Prodej projektu Duchod.cz - cena 665 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Je opravdu nutná k odvodům sales tax v USA i banka v USA?

 1. Dobrý den,
  chci prodávat zboží v Americe, mám už dost načteno o sales tax, vím, kde můžu očekávat nexus, co mám udělat pro získání povolení k odvodu daně v příslušných státech, ale narazila jsem na info, že většina států chce, aby si obchodník založit účet k odvodu sales tax přímo v US. Musí to být prý banka, kt. používá AUTOMATED CLEARING HOUSE (ACH) TRANSFERY. Problém je, že prý buď je nutno se do USA k otevření dostavit osobně, což nehrozí (nebo mít zástupce). A navíc prý pokud to není US entita, banky nejsou moc ochotné účet otevřít. Trochu zamotaný kruh. Mám mít k odvodům daní US účet, ale zároveň pro cizince není jednoduché, si ten US účet otevřít.

  Máte prosím někdo zkušenost buď s odvody sales tax v USA nebo s otevřením účtu V USA? Případně je prý možno využít k tomu Payoneer nebo OFX, pokud by někdo měl zkušenost s využíváním, budu ráda za info jak to funguje. Nejraději bych to odváděla normálně z nějaké české banky, není mi jasné, proč to ve většině států nejde a trvají na US bance

  Děkuji za rady. Zuzana

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. ano, musíte tam mít bankovní účet. Ovšem, budete muset mít EIN, jinak Vám banka účet ani neotevře. Jenže EIN předpokládá přihlášení k federální dani. Za mé doby, když jsem tam z Česka vozil sklo a prodával ho v USA, to tak bylo. Pochybuji, že dnes budou US banky vstřícnější.

 4. Citace Původně odeslal BBCUK Zobrazit příspěvek
  ano, musíte tam mít bankovní účet. Ovšem, budete muset mít EIN, jinak Vám banka účet ani neotevře. Jenže EIN předpokládá přihlášení k federální dani. Za mé doby, když jsem tam z Česka vozil sklo a prodával ho v USA, to tak bylo. Pochybuji, že dnes budou US banky vstřícnější.
  A jak se Vám prosím podařilo si tam otevřít účet? Bylo to možné z ČR a bez adresy v USA? Děkuji za info.

 5. Ne to není možné. Musíte mít adresu v US, ale osobně jsem tenkrát do banky nemusel. Stačilo tam poslat poštou kopii pasu a vyplněný a podepsaný formuláře. Ty formuláře mi banka poslala poštou na US adresu, já je vyplnil, podepsal a zase jsem je přes US adresu vrátil zpět.

Hostujeme u Server powered by TELE3