Hledáme testery pro manuální testování
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Facebook propagace - kolik investovat?

 1. Zdravím,

  mám začínající e-shop a k němu fb stránku + instagram. Na fb stránce cca. 1800 sledujících, na Instagramu 850 sledujících. Skoro denně přidávám nové příspěvky. Některé z nich propaguju, hlavně na fb. Do propagace dávám cca. 100 - 150 Kč na den. Na úspěch si nemůžu ztěžovat, ale ráda bych více návštěvníků na webu + více objednávek. Momentálně mám kolem 120 návštěvníků denně a 2 objednávky denně.
  Má otázka zní, kolik vy dáváte do propagace peněz na den? A jaká je vaše návštěvnost vs. vložené peníze do propagace?
  Přemýšlím, že bych investovala více, ale nevím, zda se to vyplatí.. zda není lepší platit nějakou jinou reklamu než na fb.
  Co se týče zboží, tak mám samé pozitivní ohlasy a zákazníci se vracejí a doporučují mě dále.

  Děkuji za názory a přeji příjemný den.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Reklama na FB má hlavně o hodně více možností než propagace příspěvků:

  - dynamický remarketing přes XML feed
  - klasický remarketing definovaný podle mailů nebo navštívených URL na webu
  - klasická PPC reklama cílená na zájmy, fans jiných stránek, vztahu k vaší stránce (fans, přátelé fans) atd.

 4. Doporučuji svěřit Instagram do rukou Instaking.cz. V této době se vyplatí investovat více do Instagramu kvůli ceně za oslovení i díky ostatním faktorům, které jsou přívětivější k marketingu na Instagramu než na Facebooku.

 5. Citace Původně odeslal RadekCZE Zobrazit příspěvek
  Doporučuji svěřit Instagram do rukou Instaking.cz. V této době se vyplatí investovat více do Instagramu kvůli ceně za oslovení i díky ostatním faktorům, které jsou přívětivější k marketingu na Instagramu než na Facebooku.
  Váš komentař bych nebral vážně, jelikož je to Vaše služba(nebo tam pracujete).

  Nicméně Instagram je právě to co vždy odškrtávám(stovky liku u příspěvku jsou mi k ničemu), jen to žere peníze a konverze žádné

 6. Citace Původně odeslal RadekCZE Zobrazit příspěvek
  Doporučuji svěřit Instagram do rukou Instaking.cz. V této době se vyplatí investovat více do Instagramu kvůli ceně za oslovení i díky ostatním faktorům, které jsou přívětivější k marketingu na Instagramu než na Facebooku.
  FB dělá konverze (= tržba na eshopu), Instagram ne nebo jen v zanedbatelné míře.

 7. Dobrý deň,
  V prípade tvorby reklamy je potrebné sledovať mnohé ukazovatele a najmä zbierať dáta. Samozrejme ROI je najkľúčovejší faktor. Dali ste veľmi málo informácií. Neviem ani v akom niche (segmente, trhu - aj keď to nie sú tie slová, ktoré by to najlepšie vystihovali) sa pohybujete. 100 - 150 Kč denne však nie je mnoho a určite sa radšej sústredte na jeden kanál ako to rozširovať na ďalšie zbytočne.
  Má otázka zní, kolik vy dáváte do propagace peněz na den? Ja som začínal na 6 USD (cca Váš rozpočet) denne PPE výlučne News feed, ktorú som nechal tri dni a sledoval som, či spĺňa moje kritéria a ak áno postupoval som s ďalšími krokmi.
  A jaká je vaše návštěvnost vs. vložené peníze do propagace? Za 6 USD v prvý deň ≥ 4 unique link clicks. Spravidla, čím dlhšie máte reklamnú kampaň pustenú tým nižšie by mali byť náklady kvôli optimalizácií. Dôležitým faktorom je aj Relevance Score (často krát možno podcenovaný), ale aj ten má značný vplyv na ROI. Ale už sa mi nechce rozspisovať ak budete mať záujem tak mi napíšte súkromnú správu, veľmi rád Vám pomôžem.
  Instagram je tiež veľmi dobrá platforma, ale tam by som to skôr skúsil na influencerov. V prípade ak sa do influencerov budete chcieť pustiť v kľude mi napíšte pošlem Vám excelovskú tabuľku na výpočet veľkosti vplyvu influencerov (nezáleží iba na followeroch).
  Držím Vám palce nech sa Vám darí. <3

Hostujeme u Server powered by TELE3