Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Jak zálohovat MsSql databázi ze Synology (Linux)

 1. Chtěl bych požádat o radu jak zálohovat databázi Ms Sql z Linuxu. Chtěl bych si data zálohovat na svůj lokální server, ale nějak tomu nemůžu přijít na kloub.
  Vytvořím si bash soubor, který budu spouštět přes Cron. Problém je ten, že nevím jak zálohu databáze dostat na server z kterého se připojuji.
  Buďto se připojím přímo k MsSql a vytvořím backup, ale ten mi zůstane vždy na Win serveru. Dalším možností by bylo spustit sqlcmd na Win serveru a zálohu poté překopírovat na linux server, ze kterého se připojuji. Problém je, že nevím jak se na Win server připojit (bez instalace ssh) abych příkaz vůbec spustil (stáhnul bych jej poté třeba přes ftp).
  Zálohy Mysql databází z linux serverů jsem vyřešil vcelku rychle (běžně to nedělám, mám pouze základy) ale komunikaci Win/Linux nějak nemůžu rozlousknout.
  Poslední co mě napadlo, tak bylo ještě připojit se k Ms Sql, všechno selectovat a výpis přesměrovat do souboru na linux serveru, to mi ale nepřišlo moc elegantní.

  Mohl by mě někdo nasměrovat jakým směrem zálohování provést (jaký příkaz nebo typ spojení)? Případně je to složitější a mám raději vytvořit poptávku?
  Díky.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ja by som na to isiel opacne.
  Na windows servery kde bezi MS SQL by som si vytvoril script, ktory by mi vytvoril zalohu
  Napr. tu je popisany prikaz ako to urobis s commandline
  What is a simple command line program or script to backup SQL server databases?…
  A na windows server by som si nainstaloval ftp clienta, ktory podporuje command line a potom zase ten subor preniesol na Linux.

  Toto je za predpokladu, ze linux je viditelny z internetu.

  Takto sa spytam. Linux je viditelny z internetu ?

 4. To je dobrý nápad. Linux sice nemá veřejnou IP, ale udělám script, který vytvoří 1x denně zálohu + na Linuxu bude script, který 1x denně přes ftp data stáhne.

 5. Já bych šel cestou openSSH které bych nahodil na WS https://www.bleepingcomputer.com/new...penssh-server/ jen pro ten pocit bezpečnosti.

Hostujeme u Server powered by TELE3