Prodám výdělečný web ZelenyTiket.cz 1.2Mil/rok
Zobrazují se odpovědi 1 až 13 z 13

Realitní investice v Praze - jen 800k s návratností až 10

 1. Ahoj, dlouho jsem tu nebyl a nevím zda je toto nejvhodnější rubrika - kdyžtak prosím Martine o přesun. Ale vidím, že se tu mimo jiné probírají i realitní investice, tak přispěju se svou troškou do mlýna a připojím i zajímavou nabídku.

  Realitně jsem hodně vyrostl během tzv "krize" kdy jsem provedl množství zajímavých nákupů, které se z dnešního pohledu mohou jevit jako z jiného světa a které bych mohl exitovat obratem za x-násobky (což nedělám, u nemovitostí mě zajímá dlouhodobý výnos). Poslední 2 velké nákupy jsem provedl ještě začátkem loňského roku, ale od té doby sleduji, že se trh v Praze dostal do takového stadia, že za poslední cca rok jsem nenarazil na nabídku, která by mě byť jen na první pohled oslovila. Rozhodně bych nedoporučoval kupovat investičně individuálně byty - ty jsou neskutečně vyšroubované vlivem jejich nedostatku a zde se střetáváte na trhu s ohromným počtem koncových zájemců, kteří neuvažují o bytě z pohledu návratnosti, ale pro řešení svých bytových potřeb. Mě osobně byty nedávaly smysl nikdy a také jsem je až na výjimky nekupoval.

  Co tedy zbývá? Menší bytové domy a velké vícegenerační rodinné domy. Nevýhoda je větší finanční náročnost a také již značně prořídlá nabídka oproti minulým rokům. Výhoda je jasná - na trhu se střetnete jen s dalšími investory, je to již nad možnosti koncových zájemců. Realitní investoři jsou dnes bohužel skromnější a spokojí se s menším výnosem, ale i tak je zde ještě prostor (byť omezenější) pro dobrý deal - zejména, má-li nemovitost právní či jinou komplikaci nebo špatný technický stav. To odradí velké finanční žraloky.

  Máte-li k dispozici menší částky k investování, zaměřil bych se na nebytové prostory. Od nejmenších garáží (tolik propagovaných kdysi Fandorem), přes sklepy či půdy až po kanceláře - ideálně takové, kde si lze představit i občasné lowcostové bydlení. Výhody jsou zřejmé - menší finanční náročnost na trhu, kde se nepotkáváte s masou koncových zájemců i lepší návratnost. A ačkoli se situace již značně změnila a nabídka je omezenější než třeba před rokem, stále lze v této oblasti místy výhodně koupit.

  Zde si dovolím trochu selfpromo, což ale může zároveň sloužit jako vhodný příklad na jaké typy se také zaměřit. Jednu takovou nabídku totiž můžete koupit přímo ode mě, konrétně:
  Prodej bytu Janského Praha Stodůlky Garsoniéra bez RK - bezrealitky.cz

  Výhody jsou zjevné - nenákladná samostatná jednotka v OV ve zvýšeném přízemí s možností okamžitého pronájmu za 5-7k měsíčně

  Hlavní výhodou je samozřejmě cena. Pokud by se jednalo o byt v této velikosti, bavili bychom se o částce kolem 2 mio. Což tedy považuji za šílené, ale to je současná realita v Praze.

  Nevýhody také jsou - wc s umyvadlem je mimo jednotku, kolaudováno jako nebytový prostor a SVJ

  SVJ - společenství vlastníků je prakticky nevýhoda vždy a všude. To je také důvod, proč jsem všechny své individuální jednotky rozprodal a toto je poslední zbývající. Připomíná mi to návrat do doby minulé, kdy rozhoduje kolektivní orgán, který se skládá z množství nekompetentních členů a nejedná racionálně. Záhy zjistíte, že získat jakékoli souhlasy, byť změny jsou pro celý dům neutrální až pozitivní, je vždy obrovský problém a nikdo ochotou vyjít vstříc zrovna neoplývá. Komunikace s SVJ bývá vždy extrémně časově náročná a vyčerpávající. Čest výjimkám.

  Takže konkrétně tuto jednotku je i teoreticky možné přeměnit na bytovou a takto ji rekolaudovat, což by pro vlastníka znamenalo výhru jackpotu, ale upřímně si myslím, že by to byly zaslouženě vydřené peníze. Mě při představě zdlouhavé komunikace s SVJ a nekonečném schůzování tedy úplně naskakuje husí kůže.

  V první fázi by byla malá výhra získání souhlasu s připojením vody, na což se, ze zprostředkovaných informací co mám, SVJ příliš netváří. Naštěstí je to technicky triviální - odpad prochází přímo stěnou jednotky, ale vyřešení v rámci legislativního rámce bude určitě oříšek. V tomto mají výhodu borci, kteří věci nejdříve realizují a teprve poté se ptají :)

  Každopádně takováto kancelář s výhodou přesahu i do případného lowcost bydlení znamená měsíční pronájem mezi 5 - 7 tisíci + cca 1500 poplatky. Dnes ani tu nejmenší jednotku pro bydlení nepronajímám pod 10k bez poplatků, takže toto je pro zájemce určitě atraktivní lowcost deal.

  Čas od času lze na takovéto investiční nabídky narazit. Když si to srhneme, jde o hezkou bezrizikovou realitní investici v Praze, která na hodnotě určitě ztrácet nebude, navíc s ročním výnosem až 10% a možným extrémním zhodnocením v případě úspěšné změny na byt. To bych bral ale jen jako možný bonus, v případě, že bych chtěl množství volného času cílevědomě věnovat do úmorné práce přesvědčování členů SVJ s nejistým koncem.

