Zařídím nejvýhodnější hypotéku/ půjčku / pojištění
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Student OSVČ - DPČ nebo fakturovat?

 1. Zdravím, chtěl bych vás poprosit o radu. Bylo to tu už mnohokrát, avšak se mi nikde nepovedlo najít úplně můj případ, rád bych se tedy ujistil:

  Podnikám jako OSVČ student. Za dobu svého podnikání jsem ještě nepřekročil rozhodnou částku (těsně), neplatím tedy sociální pojištění. Nyní k tomu začínám pracovat na částečný úvazek s tím, že mám možnost práce buď na fakturu, nebo DPČ. Byla mi nabídnuta určitá hrubá hodinová mzda. Měsíční výdělek bude kolísat (časově je to flexibilní), ale bude pod 10 tisíc měsíčně.
  Je pro mě v této situaci výhodnější pracovat na dohodu, než to fakturovat?
  Děkuji za radu!

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. V případě studenta s omezenými příjmy (pokud Vám nevychází platit sociální) bych volila možnost DPP (do 300 hodin ročně). Do 10tis měsíčně se neodvádí sociální ani zdravotní, pouze se daní. A dále se snažila v podnikání mít takové příjmy, kdy nemusím SP odvádět. Pokud byste se rozhodl fakturovat, tak počítejte s vyšším základem pro ZP a nejspíše tedy nově i placení SP.

 4. Super, moc děkuji.

 5. Já mám dokonce pocit, že jet jako OSVČ na faktury jen pro jednoho zaměstnavatele není legální, tzv "švarcsystém" :-)

 6. Švarc systém lze definovat několika různými věcmi. Fakturace stále stejné osobě je pouze jedna. Nelze obecně říci, zda je to legální/nelegální.

 7. A nepočítá se čistě náhodou DPP do příjmů a tudíž navýší celkový daňový základ a rozhodnou částku pro platbu SP?

 8. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  A nepočítá se čistě náhodou DPP do příjmů a tudíž navýší celkový daňový základ a rozhodnou částku pro platbu SP?
  Ne pro "daňový základ" pro ČSSZ. Bere se daňový základ ze samostatné výdělečné činnosti, ne z příjmů ze závislé činnosti ze zaměstnání.

Hostujeme u Server powered by TELE3