01.02.2018 18:27
1021
Původně odeslal Tomve
hochu, blbec soros s tím nic nemá

argumentuji ti fakty, část z nich jsou historické a ty to kontroluješ citovou odpovědi.

akorát blbý je, že lidí jako ty dokážou podělat republiku ostatním
Putin nikdy nepochopí západ, protože západ není postaven na politice "ojebeme každého a vždy".
zato USA pouze šíří po celém světě mír a prosperitu (Lybanon,Irák,Libye,podpora vzniku ISIS v Syrii atd, imigrační krize), Nebýt Putina a zásahu proti ISIS tak je z tebe za chvíli Mohamedán
01.02.2018 18:29
1022
Původně odeslal cargopro
Putin nikdy nepochopí západ, protože západ není postaven na politice "ojebeme každého a vždy".
zato USA pouze šíří po celém světě mír a prosperitu (Lybanon,Irák,Libye,podpora vzniku ISIS v Syrii atd, imigrační krize), Nebýt Putina a zásahu proti ISIS tak je z tebe za chvíli Mohamedán
Máš blbou geografickou mapu, pokud ti ukázuje západ = usa

Nejsi ty Nejedlý od Zemana?
01.02.2018 18:36
1023
Původně odeslal Tomve
Máš blbou geografickou mapu, pokud ti ukázuje západ = usa

Nejsi ty Nejedlý od Zemana?
Kadafí taky chtěl zpět prachy od Sarkozyho, kterýmu je půjčil na volby, a jak dopadl. tohle jsi psal ty, takže Francie už není na Západě?
01.02.2018 18:43
1024
Původně odeslal cargopro
Kadafí taky chtěl zpět prachy od Sarkozyho, kterýmu je půjčil na volby, a jak dopadl. tohle jsi psal ty, takže Francie už není na Západě?
Dobře

Západ pro rusko, čili putina, je cokoliv, kde je demokratické zřízení. stačí?
01.02.2018 18:53
1025
Původně odeslal Tomve
Dobře

Západ pro rusko, čili putina, je cokoliv, kde je demokratické zřízení. stačí?
ono to spíš vypadá, že to tradiční západní myšlení se začíná objevovat na Východě a socilismus se přestěhoval na Západ.
01.02.2018 19:19
1026
Tak jsem si přečetl, jak po vystoupeni z EU nastane bída a odliv investic. K čemu ty investice jsou? Co jako lidé a společnost potřebujeme? Co potřebuje člověk k životu? Zahraniční výrobky? Odpovězte si sami, co potřebujete, abyste mohli spokojeně žít? Nepřepočítávejte pořád všechno na peníze a investice.

Opravdu si nejsme v naší zemi schopni zajistit jídlo, bydlení, zdravotnictví, školství a zábavu? Potřebujeme k tomu zahraniční partnery, aby nám postavili fabriky, kde naši lidí dělají za pár drobáků otroky? Proč? Proč by nemohli ti lidé makat v pekárnách, na polích, ve službách a špitálech? Proč by čeští inženýři museli navrhovat auta pro zahraniční firmy? Proč musí čeští IT specialisté prodávat své služby nadnárodním korporacím a nemohou obchodovat se zeměmi třetího světa přímo, bez prostředníků, za dolary?

