Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Wordress - robotx.txt blokuje Google indexování i když robots.tx neexistuje

 1. Dobré odpoledne, mám takový prazvláštní problém s robots.txt
  Tento soubor mi blokuje indexování absolutně jakýchkoliv stránek webu jako by v něm bylo nastaveno Disallow: /

  Problém je v tom, že na FTP žádný soubor robots.txt není a když jsem jej vytvořil, stránky se přesto neindexují. Web běží na WordPressu, žádné Seo pluginy nejsou použity a já už si nevím rady, netuší někdo, co by to mohlo být a především jak to odstranit?

  Díky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. WordPress v základu používá virtuální robots.txt, pokud neexistuje, tak pošle základní sám. Pokud nejsou použity žádné doplňkové pluginy, tak jeho obsah řídí nastavení povolení indexace v administraci: https://www.slideshare.net/vsmitka/i...e-wordpress/16, zákaz indexace navíc přidává meta tagy pro zákaz indexace na jednotlivé stránky.

 4. Indexování mám ve WordPressu samozřejmě povolené, nejsem amatér, potíž je v tom, že i když na FTP nahraju robots.txt, tak je indexování jakýchkoliv stránek na webu zablokované. Teď mám v robots.txt toto:

  User-agent: *
  Sitemap: http://go-and-fly.cz/sitemap.xml

 5. A jak jste tedy zjistil, že to google neindexuje? Já stránky v indexu vidím: https://www.google.cz/search?q=site:...y.cz/&filter=0, do search console jste koukal?

 6. Právě že jde o search console.
  Screenshot by Lightshot
  http://prntscr.com/i96ox9

 7. Toto upozornění může být staré několik dní a nemusí odpovídat skutečnosti. Přímo v search console je nástroj na testování robots.txt, kde je vidět, kdy byl zpracován a co obsahoval a lze otestovat jednotlivá URL.

 8. Spíš je mi divné, proč se to tam vůbec zobrazilo, když jsem stránku přidal do gsc až teď. Teoreticky by to nemělo mít vůbec žádná data z dřívějška.

 9. V search console je nástroj na otestovanie robots.txt, to ste skúšali?

 10. Ano, samozřejmě. Uvidím, jestli se to třeba do pár dnů srovná. Kdyžtak s tím zkusím zase něco vymyslet. :-/

Hostujeme u Server powered by TELE3