JEN TENTO TÝDEN: Každému Webtržníkovi 1 000 Kč na publikaci článků a napsání textů s garancí 5 000 Kč na PlaCla.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 14 z 14

Absolutní SEO fail.

 1. Zdravím vespolek,
  před pár lety jsem vydal e-book o Airbnb. Jednou za čas se nějakej prodal, ani jsem to moc nehrotil. Do budoucna jsem to chtěl hodit celý na web, protože prodeje nebyly zas tak kontorvoucí, tak proč to nehodit v plénum, že.

  To jsem chtěl právě dnes udělat, když jsem zjistil, že už jsem to zřejmě při nějakém pominutí smyslů udělal už téměř před rokem. A řekl bych, že to bude zřejmě nejobsažnější text tohoto druhu na česko(slovenkym) webu.

  Pominu, že lidi kupovali e-book za prachy, když o stránku vedle (o který jsem ale ani já sám nevěděl) bylo vše a ještě něco navíc.

  Co mě ale celkem děsí, trápí a překvapuje je, že dle Search Console neboli Webmaster Tools i přesto, že na webu mám asi 10 článků o Airbnb ve všech možnejch podobách není za poslední 3 měsíce ani jeden proklik na nic co by mělo cokoli společného s Airbnb. Prostě absolutní ignorace.

  A to např. mám 3 prokliky na heslo 'Horská koza' o který se jen zmiňuju kdesi hluboko v útrobách těchto článků. (a kolik lidí asi tak vůbec hledá horskou kozu a jak moc relevantní ty články můžou bejt??).

  Vzhledem k tomu, že jen v Praze je asi 18000 lidí, co pronajímaj (a v celý ČR bych pak tipnul 25 tis.) a určitě každej z nich aspoň 5x googlil něco o Airbnb, fakt mi je záhadou, že jsou pro google všechny tyto články úplný SEO fail.

  Teď mi ani nejde právě o tohle téma, protože mě to netankuje, ale rád bych neopakoval chyby pro příští projekt, který mě naopak tankuje velmi.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ve zkratce jde o to, že bez odkazů SEO nefunguje. To se jen furt někdo snaží namluvit, že když se napíše super článek, tak to stačí, a dokonce na něj lidi budou sami odkazovat. Nekoukal jsem se na odkazový profil domeny topdestinace ale myslím že to bude ten problém, popř. pak nějaká technická věc, ale noindex tam není a se vším ostatním si Google dokáže poradit, když chce.

 4. Citace Původně odeslal Jiří Šubr Zobrazit příspěvek
  Ve zkratce jde o to, že bez odkazů SEO nefunguje. To se jen furt někdo snaží namluvit, že když se napíše super článek, tak to stačí, a dokonce na něj lidi budou sami odkazovat. Nekoukal jsem se na odkazový profil domeny topdestinace ale myslím že to bude ten problém, popř. pak nějaká technická věc, ale noindex tam není a se vším ostatním si Google dokáže poradit, když chce.
  Tesat do kamene :) Když slyším to největší klišé že obsah je král otvírá se mi kudla v kapse :-)

 5. Citace Původně odeslal dkoudela Zobrazit příspěvek
  Tesat do kamene :) Když slyším to největší klišé že obsah je král otvírá se mi kudla v kapse :-)
  Počkat.. Ale obsah musí být král. Vždyť o něm mluví všelijací SEO mágové a huhlové.. Kdo je tedy král, když ne obsah? Že by byl konečně odkaz král a ne obsah?!

 6. Podle mě Google nějak pozná, že ten web pro lidské oko vypadá úplně hnusně a nedůvěryhodně, a proto tam takové weby do výsledků nedává.

 7. Obsah je pořád král, ale úspěch je prostě závislý i na odkazech...osobně u klientů to vidím 40:60 :-) V tomhle případě tipuju, že problém bude asi i jinde než jen v odkazech. Já tu konkrétní stránku ani nevidím v indexu...

 8. Prostě Larry ani Sergey nemají rádi Airbnb,
  to pochopíš až budeš bydlet jako oni :-)

 9. Každá stránka toho webu, včetně homepage, se brutálně dlouho nahrává. Ani mi to nechtělo dokončit test na Google page speed insights.

  Mimo to na to nevede žádný pořádný odkaz, jenom z pár diskuzí. Ale jako první bych udělal něco s tou rychlostí.

 10. Haloo vy ji někdo vidíte v indexu? :-D u mě ji neindexuje Google ani Seznam, pouze ebook :-)

 11. site:topdestinace.cz nakopněte váš airbnb byznys -> to funguje

  Ale tahle stránka opravdu indexovaná není -> http://topdestinace.cz/vse-o-podnika...nb-tipy-triky/

  Asi je to moc dlouhéé :D

  Otázka na tazatele, co má společného stránka RubenLang.com s topdestinací?

 12. @ all: díky. Co se týče načítání, myslíte, že pomůže dát jinou šablonu? Tahle už je dávno stará (a stále mě asi 60 USD), navíc není responsivní (další fail:).
  Nemáte nějaký doporučení na šablonu?

  @ Jiří Šubr: na rubenlang.com jsem před nedávnem přehodil (a před pár dny přehodil zpět) všechny články ze sekce cestopisy. Každopádně se žádným článkem o airbnb jsem nikdy nemanipuloval.

  Jak teda můžu tu stránku alespoň hodit do indexu? To je šílený mít neviditelnej web

 13. Dej ji přes google konzoli zaindexovat ručně.

  Šablon je milion, stačí si vybrat. Podle vkusu a zaměření.

  ---------- Příspěvek doplněn 30.03.2018 v 11:16 ----------

  Určitě by to chtělo použít třeba nějaké cachování, pomoci může hodně i CDN, třeba od Cloudflare zdarma. Můžu se na to klidně mrknout, když budeš mít zájem a nebude se ti to chtít dělat samotnýmu.

 14. Citace Původně odeslal classic Zobrazit příspěvek
  @ all: díky. Co se týče načítání, myslíte, že pomůže dát jinou šablonu? Tahle už je dávno stará (a stále mě asi 60 USD), navíc není responsivní (další fail:).
  Nemáte nějaký doporučení na šablonu?

  @ Jiří Šubr: na rubenlang.com jsem před nedávnem přehodil (a před pár dny přehodil zpět) všechny články ze sekce cestopisy. Každopádně se žádným článkem o airbnb jsem nikdy nemanipuloval.

  Jak teda můžu tu stránku alespoň hodit do indexu? To je šílený mít neviditelnej web
  Nemáš tam nějaký šílený pluginy v tom WordPressu? Zkusil bych je povypinat, jestli se to nezrychlí.

 15. Ta stránka je nejaka divná, na tabletu v SplitView se neda cist... i kdyz teda čtečkou se precist da...

  Nevite o nejakem specializované foru Airbnb v CZ, se specializaci na daňovou problematiku a i na zakon o pohybu cizincu? Airbnb dela blbeho... jejich support to je teda neco.

Hostujeme u Server powered by TELE3