Wildcard HTTPS certifikát zdarma ku každej doméne
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Je možné prodávání přebytku úrody na webu?

 1. Dobrý den,

  soused se mě ptal, zda když mu na zahradě zůstane přebytek úrody a není to schopen spotřebovat, může tento přebytek nabídnout na svém webu s poptávkovým formulářem? (Prý se mu nechce na farmářský trh a html web zbastlí :-D)

  Je nutné mít k tomuto úkonu živnostenské oprávnění?

  Nebyl jsem mu schopen odpovědět, protože vím, že přebytky ze zahrady lze prodávat například na farmářských trzích bez živnostenského oprávnění. Nicméně nevím, zda prodej přes "web a poptávkový formulář" již z tohoto přebytku nevytvoří automaticky "podnikání".

  Díky za případné odpovědi.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Příležitostné příjmy do 30 tisíc Kč za rok - jakpodnikat.cz

  " Pokud ovoce či zeleninu nepěstujeme „za účelem prodeje“, tedy činnost nevykonáváme pro dosažení zisku, i když k prodeji přebytků došlo několik úrodných let za sebou, nemusí jít o podnikání. Ale pokud někdo prodává přebytky vypěstované někým jiným, už je to celé činnost za účelem dosažení zisku a při splnění soustavnosti to podnikání je."

  Zdroj: https://finance.idnes.cz/podnikani-j...947_p_dane_zuk

 4. Možná bych to spíše zkusil nabídnout na inzertních portálech než se snažit budovat vlastní návštěvnost na nový web jen kvůli přebytkům.

 5. No pátral jsem a podle SZPI je to zřejmě již činnost při které je potřeba jednak registrace u SZPI a jednak taky živnost jelikož by to byla činnost, která ma propagaci a tudíž má "kontinuitu"

  Viz http://www.szpi.gov.cz/clanek/postup...ch-z-domu.aspx

  Ostatně dle SZPI by tyto podmínky musel splnit i v případě pokud by umístil přebytky na inzertní weby, jelikož se taky dopouští propagace a kontinuity. Pokud jsem to správně pochopil.

  Každopádně možná u těch inzertních webu to zas tak moc nikdo neřeší.
  Naposledy upravil XaNn : 18.04.2018 v 23:31

 6. Tak touto úvahou by se i babička, která si sedne před zahrádku dopouštěla propagace, protože vystavila svých 5kg jablek před zahrádkou. Tak pro úředníky připravte papír. Aneb...mám x kg přebytku něčeho. Toto jsem se rozhodl prodat. Pak seznamy prodejů a na konci nula. Pak to na pár měsíců přeruš a tím přerušíš kontinuitu.
  Samozřejmě, nespecifikoval jsi množství ani časový úsek, ale obecně k přebytkům živnost nepotřebuješ.

Hostujeme u Server powered by TELE3