Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 17 z 17

Adobe XD - Photoshop už nikdy viac

 1. Zdrastvujte.
  Včera mi na FB pristál reklamný článok o AdobeXD.
  Vraj kompletne zadarmo. Tak som stiahol, vyskúšal pár trápnych minútiek a padlo rozhodnutie... photoshop na design aplikácii a webov už nikdy viac.
  Ten soft je tak trápne jednoduchý a všetko funguje, tak krásne hladko, jednoducho až mi od dojatia takmer stiekla slza po líci...

  Kto ešte nepoužíva žiadne prototypovacie nástroje, rozhodne vyskúšajte....
  Rozlúčte sa s Johny.psd, johny2.psd, johny5.psd, johnyfinal.psd, johnyfinalfinal.psd, johnyfinalfuckfuckfinal.psd

  Zadarmo, no neber to
  Download free Adobe XD CC | UX/UI design, collaboration tool

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. "Tento počítač nesplňuje minimální požadavky produktu XD CC na operační systém. Seznam všech požadavků produktu na hardware a software najdete v systémových požadavcích v nápovědě."

  Hups...nejede na win 7 64bit Ultimate? Pls, v dnešní době?

 4. Mel jsem radost, kdyz jsi to sem dal. Ale momentalne mam zobrazenou tu stranku s nadpisem "XD CC se nyní nainstaluje…" a nic se nedeje. Zadne tlacitko Stahni, apod.

  Mam Mac OS...

 5. jen Win 10 a Mac :D smolík :D

 6. Aha, tak uz to jede. Spustilo to nejaky handler na pozadi plochy...

 7. Ano, tak moc jednoduchý, že nemá ani zarovnání textu do bloku.

 8. Citace Původně odeslal Hypnotix Zobrazit příspěvek
  Ano, tak moc jednoduchý, že nemá ani zarovnání textu do bloku.
  to jeste na webu nekdo pouziva? :D :D

 9. Porad pouzivate adobe xd nebo jste zpet u photoshopu?

 10. Citace Původně odeslal Bogdan Zobrazit příspěvek
  Porad pouzivate adobe xd nebo jste zpet u photoshopu?
  samozrejme, nieje dôvod sa vraciať na PS...

 11. adobe xd
  showbox apk

 12. Citace Původně odeslal matusy Zobrazit příspěvek
  samozrejme, nieje dôvod sa vraciať na PS...
  Mě např. zaráží, že Adobe XD nemá základní feature jako např. border-left, border-right, border-top, border-bottom. Postě buď všude okolo nebo nikde a nebo si to nakresli sám.

 13. Citace Původně odeslal Bogdan Zobrazit příspěvek
  Mě např. zaráží, že Adobe XD nemá základní feature jako např. border-left, border-right, border-top, border-bottom. Postě buď všude okolo nebo nikde a nebo si to nakresli sám.
  Nakresliť čiarky trvá pár sekúnd... skúšal si s tým vôbec robiť nejaký projekt?

 14. Citace Původně odeslal matusy Zobrazit příspěvek
  Nakresliť čiarky trvá pár sekúnd... skúšal si s tým vôbec robiť nejaký projekt?
  Jop.

 15. Citace Původně odeslal Bogdan Zobrazit příspěvek
  Jop.
  a už nepoužívaš a si späť na PS?

 16. Realita je taková, že XD je lepší než Photoshop, o tom není pochyb, ale v dnešní době je jakýkoliv specializovaný program pro web design lepší než Photoshop, jednoduše proto, že Photoshop už není jejich konkurence. K tomu musí dřív nebo později dospět kdokoliv, kdo není dogmatik.

  Skutečný problém ale leží v tom, že XD je pozadu oproti snad jakémukoliv konkurujícímu softwaru, který je minimálně stejně starý jako XD. Vývoj jim jde hlemýždím tempem (já bych to měl vědět, jsem v jejich insider programu) a místo základních funkcí jako velká písmena přidávají nesmysly jako podpora Alexy či slovník pro korekturu textu - dodělávání základních funkcí mají naplánováno na první kvartál tohoto roku, takže možná na konci roku 2019 už nebudu mít pocit, že mi chybí základní nástroje. Možná. Nepomáhá to, že řada věcí, které přidali, je sice užitečná, ale fungují tak nějak napůl. Třeba s velkou slávou přidali animované prototypy, jenže problém je, že není možné je prezentovat ve webovém rozhraní, aby si je shlédl např. zákazník z prohlížeče, tak buď musí mít nainstalový XD, nebo je stále nutné tu animaci nahrát či exportovat do After Effects a pracovat s ní dál.

