Web pro horních 10 000 www.koncier.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 2 z 2

Ktora NO/SQL databaza je najrychlejsia?

 1. Neviete niekto nahodou ktora NO/SQL databaza(skratka db na ktoru je mozne robit pokrocilejsie query, cize nie KV db) je dnes najrychlejsia z hladiska single transakci/s, ak by som porovnal jednu instanciu(tzn. ziadne skalovanie, master/slave a pod) na rovnakom HW?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Svetit.cz poptává: Node.JS vývojář
  UncaV poptává: Webové stránky a e-shop
  Radim Krpata poptává: Hledáme šikovného frontend programátora
 3. Trochu nesmyslný požadavek. Bez uvedení konkrétní query (či algoritmu) není možné odpovědět. Práce s paměti na X86_64 je shodná a databáze toho moc jiného neudělá, rozdíl je v případě dotazu a dat, ne vše sedí každému a každá db to dělá trochu jinak, hrát si na single thread performance už pár let nefrčí a nikdo si kvůli tomu db nekupuje.

  Obecně SAP Hana je in-memory sql engine optimalizovaný na ledacos, Dash DB od IBM je pokračovatel skvělé db2 a ledacos si ze vzdáleného příbuzného vzal, Vertica exceluje v nápočtu agregací u real time, Oracle/MSSQL mají in-memory schopnosti a to pak také líto. Mysql/Mariadb také není outsider a s percona enginem (založeným nad rocksdb, tj. něco jako v Mongu) dělá divy.

  Pokud nemáš peníze na drahá řešení, H2, voltdb, hypersql ti mohou posloužit, ale se složitými subselecty a nested typy či 128bit čísly nepočítej. Z nosql světa tady je třeba Impala, pokud jí máš nad rychlým ssd diskem, data v parquetu, zvládne filtrovat desítky GB dat za vteřiny, v množství paralelních transakcí ale díru do světa neudělá. Redis a jeho lua na konkrétni algoritmy dělají 400 000 req/s i na středně silném serveru.

  Sice tomu vůbec nerozumím (jako všemu), ale mohl bych ještě chvilku pokračovat, dokud ale nenapíšeš co a za kolik na čem chceš, těžko ti lze poradit nějak smyslplně.

Hostujeme u Server powered by TELE3