Automotive magazín Vehiklo Ventil + Facebook Vehiklo Ventil (8700 likes)
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Brněnská firma vyvíjející software CCV čelí právním krokům od finského výrobce telekomunikačních zařízení Nokia.

 1. Finům se nelíbí, že se program brněnské firmy pro řízení skladů se jmenuje Lokia WMS, napsal deník E15. Nokia proto podala námitky proti přihlášce značky Lokia k Úřadu průmyslového vlastnictví. CCV soudí, že záměna není pravděpodobná.

  Lokia má problém. Brněnská firma je ve sporu s Nokií kvůli názvu – Novinky.cz

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. To je sranda :-D Jdu si založit eshop Olza.

 4. Citace Původně odeslal Tomáš Maňhal Zobrazit příspěvek
  To je sranda :-D Jdu si založit eshop Olza.
  Ale oni se nechystají vyrábět telefon, ale dělají nějaký program pro řízení skladu.

  A jak tam někdo psal :-D "A firma Nokia se přiživuje na značně známější "značce" od Tolkiena - MORIA. Což je staré a slavné trpasličí město rozkládající se pod Mlžnými horami. Taky by se měli přejmenovat, ať nedojde k záměně." :-D

  Dále funguje i firma Noria co prodává nějaký pumpy atd...a nikoho to nebere.

 5. Tak minimálně nabízí i čtečku a mobilní terminály. Až inovuje nabízené modely do podoby smartphonu, už to tak úsměvné být nemusí.

 6. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Tak minimálně nabízí i čtečku a mobilní terminály. Až inovuje nabízené modely do podoby smartphonu, už to tak úsměvné být nemusí.
  Ano jestli v budoucnu postaví smartphone a nazvou ho Nokia/Lokia tak to bude problém, ale nemyslím, že se k tomu chystají:

  „Na českém trhu je možnost záměny málo pravděpodobná. Prodáváme moderní cloudový software, kterým firmy vybavují své skladové provozy, a do oblasti výroby mobilních telefonů opravdu nemíříme."

 7. Asi každýho, když uslyší "Lokia" napadne "Nokia". Nemyslím si, že to "Lokia" pojmenovali, aby se zkoušeli přiživit na značce Nokie, ale jsem si docela jistej, pokud nejde o úplný analfabety (což evidentně nejde), že je ta spojitost napadla a vybrali si to prostě z recese. Takže mi ta námitka proti té značce zase tak úplně mimo nepřijde.

 8. Já netvrdím, že se chystají vyrábět smartphone. Jenom říkám, že až jejich čtečky a terminály budou jako smartphony vypadat (což je dnes standard), už k nějakému teoretickému zmatení zákazníků dojít může.

  Nijak ani nerozporuji vyjádření firmy - ale na obecnou otázku obecná odpověď.

 9. Citace Původně odeslal Registrace Zobrazit příspěvek
  Asi každýho, když uslyší "Lokia" napadne "Nokia". Nemyslím si, že to "Lokia" pojmenovali, aby se zkoušeli přiživit na značce Nokie, ale jsem si docela jistej, pokud nejde o úplný analfabety (což evidentně nejde), že je ta spojitost napadla a vybrali si to prostě z recese. Takže mi ta námitka proti té značce zase tak úplně mimo nepřijde.
  a co tě napadne u dámských vložek Ria... Kia?

 10. Citace Původně odeslal cargopro Zobrazit příspěvek
  a co tě napadne u dámských vložek Ria... Kia?
  U dámských vložek mne vždy napadne "cargopro" nebo tak něco

Hostujeme u Server powered by TELE3