360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 17 z 17

Google nákupy na Slovensku

 1. Je tu někdo, kdo úspěšně obešel ten blbý nedostatek - nemožnost využití nákupů na SK a dlouhodobě mu to funguje, aniž by mu Google blokl účet? Znám dva postupy, ale v minulosti už jsem dostal kvůli jednomu z nich, který jsem blbě nastavil, blokaci a nechci to riskovat. Je tu nějaký praktik, ne teoretik, který jede jak nákupy tak dynamický remarketing na Slovensku přes Adwords?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Dynamický remarketing běží i na Slovensku v pohodě, google nákupy nerozjedeš. Dřív to šlo obcházet, u nových účtů nemáš šanci, kontrolou to neprojde.

 4. Já nemám nový účet ... jenže, když to přiřadím do mého účtu a neprojde to kontrolou, tak mi zablokují vše, což nemůžu riskovat. Jeden ze způsobů bylo vytvořit V Merchates německý feed, ale musel se tam dát odkaz na německé obchodní podmínky a pak to směřovat na SK. Ani to už nejde?

 5. Ne, přesně tak jsme to dělali také, dneska musí být celý e-shop v němčině a nedá se s tím hnout, lidé s tím vyčůrávali.

 6. Hmmm, tak ještě že jsem to moc nehrotil. Tehdá mě ještě sami holky od Googlu radili, jak to obejít. Teď už si to netroufnou. Škoda, že to Slovensko je tak malé, že o něm nikdo na světě ani neví.

 7. Sepsal jsem jednoduchý návod, jak vytvořit kampaně v Google nákupech na Slovensku.
  https://jirifranek.cz/google-nakupy-slovensko/ Věřím, že pomůže a omluvte hroznou kvalitu videa :)

 8. Mě na googlu říkali, že musím mít SK doménu. Je to pravda? Já mám pouze jazykovou mutaci, ale feed i popisky Slovenské mám.

 9. Je potřeba mít ověřenou doménu v Merchant Center, pokud máte např. web domena.cz a máte jazykovou mutaci na domena.cz/sk, pak vám stačí takováto mutace a jeden Google Merchant Center, ale pokud máte domena.sk, pak je potřeba druhý Merchant a doménu ověřit.

 10. Ne, mám ověřenou CZ doménu a jeden Merchant. Takže domena.cz/sk Jenže vím z minulosti, když se to zkoušelo obcházet např. s EURovým feedem přes německo, že mi zablokovali celý účet. Je to ověřená informace, že to mohu opravdu prdnout do toho Merchantu co mi běží? Aby mi zase nezabanovali celý účet i pro CZ ...

 11. Od 1.6. 2019 je oficiálně možné nejen na Slovensku, ale i v Rumunsku, Maďarsku a dalších státech mít Google nákupy bez jakýchkoliv problémů :) takže nemusíte nic obcházet a normálně stačí slovenský feed nahrát klidně i do českého Merchantu, když to máte tak jak píšete. Nám dokonce běží i český feed na Slovensku :D sice jsme tomu museli pomoci pár chytrými pravidly, ale jde i to.

 12. Ok, já to zkusím, i když tomu moc nevěřím :-) Zkusím to ohnout přes Mergado popř. opravit. Kdyby byl problém, poradíte? Na googlu mi před týdnem řekli, že mi to nepustí. Takže taky tam asi vědí hovno.

 13. Natočil jsem k tomu rychlé video :) Sice hrozná kvalita, ale princip je zachycen správně. Podle něj to zvládnete a pokud by to nefungovalo, můžu se vám na to podívat. Mám už asi 5 e-shopů, kde to běží, tak nevím v čem vám to nechtějí spustit, ale kdyby vám to nešlo nastavit ani podle videa, tak napište, podívám se na to.

 14. Neví někdo, zda lze spustit Google Nákupy SK i na webu s cz doménou, kdy na webu jsou ceny v CZK i EUR? Tzn. že je celý web v češtině na české doméně a jen má u každého produktu cenu v Eur a cenu v Kč?

 15. Citace Původně odeslal uzivatel1 Zobrazit příspěvek
  Neví někdo, zda lze spustit Google Nákupy SK i na webu s cz doménou, kdy na webu jsou ceny v CZK i EUR? Tzn. že je celý web v češtině na české doméně a jen má u každého produktu cenu v Eur a cenu v Kč?
  Úplně stejně jako ukazuji na tom videu https://jirifranek.cz/google-nakupy-slovensko/ jen s tím rozdílem, že v nastavení si změníš měnu.

  U jednoho klienta se mi stalo, že Google chtěl i obchodní podmínky v daném jazyce, takže doporučuji dát na stránku s eury odkaz na slovenské obch. podmínky.

  Předejte tím zablokování feedu a nekonečnému dopisování si s Google podporou :)

 16. Díky za odpověď. Je to i oficiálně povoleno Googlem? Ono i částečné zablokování účtu na pár dnů by v našem objemu přineslo velké finanční ztráty.

 17. Citace Původně odeslal uzivatel1 Zobrazit příspěvek
  Díky za odpověď. Je to i oficiálně povoleno Googlem? Ono i částečné zablokování účtu na pár dnů by v našem objemu přineslo velké finanční ztráty.
  Co jestli jste oficiálně povoleno Googlem?

  Po nás to Google vyžadoval mít všechny obchodní podmínky, vratky v SK ikdyž jsme měli cz feed. Tak jsme to zduplikovali z SK shopu.

  My ale měli dva různé feedy na sk shopu 5 000 položek a na CZ 150 000 položek :D takže proto jsme to udělali takto.

 18. Tak mi to normálně jedeme na CZ webu. Máme to teda přeložené a je to bez problémů. Nemáme SK doménu.

Hostujeme u Server powered by TELE3