  Citace Původně odeslal matusy Zobrazit příspěvek
  Nakresliť čiarky trvá pár sekúnd... skúšal si s tým vôbec robiť nejaký projekt?
  Nemám rád tohle myšlení, jen to podporuje ignoranci a lenost. Jistě, tohle je věc na pár vteřin, ale představ si, že na takové věci při běžné práci narážíš neustále - třeba velice dlouho neexistovala možnost podtrhnout text, takže se to dělalo ručně a byla to paráda. Ne, není to důvod vracet se k Photoshopu, ale je to důvod neustále tlačit na vývojáře, aby pohnuli zadkem a upřednostňovali základní nástroje, aby byla rutinní práce rychlejší a pohodlnější.

  Nezískám nic z toho, že budu hájit nedostatky nějakého programu (alespoň pokud mě Adobe nebude sponzorovat - není nic smutnějšího než obhajovat korporaci zadarmo), naopak, čím víc něco používám, tím víc vidím, co potřebuje zlepšit. Zde je možné si prohlédnout nejpalčivější problémy, které komunita chce do XD přidat: https://adobexd.uservoice.com/forums...ature-requests - je toho tak pár tisíc a i u těch nejpopulárnějších je pár, na kterých zatím ani nezačali pracovat.

  Citace Původně odeslal Shopines Zobrazit příspěvek
  to jeste na webu nekdo pouziva? :D :D
  A co myslíš že jsou odstavce?

 17. Citace Původně odeslal Petr Široký Zobrazit příspěvek
  Realita je taková, že XD je lepší než Photoshop, o tom není pochyb, ale v dnešní době je jakýkoliv specializovaný program pro web design lepší než Photoshop, jednoduše proto, že Photoshop už není jejich konkurence. K tomu musí dřív nebo později dospět kdokoliv, kdo není dogmatik.

  Skutečný problém ale leží v tom, že XD je pozadu oproti snad jakémukoliv konkurujícímu softwaru, který je minimálně stejně starý jako XD. Vývoj jim jde hlemýždím tempem (já bych to měl vědět, jsem v jejich insider programu) a místo základních funkcí jako velká písmena přidávají nesmysly jako podpora Alexy či slovník pro korekturu textu - dodělávání základních funkcí mají naplánováno na první kvartál tohoto roku, takže možná na konci roku 2019 už nebudu mít pocit, že mi chybí základní nástroje. Možná. Nepomáhá to, že řada věcí, které přidali, je sice užitečná, ale fungují tak nějak napůl. Třeba s velkou slávou přidali animované prototypy, jenže problém je, že není možné je prezentovat ve webovém rozhraní, aby si je shlédl např. zákazník z prohlížeče, tak buď musí mít nainstalový XD, nebo je stále nutné tu animaci nahrát či exportovat do After Effects a pracovat s ní dál.  Nemám rád tohle myšlení, jen to podporuje ignoranci a lenost. Jistě, tohle je věc na pár vteřin, ale představ si, že na takové věci při běžné práci narážíš neustále - třeba velice dlouho neexistovala možnost podtrhnout text, takže se to dělalo ručně a byla to paráda. Ne, není to důvod vracet se k Photoshopu, ale je to důvod neustále tlačit na vývojáře, aby pohnuli zadkem a upřednostňovali základní nástroje, aby byla rutinní práce rychlejší a pohodlnější.

  Nezískám nic z toho, že budu hájit nedostatky nějakého programu (alespoň pokud mě Adobe nebude sponzorovat - není nic smutnějšího než obhajovat korporaci zadarmo), naopak, čím víc něco používám, tím víc vidím, co potřebuje zlepšit. Zde je možné si prohlédnout nejpalčivější problémy, které komunita chce do XD přidat: https://adobexd.uservoice.com/forums...ature-requests - je toho tak pár tisíc a i u těch nejpopulárnějších je pár, na kterých zatím ani nezačali pracovat.  A co myslíš že jsou odstavce?
  mam dost medzeri v novych technologiach, takze rozhodne netvrdím že je to najlepši nastroj na trhu... iba ze je lepsi ako PS a je free

 18. To, že je alespoň základní verze zdarma je super. Adobe ovšem ví jak zatahat za nitky, aby to používání lidem znepříjemnili, takže třeba design specs, jednu z nejlepších věcí na celém programu, omezují ve verzi zdarma na jeden jediný projekt. Ale v rámci možností si dokážu představit, že se i s tím omezením dá pracovat a využívat to.

Hostujeme u Server powered by TELE3