Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

Stáří domény - má vliv na cenu?

 1. Ahoj,
  založil jsem zde aukci na prodej domény obecnaskola.cz. Tuto doménu mám od r. 2015, ale nic na ní neběželo.
  Má toto stáří na cenu nějaký vliv? Nebo pokud je po tu dobu doména bez využití, tak to na hodnotu nehraje roli?

  Dík za reakce

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. 3 roky není žádný stáří.

 4. No minimálně bude mít na cenu domény vliv, že o prodeji domén nic moc nevíš :-)

 5. Tomáš Maňhal: To je pravda. Ani se tím ale zabývat nechci (nějaká spekulace by mě ani nebavila). Hold mám občas v hlavě projekt který rozpracuju, koupím pro něj doménu. Pak ztratím vítr z plachet, nechám to rok ladem a nakonec se k tomu už nevrátím.
  Doménu ale nechci jen tak zahodit. Takže pak se ji snažím prodat (bez zkušeností).

 6. Citace Původně odeslal Kloban Zobrazit příspěvek
  Tomáš Maňhal: To je pravda. Ani se tím ale zabývat nechci (nějaká spekulace by mě ani nebavila). Hold mám občas v hlavě projekt který rozpracuju, koupím pro něj doménu. Pak ztratím vítr z plachet, nechám to rok ladem a nakonec se k tomu už nevrátím.
  Doménu ale nechci jen tak zahodit. Takže pak se ji snažím prodat (bez zkušeností).
  Pak bych ji někam zaparkoval a čekal, až si třeba někdo bude chtít založit nějaký fan projekt k Obecné škole, nebo jiný projekt. Kdyby o ni byl zájem, věřím, že tě pak někdo kontaktuje. Takhle je to za nákupku, když se jí chceš zbavit hned.

 7. Tomáš Maňhal: Dobře, takže ty myslíš, že když ji teď nabízím za necelých 5 000 Kč, tak je to málo (ale stejně kupce dost možná neseženu). Ale když ji nechám ležet, tak si ji časem někdo všimne a bude ochotný za ni nabídnout o řád víc?

 8. Měl bych o doménu zájem, ale nebude problém s tím, že je právě stejnojmenný film? Abych neporušoval nějaká práva.

 9. Citace Původně odeslal Kloban Zobrazit příspěvek
  Tomáš Maňhal: Dobře, takže ty myslíš, že když ji teď nabízím za necelých 5 000 Kč, tak je to málo (ale stejně kupce dost možná neseženu). Ale když ji nechám ležet, tak si ji časem někdo všimne a bude ochotný za ni nabídnout o řád víc?
  Stát se to určitě může :-) Proto je to investice do budoucna, ale jestli má tahle doména takový potenciál, kdoví. Nejsem tu od toho abych dělal někomu rešerše :-)

 10. Tomáš Maňhal: Ok, díky. Mám ještě jednu doménu (.com) co se jí asi budu chtít zbavit, tak ještě popřemýšlím co s ní.

  Dave13: Já na doménu obecnaskola.cz připravoval projekt, který měl být databáze školních hlášek a později nějaký magazín pro studenty středních škol. U takového projektu je to určitě naprosto bezproblému. Pokud by se mělo jednat o web zaměřující se přímo na film Obecná škola, tak tam netuším jak to je.

 11. když to prodáš za 3000 kč tak bud rád, takova je tak honota pro někoho kdo chce na tom dělat nejaky projekt (max 5000) pro osttaní hodnota ve 100korunách. staří 3 roky neni nic, to jako by nebylo když na tom nic neni

 12. Povedal by som že novo zaregistrovaná doména si u googlu si vedie lepšie ako trojročná, prázdna.

Hostujeme u Server powered by TELE3