logo
27.04.2018 12:22
1
Ahoj všichni,
chtěl bych požádat o názor, zda mě můj provider krmí nebo ne.
Několik let používám pasivní FTP pro správu webových projektů (většinou WP, tedy do 150MB).
Asi před měsícem mi to začalo chybovat - při zálohování celého webu se přenos sekne a už nerozběhne.
Traceroute při výpadku vypíše chybu vždy u čtvrté ip.
Hostigem to není, máme jich víc a problém je všude.
Od providera odpověď - přešli na NAT a pro globální nedostatek IPv4 to zkrátka někdy zlobí.
Mám z toho trochu dojem, že se mě pokouší nějakej chytrák zase nakrmit kravinama ale než to budu řešit, raději bych se chtěl přesvědčit, zda na tom něco nemůže být a můj obor je něco jiného než síťová komunikace.
Uvažuji, že přejdu na SSH ale chtěl bych v tom mít jasno.

Díky za Váš čas.
V.

Co se právě děje na Webtrhu?

27.04.2018 12:24
2
Kecá, mají někde chybu, je to špatně zanatované, někde se jim ztrácí pakety. SSH zkusit můžeš (používám WinSCP), ale je pomalejší, a podle mě budeš mít stejné problémy.
27.04.2018 12:52
3
"přešli na NAT a pro globální nedostatek IPv4 to zkrátka někdy zlobí" Pobavilo :-)
27.04.2018 13:29
4
Provider?
Prvni napad - jeho NAT prvek nestiha nebo ma nejaky problem
Bylo by to potreba detailneji zanalyzovat
27.04.2018 14:55
5
Původně odeslal vdusek
Provider?
Prvni napad - jeho NAT prvek nestiha nebo ma nejaky problem
Bylo by to potreba detailneji zanalyzovat
Souhlas
28.04.2018 10:57
6
koho myslíš "providerem"? Někdo od koho si kupuješ internet? Někdo, u koho máš hosting? "Provider" je v překladu poskytovatel.

Traceroute běží na icmp a to že hlásí chybu nemusí mít vůbec žádný vztah k tvému problému s FTP. Pravděpodobně někdo řádně neodpovídá na expirovanou zprávu. Pokud používají NAT, je běžné, že traceroute se přes něj nedostane.

Tady spíše vidím problém v pasivní ftp a ve velkém počtu souborů, které přenášíš. FTP zakládá pro každý soubor nové spojení a tohle nejspíš vyčerpá limity/možnosti na routeru, který hlídá NAT. Mimochodem, stejný problém nemusí být totiž jen u poskytovatele internetu, ale NAT běžně používají i domácí wi-fi routery a ty s tím mohou mít úplně stejný problém. "Provider" nemusí kecat, třeba jen infolinka nezná přesné technické specifikace nebo nastavení jejich routerů. O koho se jedná?

Pokud můžeš, přejdi rozhodně na ssh. Tvůj přenos bude bezpečnější (ftp je dneska už nezabezpečitelné) a stabilnější, vše běží v jednom TCP kanálu a nevytváří se pro každý soubor nový a tak není NAT zahlcen. U velkých souborů ale počítej s drobným zpomalením nahrávání, přenáší se totiž malé 4KB bloky a pokud je velký soubor, trvá dlouho ho přenést po malých kouskách, ftp u velkého soubor prostě zvedne velikost bloku a přenese ho po velkých kusech. Pokud je ale obrovský počet souborů, ssh je král.
Pivo Sněžka

Malý dar z Krkonoš

Pecký Pivovar vám přeje klidné prožití Vánočních svátků - jako malou pozornost si dovolujeme nabídnout všem uživatelům slevu 10% na nákup dárkové krabice "Na vrcholu".