Jediné co to chce, zbavit se toho mezičlánku, co nám diktuje co můžeme a nesmíme, vys*at se na zahraniční výrobky a obnovit zase samostatnost. Že nebude mít každý na zahradě bazén a v obchodech nebudou plné regály americkych výrobků je jasné, ale třeba nebude polovina domácností s dětmi žít z ruky do huby, protože 3/4 svých příjmů dají za bydlení, které z republiky vytáhne zahraniční firma kdesi do (_!_)
01.02.2018 19:33
1027
@Darksir: to je jako bys vysvětloval zdecimované ženské, že má opustit chlapa, který ji zneužívá, ona mu pere, vaří a on ji za to ztluče. Když se ji zeptáš proč se neosamostatní, tak ti řekne že nesežene práci a nemá kde bydlet, takže to nějak přečká. Takhle mi ti hoši připadají.
01.02.2018 19:42
1028
Tak oni pořád mají kde bydlet, co do huby, kam na dovolenou. Ale rozumný člověk sleduje i své okolí. Já se taky nemám špatně. Nestěžuju si. Řekl bych, že si žiju hodně dobře, co chci si koupím, kam chci si zajedu, nemusím se před nikým hrbit a nedrtí mě žádná banka. Ale mám děcka a byl bych rád, abych je nemusel časem doprovázet do školy se zbraní za opaskem a aby tam nemusely čelit tomu, co vídám v německých školách. To sorry jako, radši prázdné regály a vrátit se zpátky k zavařování a domácí výrobě všeho možného, než takový pokrok.

Co ti lidi co makají v těch montovnách mají za život? Práce, hospoda, zaplatit nájem. To by jako po vystoupení z EU nemohli? :-) Možná by občas v salámu ochutnali i maso, kdyby se vyráběl u nás a podle našich norem.
01.02.2018 19:54
1029
já bych jako člověk co se živí autodpravou mohl taky řvát, že už není co vozit z montovny do montovny..a ano hodně takových co se zacyklilo v automotiv by šlo na hubu. Já jsem ochoten položit to a rozvážet třeba rohlíky nebo jezdit s cementem na multikáře, ale budu vědět proč to dělám. Když se zeptáš autodopravce co má flotilu a jezdí MKD po Unii, tak zjištíš, že jsou totálně v prdeli -vylej nalej a vystoupit z toho nelze, zvykli si že na ně dělají řidiči otroci, kdyby měli platit čecha po staru jak jezdili dědci u CSAD tak na to nemají.
01.02.2018 20:02
1030
Přesně tak, změny by byly. A mnohé k horšímu, ale člověk by v tom co dělá viděl nějaký hlubší smysl, že to někam směřuje, né do prdele, směr řecko. Že i ti lidi co jsou dole se mají dobře a jejich děcka nemusí prodávat fet a přepadávat důchodce, aby mohli přežít. Že učitelka může ve škole nafackovat děcku, které se chová jak hovado dříve, než to děcko nafackuje jí. Atd atd. Těch věcí je strašná spousta, ale tady holt všichni vidí jenom ty investice. To je takové zaklínadlo, pro investice by snad klekli i na kolena a rozepínali poklopce.
01.02.2018 20:12
1031
Proč bys neměl co dělat? Pocházím z vesnice. Jako děcka jsme neměli skoro nic. Kolo, kladívko, desku, hřebíky. Celé dětství jsme měli co dělat. Od rána do večera. Dá se to říct o dnešních dětech, co jsou od 10 let na drogách, protože nuda?

Když jsme něco chtěli, tak jsme si to udělali. Neběželi jsme mámo, táto, dej peníze a do baumaxu. U toho jsme se naučili spoustu věcí. Díky tomu dnes na 90% činností nepotřebuju řemeslníky, jsem samostatný člověk. Postavím si barák, opravím si auto, nastavím linuxový server. Skutečně nepotřebuju nějakého německého nácka, co mi bude vymýšlet program a žít z mojí práce.
01.02.2018 20:17
1032
Původně odeslal Aleš Jiříček
odsoudili velkou cast lidi k zivotu v uplne chudobe, bez prace a nejspis i bez strechy nad hlavou...
My jako nemáme byty? Stačí znárodnit byty zlodějům... ála Bakala, aspol.

---------- Příspěvek doplněn 01.02.2018 v 20:17 ----------

Původně odeslal Aleš Jiříček
A drogy, tak ty budou v takove dobe zneuzivany vic nez kdy driv... Protoze cim vic lidi bude v haji tim vic lidi do nich spadne - to se tak lidem co na tom nejsou dobre proste stava - to je realita
A za co si je budou kupovat, když budou tak v háji? :-)
01.02.2018 20:18
1033
Ty jsi typický příklad člověka, které nesnáším. Lidi, co nehledají způsoby, jak něco udělat, ale důvody, proč to nejde. Ty musíš být v životě příšerný tragéd a looser.