  Určitě se jedná o nabídku, po které bych skočil, kdybych začínal jako realitní investor. Takže dávám do placu a máte možnost do toho skočit nebo alespoň napsat, proč byste to považovali za blbost :)
  Naposledy upravil travelmartin : 22.03.2018 v 10:02

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ty lišty jsou nádherný, hned bych se nastěhoval.

 4. Nabízí se obligátní, proč to prodáváš, když je to bezrizikový, s výnosem 10 % a možným extrémním zhodnocením někde ve hbězdách? A určitě tam někoho za těch 5-7k měsíčně máš, tak proč se takovýho snu zbavovat…

 5. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Nabízí se obligátní, proč to prodáváš, když je to bezrizikový, s výnosem 10 % a možným extrémním zhodnocením někde ve hbězdách? A určitě tam někoho za těch 5-7k měsíčně máš, tak proč se takovýho snu zbavovat…
  Pokud v tom chodis - mas na to zaludek a nekoho si za ty prachy najdes. Pokud to mas jen jako konicek ci vedlejsak, a nemas zaludek resit neplatice a spol, radeji to nepronajimas.

  To same je i v tom potencionalnim zhodnoceni pri prekouladaci na byt, kdy je nutne jednani s SVJ. Nekdo (trebas ja) nema sebemensi zaludek to resit, a nekdo jiny v tom umi chodit a ty lidi presvedcit at mu to podepisou.

 6. 19 metrů, no to je tak vhodný pro nákej hodně nenáročnej privát s cikorkou co jde za pětibábu.

 7. Citace Původně odeslal gransy Zobrazit příspěvek
  Pokud v tom chodis - mas na to zaludek a nekoho si za ty prachy najdes. Pokud to mas jen jako konicek ci vedlejsak, a nemas zaludek resit neplatice a spol, radeji to nepronajimas.

  To same je i v tom potencionalnim zhodnoceni pri prekouladaci na byt, kdy je nutne jednani s SVJ. Nekdo (trebas ja) nema sebemensi zaludek to resit, a nekdo jiny v tom umi chodit a ty lidi presvedcit at mu to podepisou.
  Jasně, ale pak bych to neprodával jako ideální s dalšíma super nálepkama, protože to tak prostě není, jinak bych to přece do toho stavu dal sám, ne?

  Jako ok, pokud to bylo koupený jen s cílem to za pár let prodat (což je diskutabilní profit), ale nějak z toho cítím, že Martin pronajímá a tohle se mu prostě nějak nehodí do krámu, tak se toho chce zbavit. Prostě mi to připoměnlo prodeje těch eshopů, který dělaj pasivně 200k měsíčně, ale ty rychle potřebuješ cash…

 8. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Jasně, ale pak bych to neprodával jako ideální s dalšíma super nálepkama, protože to tak prostě není, jinak bych to přece do toho stavu dal sám, ne?

  Jako ok, pokud to bylo koupený jen s cílem to za pár let prodat (což je diskutabilní profit), ale nějak z toho cítím, že Martin pronajímá a tohle se mu prostě nějak nehodí do krámu, tak se toho chce zbavit. Prostě mi to připoměnlo prodeje těch eshopů, který dělaj pasivně 200k měsíčně, ale ty rychle potřebuješ cash…
  Proč to prodávám? Hlavní důvod - nikdy už nechci mít nic společného s žádným SVJ - to mám s gransym podobné. Dalším důvodem je nevhodná lokace, která je dost vzdálená od všech mých ostatních nemovitostí a pak, že je to přeci jen malý projekt, který mi nestojí za to se mu dále věnovat. Jinak koupil jsem to v nějaké aukci města aniž bych to vůbec viděl v době kupní mánie, kdy jsem bidoval na vše možné. Takže ani neřeším podhodnocený prodej - rozhodně na tom neprodělám a rád někomu přenechám k plnému využití potenciálu. Klidně to můžeme i pronajmout a následně prodat s nájemním vztahem s garancí - to je to nejmenší při aktuální situaci v Praze. Já v tom upřímně za sebe žádné riziko nevidím a kdybych začínal investovat offline, hned se toho chytám. Pokud tedy nevadí, že je to malý deal, což však může být pro začínajícího realitního investora spíše výhodou...

 9. Naštěstí 10% výnos mi nic neřeší, takže si tuto investici nechám ujít. Navíc se mi nechce věřit to extrémní zhodnocení při změně na byt, zvláště když i extrémní budou úplatky a všimné za povolení, takže raději zůstanu u práce.

 10. prostě se chceš zbavit předraženého kumbálu znehodnoceného vlatnictvím v SJM a dáváš k tomu zbytečný příběh, prostě to dej do Anonnce a nemaž nám tu med kolem huby.

 11. to je teda kauf, jakmile tam někdo začne bydlet trvale, tak to bude jako hlavní téma na schůzi vlastníků a určitě ho tam bydlet nenechají, protože k tomu není prostor určený a byt už z toho nikdo nikdy neudělá, protože už jen z principu s tím nikdo nebude souhlasit, ale ten příběh k tomu je fakt dobrý, to je jak z vydání nějaké marketingové příručky kde se radí "hlavní je příběh" produktu či služby...
  zkouším teď také nějaké investice do nemovitostí, když se to podaří, tak o tom někdy napíšu, ale tohle si opravdu nechám ujít, důvod prodeje je podle mě naprosto zřejmý...

 12. Jsem rad, ze to neni jen muj pocit.

 13. Takže ani neřeším podhodnocený prodej - rozhodně na tom neprodělám
  ty si fakt musíš myslet o lidech že jsou úplní kokoti, zkrátka takovej pražskej realitní agent ..není co dodat

 14. Vhodné pro začínající trpasličí rodinu.

Hostujeme u Server powered by TELE3