Jen tento týden: Každému Webtržníkovi 1 000 Kč na publikaci článků a napsání textů s garancí 5 000 Kč na PlaCla.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Kde máte storage servery?

 1. Kde máte storage servery? Díval jsem se na https://www.ovh.cz/dedikovane_servery/storage/, nicméně jejich nabídka mě moc nezaujala. Máte je jinde? Můžete doporučit nějakého poskytovatele?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. pro kolik dat s jakou dostupností to chceš? A co tam vůbec potřebuješ ukládat?

  Mám klec v DC, doma mám několik serverů s desítkami disků, řada projektů má backup v s3, některé mají dedik servery ala ta nabídka u ovh, vše záleží na potřebách.

 4. Máme vlastní servery, ale zálohujeme do Digital Ocean Spaces - https://lynt.cz/blog/zalohovani-serv...-pomoci-restic

 5. Superhosting, vzhledem k tomu že firma ve které pracuji je jejich zákazníkem strašně dlouho, máme lepší ceny.

  Plus doma kvůli pomalému VDSL mám 4x8TB v RAID5 (HP Microserver G8, i3-3240, 16GB RAM, P222 RAID a TPM), jsem s tím maximálně spokojený.

 6. smitka: Digital Ocean Spaces to je to na ceph? Nemám s tím dlouhodobě dobré zkušenosti, několika hodinové výpadky celého DC nejsou vyjímečné, občas výrazně padá přenos, replikace mezi DC je pomalá (pro desítky TB dat). Už je to ale nějaká doba, jaký na to názor máš ty?

 7. Ceph je, pokud vím, použit pro Block Storage. Toto je S3 kompatibilní Object Storage, je to relativně nová služba. Testujeme ji pro tento účel několik měsíců a zatím jsem na žádný problém nezaznamenal (ťuk ťuk). Máme tam celkem něco málo přes 1 TB dat.

 8. díky, DO jde už hodně mimo můj zorný pohled. Musím se někdy podívat podrobněji co vůbec vymysleli.

 9. rackspace.com, hetzner.com nebo MS Azure Storage podle potreby. Vetsinou staci domluvit se s mistnim poskytovatelem hostingu v CR, vzdy maji neco zajimaveho (podle potrebne kapacity)

 10. Zdravím!
  Nemáme v nabídce přímo storage servery, ale kdo navštívil náš konfigurátor Server Hostingu, ten ví, že server dokážeme upravit dle potřeby. Na storage účely doporučuji naše servery SuperMicro, které mají na rozdíl od HPE šachtičky na velké disky. Kdyby někdo chtěl něco jiného než 1 TB disky, co máme skladem, tak 8 TB je teď optimální vzhledem k ceně za kapacitu. Jeden by vyšel odhadem na 360 Kč měsíčně. Celý server napěchovaný disky (8core 2,4GHz; 128GB RAM; 8x8TB SATA) by vyšel na 7856 Kč měsíčně bez DPH. Na přání složíme z několika serverů SDS Ceph.
  Taky máme v konfigurátoru služby rychlého diskového pole 3PAR a archivního StoreOnce.

 11. Zdravím,

  nabízíme tyto varianty:

  4c/8ht, 16GB RAM, HDD 12TB, linka 1Gbit/s bez omezení dat - 1700Kč/měsíc
  4c/8ht, 16GB RAM, HDD 24TB, linka 1Gbit/s bez omezení dat - 3000Kč/měsíc
  4c/8ht, 16GB RAM, HDD 48TB, linka 1Gbit/s bez omezení dat - 5500Kč/měsíc

Hostujeme u Server powered by TELE3