---------- Příspěvek doplněn 01.02.2018 v 20:19 ----------

Původně odeslal Aleš Jiříček
Nemame... A jestli hodlas znarodnovat majetek, tak jsme doma :) totalita uz tu byla, dekujeme, nechceme...
Samozřejmě. Stejně jako se zlodějům zabavuje lup.

Jestli nevystoupíme z unie, tak totalita teprve přijde. Taková, o jaké se lidem před 89 ani nesnilo.
01.02.2018 20:20
1034
Původně odeslal Aleš Jiříček
Problem kluci je, ze byste nemeli co delat v cem byste pak mohli videt smysl a deti by nejspis museli chodit chytat sneky aby vubec meli co do huby... Pokud chceme byt vice samostatni a chceme si hlidat narodni hodnoty, rozhodne pro to neco muzeme udelat aniz bychom provedli ekonomickou sebevrazdu a odsoudili velkou cast lidi k zivotu v uplne chudobe, bez prace a nejspis i bez strechy nad hlavou... nase situace je ted takova, to ej realita, nejde proste vystoupit z EU aniz by to nemelo obrovske nasledky... A dokud mi nevysvetlite jak zarucite ze se to nestane (jeste to nikdo nerekl), tak rozhodne nemuzete tvrdit ze se to nestane... Radi tady hazete katastroficke scenare toho co se stane kdyz pomuzeme 2000 uprchlikum a pak tady chcete provest neco co vetsinu naroda posle na uplne dno... To mi prominte, ale to mi nepripada normalni :) I kdybychom chteli odejit z EU, tak to musi byt zatracene pomalu, udelat skokovy sok nasi ekonomiku naprosto pohrbi... A s tim nas vsechny...
ale my jsem na dně, jenom je ještě zakalena voda a není to vidět. Lidi jsou opojeni hospodářským růstem, které jim profláklé media denně lejou do hlavy , ale co to přináší? Já nevidím rozesmáté tváře. Ty společnosti co rostou patří akcionářům mimo republiku, vyváží se hlavně zisk ne zboží. A teď dobře poslouchej, až prdne atomotiv bublina zhoupne se to celé dolů a to hovno nebude padat 2G jako bychom hned vystoupili , ale 4G.
01.02.2018 20:25
1035
Původně odeslal Aleš Jiříček
Ne, neheldam duvody proc to nejde - ale nemaluju si modre oblacky an kterych se v totalitnim rezimu budeme mit vsichni dobre - to uz tu bylo... Realita sveta je trochu slozitejsi a dat celemu narodu takovou pecku jako by prineslo vystoupeni z EU - tak to by byla vetsi chyba nez to rozkradani v devadesatych... a ze to uz nas pekne posralo... Hledat extremni reseni neni reseni!

---------- Příspěvek doplněn 01.02.2018 v 20:24 ----------Tohle ale nevyresis tim ze tu bublinu sam splasknes a jeste si pri tom nafackujes... To je jako drzet hlavu pod vodou nekomu kdo dosahne na dno a tvrdit ze mu pomahas...
Tvl, ja jim snad i ten czexit budu prat.
01.02.2018 20:30
1036
Původně odeslal darksir
My jako nemáme byty? Stačí znárodnit byty zlodějům... ála Bakala, aspol.

---------- Příspěvek doplněn 01.02.2018 v 20:17 ----------A za co si je budou kupovat, když budou tak v háji? :-)
V ten moment, kdy cokoliv znárodníš, tak spadne ekonomika. Většina cash flow odteče z čr, dolar bude za víc jak 50 a euro taky.

Nemovitosti sice zůstanou, budou za babku, ale bude zde ekonomika jak v dnešní Venezuele.

---------- Post added 1.2.2018 at 20:31 ----------

Původně odeslal gransy
Tvl, ja jim snad i ten czexit budu prat.
Pak budou nadávat, že "zloději" s penězma utekli a oni musí pracovat.

