Jen tento týden: Každému Webtržníkovi 1 000 Kč na publikaci článků a napsání textů s garancí 5 000 Kč na PlaCla.cz
Téma zamknuto
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Zkušenosti s VPS od Zoneru (nebo VPS Forpsi)

 1. Dobrý den,

  máte někdo osobní zkušenosti s VPS od Zoneru? Konkrétně asi ZonerCloud Standard.
  Zajímají mne výpadky, skrytá omezení, Docker.
  Podle článků na webu by měl být excelentní, akorát je u těch nejnadějněji se tvářících je nenápadná zmínka "PR" ;-)

  Ještě zvažuji Forpsi VPS Smart Large stojící cca stejně 240+DPH.
  Ten za 25,-Kč dokonce mám asi týden a překvapivě jede dobře. (Škoda že nemá o 10GB větší disk, už bych tam mohl přenést i POP3/IMAP server a mít zase čistší stůl.)

  p.s. Mám stávající vps u Wedosu (ještě ten ne SSD) čtyři moduly a jako již kolikátý rok po sobě řeším, že ta cena je naprosto mimo realitu, současný trh s VPS je na polovičních cenách. Wedos nezlevňuje, zlepšení parametrů má vždy podobu zavedení nové prodejní značky (VPS->VPS SSD->VPS SSD Profi->VPS ON...) a stávající VPS se stávají dojnou krávou pro ty, kterým se nechce nebo nevyplatí přecházet.
  Zatím jsem vždy mávl rukou, že to jede a nemá se v tom kvůli pár tisícovkám hrabat. Ale teď už jsem něco vyvedl pryč a většinu zbývajícího věcí přetáhl na Docker, tak už ten přenos je primárně o přenastavování DNS. A Wedos stejně neumí změnu parametrů VPS dolu nebo přechod na SSD jinak než zakoupením nového serveru a ručního přehazování služeb, tak je už jedno kam to podstoupím.

  p.s.2: Případné tipy na VPS jinde by měly mít srovnatelnou cenu, ne managed, min 40GB disku.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. a co třeba contabo.com? server v DE s pingem +/- 50ms a ty parametry za tu cenu myslím velmi slušné....

 4. Mám Zoner spokojenost ve všech směrech. Ano jsou dražší, ale perfektní podpora, snadná administrace na jedno kliknutí. Uvažoval jsem že půjdu jinam kvůli ceně, ale když jsem viděl ty administrace raději platím víc

 5. Petr Kolík: Díky za tip, papírově vypadají (Contabo) super a extrémně levně a pro své projekty bych je asi zvážil. Ty jsou dokonce tak dobří a levní, že bych si tam mohl začít přenášet některé vývojové věci a ulevit notebooku.

  Tady jsem ale opatrnější a hodlám se držet firem, o kterých jsem slyšel. Mám tam ale data pro sebe důležitého zákazníka a musím hrát na jistotu, Za ceny, které nabízejí oni, si neumím představit, jak to může fungovat :)

 6. Citace Původně odeslal derk Zobrazit příspěvek
  ....
  VPS-ku tam mám asi 3 roky a za tu dobu si pamatuji dva krátkodobé (v řádu minut) výpadky (jestli chceš zkusit ping tak mi tam jedou třeba stránky eds.cz s mailserverem a teamspeakem)

 7. Colbi: díky za sdílenou zkušenost. Cenu mají právě teď výrazně nižší než Wedosu při srovnatelných parametrech, každopádně by mi měly v pohodě stačit (mám běžnou zátěž cpu nula nula nic)

  Co výpadky, dostupnost? Jestli jedou na vmware, tak by docker měl být bez probllému, ne (někde jsem četl o tom, že jejich vps docker neumí)?

 8. Citace Původně odeslal derk Zobrazit příspěvek
  Colbi: díky za sdílenou zkušenost. Cenu mají právě teď výrazně nižší než Wedosu při srovnatelných parametrech, každopádně by mi měly v pohodě stačit (mám běžnou zátěž cpu nula nula nic)

  Co výpadky, dostupnost? Jestli jedou na vmware, tak by docker měl být bez probllému, ne (někde jsem četl o tom, že jejich vps docker neumí)?
  Hele výpadek jsem zažil, ale ihned vyřešeno s podporou, která je stále online.
  Odhaduji dostupnost těch garantovaných 99,9% :)

  Zkus podporu, ta ti odpoví víc na tvé dotazy.

 9. DigitalOcean. Nevím jestli si pomůžeš cenově, ale kvalita je tam na perfektní úrovni.

 10. Nakonec jsem se rozhodl pro Forpsi, protože i to mini za pětadvacet šlape zatím slušně a platí se to kredity, takže ta vps mohu rušit a přehazovat na slabší/silnější/více/méně po měsíci. A když nebudu spokojen a budu muset pryč, postupně ten kredit sežere vps za pětadvacet, které se hodí na něco vždycky.

  I to Contabo vypadá extrémně dobře, ale v tuhle chvíli bych parametry navíc ani nevyužil, ping z ČR mi připadá jako nevýhoda. Plus gigabit síťovka je jen u vyšších variant a tam zase nevím, co bych s těmi parametry dělal. Až bude čas, tak to asi testnu, parametry ram, jader a ssd disku mi přijdou jak z jiné galaxie. Když nic jiného, tak jako záložní disk, pošta nebo něco nekritického tam běžet asi může a kdoví... Každopádně recenze mají na rozdíl od Aruby (co stojí za Forpsi) skvělé

  zoner vypadá hodně dobře, asi důvěryhodnější alternativa vítěze za stejnou cenu. Ale vystrašili mě tím rozdělením disku: nepochopil jsem, zda je to jen příklad nebo skutečné oddíly. A tlačí mě čas, abych se s nimi zkoušel dohadovat.

  Každopádně díky všem za tipy, uzavírám

Téma zamknuto
Hostujeme u Server powered by TELE3