Instagram.cz prodej domény
Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

Potřeba obecného referenda vs. situace v SK

 1. "real time", můžeme sledovat jakési "referendum" na Slovensku za odvolání korupčnické vlády, která byla zabetonována ve své pozici. Proč obecné referendum u nás rychle neschválit jako zákonou normu? Na Slovensku to muselo dojít až tak daleko (vražda novináře), aby lidi z ulice mohli rozhodnout, jak dál pokračovat v demokracii. Na druhou stranu jsou obavy, že v referendu si lidé schválí kdejakou blbost, ale např. ve Švýcarsku občané odmítli zrušení konces. poplatků. Jsme větší tupci než Švýcaři? Nemůžeme se dostat do situace jako na Slovensku? Co si o obecném referendu myslíte?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Referendum by mělo být, ale v "bezpečném režimu". Jak by to přesně mělo vypadat nevím, ale představa že hospodský povaleč Franta, který ví o reálném světě prd bude rozhodovat svým hlasem o vystoupení z EU mě děsí.

  A ano Češi bohužel jsou rozhodně větší tupci než Švýcaři.

 4. Snad se nikdy nedožiji toho, aby přímo rozhodoval lid z ulice. Proč? Ovlivní ho kdejaký populista. Zastupitelská demokracie mi plně vyhovuje.

  // Dodám ještě, že by mi nevadila různá místní referenda, třeba o využití veřejného prostoru. Park, dětské hřiště, parkoviště... To ať rozhodou lidé, kteří v lokalitě bydlí.
  Naposledy upravil hampl.david : 05.03.2018 v 13:11

 5. dkoudela, hampl.david = ztotožňuji se s těmito názory. Ale nejsem zarytým odpůrce referenda, akceptoval bych ho v omezené míře. Kupříkladu nerozumím ekonomice, není to můj obor, nedisponuji adekvátním vzděláním ani praxí v tomto směru a příkladem otázky týkající se této sféry bych nechtěl řešit. Stejně tak bych nechtěl, aby o tom rozhodoval pan "Novák" z novinek, který ani netuší, že se nepíše "referemdum". A situace na Slovensku nepotřebuje komentář.

 6. tak jak je možné, že to na Slovensku zašlo tak daleko? Taky mají zastupitelskou demokracii, taky tam Laco z hospody nic neovlivní, jsou tedy občané více hloupí než mafianská prostitutka?

 7. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Snad se nikdy nedožiji toho, aby přímo rozhodoval lid z ulice. Proč? Ovlivní ho kdejaký populista. Zastupitelká demokracie mi plně vyhovuje.
  Třeba Okamura je pro mě hrozný populista, ale má pravdu v tom, že kdyby třeba referendum bylo STOPkou pro přijaté zákony, jako restituce, privatizace atd, určtě by to bylo fajn a v mnohém by to omezilo i korupci a lobbing.

 8. Na Slovensku začala ďalšia farebná revolúcia. Tentoraz čierna. Aj 17. november mal svojho mŕtveho. Lenže teraz už ľudia neveria na vrajmŕtveho, tak máme dvoch skutočných. Jeden zasiahol "city" mužov, druhý cieli na city žien. Teraz nás už z r*ti euro-atlantickej nevytiahne nikto.

  ---------- Příspěvek doplněn 05.03.2018 v 13:56 ----------

  Referendum môže fungovať len v slobodnej krajine. Slobodnej od vekov. Ale nie vo vazalskej. Už od Veľkomoravsksj ríše.

 9. Úspěch stran, jako je SPD, nebo Zeman, je ten nejlepší důkaz toho, že zavádět teď nějaký referenda by byla katastrofa. Lid je na to nyní prostě příliš hloupej, masově věří lžím a nerozhoduje na základě argumentů.
  Budu mnohem radši, když o mě bude rozhodovat Babiš s Okamurou a Filipem, než kdyby o mě rozhodovali přímo jejich voliči. Protože na rozdíl od voličů, kteří tyhle šmejdy volej, tihle šmejdi mají prostě nějakou životní zkušenost, nejsou primárně hloupí a trochu ví, jak funguje svět.

 10. Citace Původně odeslal GRAFIKOM Zobrazit příspěvek
  dkoudela, hampl.david = ztotožňuji se s těmito názory. Ale nejsem zarytým odpůrce referenda, akceptoval bych ho v omezené míře. Kupříkladu nerozumím ekonomice, není to můj obor, nedisponuji adekvátním vzděláním ani praxí v tomto směru a příkladem otázky týkající se této sféry bych nechtěl řešit. Stejně tak bych nechtěl, aby o tom rozhodoval pan "Novák" z novinek, který ani netuší, že se nepíše "referemdum". A situace na Slovensku nepotřebuje komentář.
  Souhlas. Nejlepší by bylo mít nějaký "vědomostní test" k dané problematice, kterým by se zjistilo alespoň z části to, zda ten člověk o takové věci vůbec může rozhodovat. Ale to se těžko udělá...

 11. Citace Původně odeslal vaclav.hodek Zobrazit příspěvek
  Souhlas. Nejlepší by bylo mít nějaký "vědomostní test" k dané problematice, kterým by se zjistilo alespoň z části to, zda ten člověk o takové věci vůbec může rozhodovat. Ale to se těžko udělá...
  Počkej, ještě tak 10 let a "budem tu myt vsyschni maturytu protose probyha sistematycka debilyzace naroda"....

  Jak kdosi správně podotknul, v naší zemi chybějí elity. Celý státní aparát ovládají zločinci v saku. Akorát to mají lépe podchycené, než na SK a když někdo přijde na levárnu stačí napsat účelovka, kampaň, Kalousek. Ovce nadšeně zabékají a jede se dál. Kdyby Bureš ukradl státní peníze a ne EU, tak už nikdo neví co vlastně provedl.

 12. mám pocit, že někteří zde si pletou obecné referendum s diktaturou proletariátu. Referendum tak jak je navrhováno (nejen) SPD je "pouze" další pilíř demokracie, pojistka proti pro případ privatizace moci, vůbec bych se toho nebál a vůbec bych ho nelimitoval nějakým kvórem, kromě podpisového. Andrej jakože je pro referendum, tak si všimněte postupem času si všimněte jak ho bude donekonečna bojkotovat, stejně tak jako sestavení vlády. On v podstatě nyní může "privatizovat" moc a o tu mo šlo od začátku, pokud by existovalo obecné referendum, zrovna Vy "antizemanovci" jste mu pomocí tohoto instutu mohli vystavit stopku zatáhnout za NOTBREMSE :)

Hostujeme u Server powered by TELE3