Nevybereš si.
01.02.2018 20:32
1037
víš jak funguje ten blázinec? Dovezu lis. formu z firmy v Kuřimi do Plzně, tam si to převezme dopravce do Německa dají na to německé papíry a jede z Německa zpátky do Česka do čeké lisovny , která dělá německý výrobek. Kdyby to tak fungobalo 5 let tak OK, ale oni chtějí abysme jim dělali blbce do skonání světa.
01.02.2018 20:34
1038
Původně odeslal cargopro
víš jak funguje ten blázinec? Dovezu lis. formu z firmy v Kuřimi do Plzně, tam si to převezme dopravce do Německa dají na to německé papíry a jede z Německa zpátky do Česka do čeké lisovny , která dělá německý výrobek. Kdyby to tak fungobalo 5 let tak OK, ale oni chtějí abysme jim dělali blbce do skonání světa.
Je to nelegální nebo ztrátové?
01.02.2018 20:46
1039
Ku*va lidi, skončí to ztrátou všeho.... Čeho všeho? Toho kolečka práce, hospoda, lídl, spánek... a tak pořád dokola? Někteří si mezi to vloží fet... Nebo čeho všeho?

Koho zajímá, že dolar bude za 50.Ať je za 100. V čem je chyba? Že nebudeme mít to všechno? Opět se ptám, co všechno, co potřebuje normální člověk k životu nebudeme mít?
01.02.2018 20:48
1040
Původně odeslal Tomve
Je to nelegální nebo ztrátové?
je to kouzlo jak vytvořit plnou zaměstnanost, přičemž bohatne jen Germán. Ten samý Gemán ti pak bude říkat jak máš být loajalní a z té almužny uživit i nějaké ty migranty, které ovšem na žranici pozval on. A teď ještě jeden problém, i jejich vlatní obyčejní Germáni občané jsou nasráni, že jim bereme práci a děláme to za 1/3 mzdy a protože jsou jejich lidi loajální, tak tě jako Čecha řidiče zastaví policajt a dá ti min 500 EUR flastr, protože nemáš u sebe pracovní smlouvu v AJ nebo NJ, tak nás mají rádi naši sousedi.
01.02.2018 20:56
1041
Uveď nějakou zemi, ať se můžeme bavit konkrétně...

O imigrantech já teď vůbec nemluvím. To jsou moje důvody, protože jak jsem psal, mám se ekonomicky dobře. Nemám tedy ten problém, že bych neměl co žrát a kde bydlet. Ale vím, že je spousta lidí, které trápí i tyhle základní problémy a nejsem dement, co žije ve své sociální bublině. Uvědomuju si, že abych se já měl dobře, musí se mít dobře i lidé kolem mě, jinak se mi nebude žít dobře. Někde ve spálené zemi.
01.02.2018 21:00
1042
vystoupil bych i z NATO, pokud tam bude fašistická země jako Turecko https://www.novinky.cz/zahranicni/bl...ske-kurdy.html
01.02.2018 21:07
1043
Aleši, já bych tě rád někdy poznal osobně. Ty jsi člověk, co má na všechno tisíce řečí, ale žádný názor. O všem dokážeš zasvěceně mluvit, všechno dokážeš posoudit, ale nikdy se nedokážeš rozhodnout. Když je nějaká volba, vyčkáváš, až se všichni pohádají, to komentuješ a nakonec, až je po všem, napíšeš, že tvým favoritem nebyl ano jeden kandidát, ale ten co prohrál stál za hovno. No nejsi ty typická krysa, co přežije v každém prostředí jednoduše tak, že se přizpůsobí? Vlastně tě svým způsobem obdivuji, taky bych chtěl mít tuhle schopnost :-) Lidi jako ty se mají v životě nejlépe.

