Po 2 letech budování portálu o bydlení jsem se rozhodl svůj projekt prodat, pro mě se jedná poslední rok pouze o pasivní příjem a jelikož vedu online marketingovou agenturu, nemám čas se věnovat rozvoji a plánum s projektem spojeným. Nejenom, že projekt vydělává v průměru okolo 50 000 Kč čistého zisku ročně (cca 4000 Kč / měsíčně ) má velkou přidanou hodnotu v tom, že je předpřipravný pro rozšíření o další affiliate nabídky spolu s poměrně velkou autoritou v očích Googlu díky link-buildingu. Pokud uděláte kvalitní obsahový článek, pak velice pravděpodobně téměř bez link-buildingu obsadíte první stránku vyhledávače. Projekt je možné rozšířit o další affiliate nabídky a programy a tím ziskovost zněkolikanásobit. Velkou přidanou hodnotou je také doména a brand. Portál nasbíral za poměrně krátkou dobu díky jednomu recenznímu článku 88 emailových adres, toto je také součásti prodeje. Magazínu o bydlení je nedostatek a je o ně velký zájem v rámci inzerce a pr článků, prakticky se jedná o největší segnemt pro PR články, ještě větší jak finance.

Informace o projektu:
 • Prémiová doména (www.pekne-bydleni.cz)
 • Zisk za 2017: 58 634 Kč
 • Zisk za 2016: 41 253 Kč
 • Email list - 88 lidí
 • Atraktivní tématika - bydlení -> velmi zajímavé pro inzerenty a PR články (více jako finanční weby)
 • Pasivní příjem (1 hodina práce týdně max.)
 • Zdroje příjmů: PR články + affiliate program na Heureka.cz. Kupujícímu vše vysvětlím a navedu jaké affil. partnery využít a skrze jaké poskytovatele získávám pasivně poptávky na PR články, poptávky o spolupráci chodí také automaticky na email od agentur a firem (několik měsíčně)
 • Diverzifikace příjmů ze 2 zdrojů
 • Stabilní návštěvnost webu ze SEO (organická návštěvnost - zdarma, >1000 uip/měsíčně z organicu)
 • Silná doména díky link-buildingu a SEO
 • Wordpress šablona upravená na míru (jednoduchá na správu, díky Wordpress cms, není třeba nic upravovat, vše je hotovo)
 • 26 221 návštěv od spuštění (z toho 19 813 návštěv je organická návštěvnost z vyhledávače - SEO)
 • Na webu je aktuálně 188 obsahových článků. Jedná se o mix affiliate článků pro SEO a článků od inzerentů případně také neprodejních článků o bydlení.

*Pzn. cca před 1-2 měsícem affiliate program Heureka zmenil typ url linků a já jsem byl líny je změnit, resp. neměl jsem vůbec čas. Tudíž od té doby affiliate z Heuréky neběži, jelikož návštěvnost procházející přes staré linky Heureka nevyhodnocuje. Nový majitel by si měl své affiliate linky přehodit a vše zkontrolovat jedná se o několik článků a tím opět započít zisky z Heuréky. Jedná se o aktivitu tak na 30-60min max.

Aktuálně dle Google analytics, návštěvnost v posledních dnech roste, několik organických pozic poskočilo nahoru a návštěvnost je aktuálně okolo 100 uip / denně. Jedná se tedy o rostoucí web, plně funkční a vydělávající, za Březen jsou aktuálně zisky necelých 2000 Kč a to ještě není konec měsíce. Prodávám ho nerad hlavně z důvodu jak jsem psal, nemám čas se mu věnovat jak teď tak ani v budoucnu, moje priorita je agentura a naši klienti. O web je třeba se také lehce starat, aktualizovat články, přidávat nové a rozvíjet ho tak ať se naplno využije potenciál.

V příloze vkládám fotografie a důkazy návštěvnosti i zisku z obou platforem.


V případe jakýchkoliv dotazů se mě neváhejte zeptat zde na webtrhu. V případě rychlého jednání jsem ochoten i upravit cenu.


Příloha 26086Příloha 26087Příloha 26088Příloha 26089Příloha 26090Příloha 26091Příloha 26092