Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Poraďte mi jak zkopírovat komplet Wordpress web?

 1. Zdravím, dělám malinké webíky pro několik prodejen. Ty weby mají být úplně stejný - tedy designově. Lišit se budou jenom texty. Udělala jsem jeden a teď bych ho potřebovala nakopírovat na všechny ostatní url adresy (na jiná města prodejen). Nechci to dělat všechno po jednom, je tam třeba galerie která mi trvala hrozně dlouho a taky chci aby to vypadalo stejně, abych jen vyměnila texty.

  Umím samozřejmě zkopírovat FTP. Ale neumím moc pracovat takto s databází. Umím se tam přihlásit, exportovat ji a importovat jinam. Ale když to udělám takto natvrdo, tak se mi ten druhý web po zadání do adresního řádku, přesměruje na ten první web. Potřebovala bych aby mi někdo, jako blbci, vysvětlil, jak poznám které tabulky mám z databáze stáhnout a přetáhnout vedle, aby to fungovalo a které naopak nemám - aby to nedělalo paseku a nepřesměrovávalo kam nemá. Je tu někdo ochotný mi pomoci? Děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Existuje spousta pluginů, které umí web duplikovat (hledat duplicator) a dokonce i přizpůsobit tak, aby hned po nahrání fungoval s novou doménou. Otázkou je, zda je to správný postup, a zda by nebylo lepší to vše udělat v rámci jednoho webu se zvlášť stránkami pro každou prodejnu, nebo třeba jako multisite. Neumím si představit, jakou výhodu by mělo mít, že bude mít každá prodejna zvlášť hosting, když je to jeden kšeft, naopak si umí představit velkou řadu nevýhod (a mohem více práce v budoucnu).

 4. Citace Původně odeslal Caesar Zobrazit příspěvek
  Existuje spousta pluginů, které umí web duplikovat (hledat duplicator) a dokonce i přizpůsobit tak, aby hned po nahrání fungoval s novou doménou. Otázkou je, zda je to správný postup, a zda by nebylo lepší to vše udělat v rámci jednoho webu se zvlášť stránkami pro každou prodejnu, nebo třeba jako multisite. Neumím si představit, jakou výhodu by mělo mít, že bude mít každá prodejna zvlášť hosting, když je to jeden kšeft, naopak si umí představit velkou řadu nevýhod (a mohem více práce v budoucnu).
  díky, zkusím se po něčem teda podívat. Co se týče toho zbytku, tak to bych neřešila. Máme mnoho důvodů proč to děláme tak, jak to děláme. Není důvod to řešit. Díky

 5. zkus tento: https://cs.wordpress.org/plugins/all...-wp-migration/

  Nahraješ plugin na starý web, uděláš export file. Potom nahraješ plugin na nový a uděláš import file. Za dvě minuty máš přesnou kopii.

 6. Importuj vsechny tabulky, na novem webu si pak v tabulce wp_options zmen adresu stareho webu na novy, bude tam 2x. V siteurl a home.

  Nebo si nech v databazi noveho webu vyhledat starou url, treba prodejna1.cz a prepis na prodejna2.cz.

  Zmenit to muzes jeste pred importem na novy web, rovnou v sql exportu nebo az pak primo v db.

 7. Stáhni si tento plugin. https://cs.wordpress.org/plugins/search-and-replace/

  Aktivuj a zvol „Replace a Domain / Url“. Napiš novou url do "replace with". A klikni na "Do replace domain url". Měla by se ti pak stáhnout nová upravená DB s již opravenými adresami. Tu jen pak naimportuješ na správném webu a vše by mělo být ok.

Hostujeme u Server powered by TELE3