Zvaž své působení v politice. Myslím, že by ses tam hodil.
01.02.2018 21:10
1044
Původně odeslal cargopro
vystoupil bych i z NATO, pokud tam bude fašistická země jako Turecko https://www.novinky.cz/zahranicni/bl...ske-kurdy.html
By mě zajímalo čím tam zabíjejí. Protože turecké zbraně jsou to nejhorší, co se dá koupit.

---------- Příspěvek doplněn 01.02.2018 v 21:11 ----------

Původně odeslal Aleš Jiříček
Pripada ti debata o duvodech proč bude vystup z eu znamenat hlubokou ekonomickou krizi jako ze nevim o cem mluvim? Precti si ji a přines svoje vecne objektivni protiargumenty... Nebud osobni... Prestan rikat jaky jsem nebo nejsem, bud trochu objektivni...
Ale já se bavím s tebou o tobě. To se nesmí? Prostě seš krysa :-)
A neuvedl jsi mi stále zemi, kde je ta ekonomika tak v prdeli. Abychom se o tom mohli nějak pobavit.

---------- Příspěvek doplněn 01.02.2018 v 21:13 ----------

Původně odeslal Aleš Jiříček
Ztratou i toho zakladniho, podivej se co se deje v zemich kde to neni ekonomicky zrovna ruzove - prijde ti ze ten zivot tam je neco k cemu vzhlizet? Vzdyt tady by to nedopadlo jinak...
tady tohle myslím.... nějakou konkrétní zemi, se kterou bys nás mohl porovnávat, jakmile vystoupíme z EU. Předpokládám, že nebudeš jmenovat třeba somálsko.
01.02.2018 21:20
1045
Kde ti nadávám? Víš co je krysa? Živočich, který přežije i jaderný výbuch. Absolutně přizpůsobivý tvor. Je to vlastně lichotka. Chtěl bych být krysa.
01.02.2018 21:21
1046
třeba Slováci to mají dotažené k dokonalosti, oni vystoupit nechtějí a i kdyby chtěli je jim to prd platné. Vládne tam kosa nostra a tá ví co je pro ně dobré a s nikým diskutovat nebude.. Poslední bača zemřel loni, takže by stejně nevěděli co a jak, tak jedinou možností je makat na Germána. Nemají dilema.
01.02.2018 21:24
1047
Původně odeslal Aleš Jiříček
:) dobre
Potkani mají obdivuhodnou výdrž, a to v mnoha ohledech. Přežijí pád z výšky až 15 metrů, bez problémů zvládají i plavání – vydrží šlapat vodu až 3 dny v kuse. Se schopností přežít souvisí i jejich inteligence. Potkani podle studie Jasona Nobleho pro britskou Royal Society výborně odolávají jedům. Vypracovali si na to několik strategií, které se ale v různém prostředí mění a vyvíjejí. Například ochutnávají jen malé kousky potravy, a teprve když se ukáže, že je neškodná, tak ji začnou konzumovat ve větším množství.
Opravdu to nebylo myšleno jako urážka.

Zkusíš tedy navrhnout nějakou zemi, kde to podle tebe vypadá dneska tak, jak by to vypadalo u nás po vystoupení z EU?

---------- Příspěvek doplněn 01.02.2018 v 21:28 ----------

Původně odeslal cargopro
třeba Slováci to mají dotažené k dokonalosti, oni vystoupit nechtějí a i kdyby chtěli je jim to prd platné. Vládne tam kosa nostra a tá ví co je pro ně dobré a s nikým diskutovat nebude.. Poslední bača zemřel loni, takže by stejně nevěděli co a jak, tak jedinou možností je makat na Germána. Nemají dilema.
Nesmyl, podívej se na kanál Martin Daňo, nebo Rudolf Vasky. Slováci, kteří chtějí vrátit stav před rozdělením československa, protože to údajně byl podvod na lidi.
Problém je, že slováci mi připadají více "tupí" jako my. Nedokážou filtrovat, zpracovávat informace a kriticky přemýšlet. Stačí jim to víno, ženy a zpěv. Zase se jim lépe vládne. Proto tam mají Kisku :-)
01.02.2018 21:49
1048
Původně odeslal darksir
Koho zajímá, že dolar bude za 50.Ať je za 100. V čem je chyba? Že nebudeme mít to všechno? Opět se ptám, co všechno, co potřebuje normální člověk k životu nebudeme mít?
Kazdyho.

