logo
15.04.2018 14:15
1
Dobrý den,


mám ve svém okolí poměrně dost lidí, kteří by rádi využili mých služeb ve formě PPC a SEO, případně psaní textů.

Pracuji v jiném odvětví, protože by mě to nevytížilo na full-time a chybí mi přes den kontakt s lidmi. Ve zkrátka končím v práci a jdu na online, který mě dost baví.

Má otázka zní, jak na to? Má s tím někdo zkušenosti? Jednalo by se o měsíční přivýdělek okolo 3-5 tisíc korun. Teprve s touto činností za peníze začínám.

Mám si tedy zařídit vedlejší činnost? Musím to oznámit mému zaměstnavateli, když se to týká jiného oboru? Co daně? Finančák? Sociální a zdravotní.

Děkuji moc, kdyby měl někdo čas na odpověď, v těchto věcech se moc nevyznám. Díky, díky.

Co se právě děje na Webtrhu?

15.04.2018 14:26
2
Založ si živnost, vystavuj faktury, podej přiznání. Jakou smlouvu máš se zaměstnavatelem nemůžeme vědět
16.04.2018 10:37
3
"Založ si živnost, vystavuj faktury, podej přiznání a na práci ti už nezbude čas." Budeš jen řešit úředníky :) U mne to bylo kdysi to samé.
Ale vážně - jestli máš přivýdělek jen 3-5 tisíc Kč měsíčně, tak to první rok jen zkus a žádný ŽL neřeš. Když se ti to rozjede a budeš mít měsíčně 30-50 tisíc Kč, zaregistruj si firmu v Anglii. Jediné co budeš muset povinně udělat, každý rok podat účetní uzávěrku. Nic víc po tobě nebude nikdo chtít.
16.04.2018 11:19
4
No ja vim, ale právě chtěl jsem si dělat i nějakou reklamu pro sebe. Vytvorit si profil a oslovovat lidi. Jinak bych to zkoušel samozřejmě bez na začátek. :-)