Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Správné nastavení Facebook skupiny pro zajištění dosahu

 1. Zdravím, mám na FB skupinu, která má cca 6000 členů. Chci se zeptat, jakým způsobem (nějaké konkrétní nastavení) mohu zajistit, aby se každý můj příspěvek objevil na zdi všech (nebo alespoň většiny) členů. Zatím je to tak, že můj příspěvek se patrně objevuje na zdi pouze mým přátelům, které ve skupině mám a to samozřejmě není žádoucí stav - ověřeno to mám, protože i manželka je členkou skupiny a nemám ji v přátelích, takže se ji na zdi nic nezobrazuje. Podobné skupiny i s mnohem menším počtem členů mají u příspěvků mnohem více reakcí (nákupů).
  Chtěl bych tedy vědět, jestli je tam nějaké nastavení, které je potřeba udělat. Skupina je veřejná (dříve byla uzavřená), upozornění v aplikaci nastaveno na všechny příspěvky, nabízená upozornění na nejdůležitější (druhá možnost je vypnuto).
  Napadlo mne i zaplatit nějakou reklamu, protože vím, že inzerenty jak FB tak třeba i Google ve vyhledávání zvýhodňuje, ale na skupinu reklamu zaplatit nelze..
  Budu rád za každé doporučení či radu.
  Díky Z.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Nikdy nezařídíš, aby se příspěvek zobrazil všem. Funguje takhle algoritmus Facebooku, který neustále snižuje organické dosahy z důvodu přehlcení obsahem a prostoru pro placenou propagaci. Můžeš zvýšit četnost zobrazení tím, že příspěvky budou mít vyšší dosahy (jednoduše postni několik kvalitních, které budou mít nadprůměrný počet reakcí, komentářů a sdílení v porovnání s dosavadními průměry). Můžeš toho docílit například hlasovacími příspěvky (za použití reakcí) nebo označovacími příspěvky (v závislosti na relevantnost obsahu) nebo různé soutěže. Dočasně by mohla pomoct i lehká placená propagace.
  Dále se to dá navýšit vybídnutím členů ke změně nastavení sledování příspěvků skupiny. Musí rozkliknout kolonku upozornění a změnit z Nejdůležitější na všechny příspěvky. Můžeš takovýto informativní příspěvek třeba připnout na začátek skupiny, či dát screenshot na část úvodní fotky.
  Samozřejmě pokud je skupina stará a členové jsou již dlouho neaktivní, nijak organický dosah nezvýšíš, jedině nabírat nové a nové členy.

 4. placena propagace ve skupině? To nelze. Leda ze někoho kdo má větší skupinu poprosis o reklamu za kterou mu zaplatíš :D

 5. Čau, u skupiny to ovlivníš dost blbě a přidávám se k RadekCZE. jedině nabírat nové členy nebo donutit stávající členy změnit ono nastavení.

  Mě spíš zarazilo, že nemáš v přátelích manželku. Ta moje by mě sežrala, kdybych ji smazal :-D

 6. Zdravím. Dovolím si volně navázat na své předchozí téma, abych nezakládal nové.
  Skupina se mi mezitím rozrostla na cca 8500 členů, celkem se i dařilo zvyšovat dosah jednotlivých příspěvků. Poslední dobou ale opět dochází k poklesu - během jedné prodejní akce prodám třeba jen třetinu toho, co před půlrokem.
  Nevím nakolik za to můžou změny, které provádí samotný FB v rámci aktualizací, každopádně je to dost problém. Vyzkoušel jsem snad již vše, co jsem kde vyčetl - ankety, soutěžní příspěvky k zajištění mnoha komentářů, pravidelné vkládání příspěvků atd. Efekt to moc nepřineslo a už nevím, co dál.
  Chci se tedy zeptat, jestli má někdo zkušenosti s vedením fb skupiny (na skupinu nejde dělat placenou propagaci), případně zná někoho, kdo se v tom vyzná, živí se tím. Budu rád za každou radu, případně i placenou pomoc. Můžete psát buď sem nebo do zprávy.
  Díky Zemq

Hostujeme u Server powered by TELE3