- pri odchodu velkych bank, firem, montoven, korporatu, obchodniku, .. kteri ztrati jistotu evropskeho prava budeme zavisly jen sami na sobe
- jenze nic z vyroby tu uz neni nase, budem to muset vsechno vyrobit nebo nakoupit
- nakoupit = dovoz na kterym jsme byly zavisly jeste pred EU = pri gigantickem kurzu bude vse nechutne drahy
- s drahym vybavenim, dopravou, dovozem bude draha i vyroba
- budem platit CLO na importu/exportu = dalsi zdrazovani
- spousta schopnych lidi opravdu odejde (demograficky je i videt, ze schopnejsi a uspesnejsi lide chteji zustat v EU)

Lidi jsou zatizeny hypotekama, uverama, pujckama na kdeco. Z padem ekonomiky se tihle lidi dostanou na dno. Jenze to je dost velika cast naroda.

A ty to pocitis taky, snizi se kupni sila. Nevim co presne delas, ale mam pocit zes tu prodaval nejaky dropshipingy atd - tvoje naklady na nakup se zvednou, kupni sila naroda bude nizsi. Ted se mas dobre, ale padne to (i trebaze jen prechodne) na tebe taky a je otazka jestli je lepsi doprovazet dite s bouchackou u pasu pred imaginarnim problemem nez resit cim to dite vubec nakrmim. A ze si to vypestujem sami? Vsak jo, ale kde? Pozemky jsou rozprodany, zastaveny, zagrofertovany, ...

---------- Příspěvek doplněn 01.02.2018 v 21:52 ----------

Původně odeslal darksir
Zkusíš tedy navrhnout nějakou zemi, kde to podle tebe vypadá dneska tak, jak by to vypadalo u nás po vystoupení z EU?
Srbsko, Cerna Hora, Moldavsko, Ukrajina - o fous hur nez vsechny tyhle zeme, alespon do doby nez se podari vyjednat alespon nektere obchodni dohody, co tyto zeme jiz roky maji
01.02.2018 21:55
1049
Proč myslíš, že by firmy od nás odešly? Když tady jsou šikovní lidi, co makají za pár káčé měsíčně? Jen proto, že jsme vystoupili z EU? To by pro ně byla v mnohém spíše úleva. Mohli by začít porušovat lidská práva. nedodržovat nařízení EU, apod. :-)

Pozemky máme. Spoustu pozemků. Jenom by se na nich nepěstovala řepka, ale obilí. Zase by se obnovil chov prasat, atd. No spousta lidí by místo vysedávání u počítače musela makat rukama, ale víš jak by klesly výdaje ve zdravotnictví?
01.02.2018 22:03
1050
Původně odeslal darksir
Proč myslíš, že by firmy od nás odešly? Když tady jsou šikovní lidi, co makají za pár káčé měsíčně? Jen proto, že jsme vystoupili z EU? To by pro ně byla v mnohém spíše úleva. Mohli by začít porušovat lidská práva. nedodržovat nařízení EU, apod. :-)

Pozemky máme. Spoustu pozemků. Jenom by se na nich nepěstovala řepka, ale obilí. Zase by se obnovil chov prasat, atd. No spousta lidí by místo vysedávání u počítače musela makat rukama, ale víš jak by klesly výdaje ve zdravotnictví?
- pozemky kde pestujeme repku nejsou statni pozemky, ale soukromniku, co by obili fakt nepestovali

- proc by odchazeli? Protoze by se CR pro ne stala rizikova. Protoze by se snizila kupni sila, zhorsilo podnikatelsky prostredi ktere je v ramci EU jednotne, proste komplikace navic.

- i ja bych musel s firmou odejit, nebot bych prisel jinak o velkou cast vyznamnych klientu a zkomplikoval by se mi obchod se zememi v EU.