Hledáme testery pro manuální testování
Zobrazují se odpovědi 1 až 13 z 13

Privátní mailový server, jaký zvolit řešení?

 1. Zdravím ve spolek.
  Pokud někdo trvá, ze chce mít svuj@mail.neco na vlastním serveru, jaké zvolit řešení?
  Uvažovat o smtp serveru, který budu mít doma ve skříni je v této době asi zcestné.
  Pokud ale nechci používat například schránku u svého webhostingu, mám nějakou jinou bezpečnou možnost? Napadlo mě vlastní VPS ale pro někoho kdo nemá znalosti se servery asi taky mimo. I kdyby to někdy jiny nastavil tak při prvním útoku to spadne a jsem bez mailu.
  Nejde přímo o mne, ale o kamaráda. Který nechce google a nelíbí se mu webmail u webhostingu. Proč, to nevím.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Starat se o vlastní mailserver je mnohem dražší, než si za existující službu zaplatit.
  Zjisti proč, protože tohle nedává z dlouhodobýho hlediska smysl.

 4. Udrzovany mail server nespadne pod prvnim utokem!
  Samozrejme cenove je to jinde nez mail u bezneho hostingu.

 5. Takhle prehnana opatrnost se hodi pro velkou firmu, kde je know-how a komunikace se zakaznikem cenena na statisice a vice. Delat to pro soukromy ucely super bezpecny znamena mit server v servrovne, kde ma kamarad dobry kamarady... Chorobny pocit "nebezpecnosti" ale nezmizi pri zadnem reseni byt sebelepsim.

  Spravuju normalni VPSka s vlastnim emailem pro normalni firmy (do 50ti lidi/schranek) a je to dostatecny. Rozpocet podle hostingu, sprava cca 1-5h mesicne

  PS. myslet si, ze na google mi bude nekdo z techniku prohrabavat postu je spis na Chocholouska nez na vlastni mail server

 6. smrtka : souhlas, taky už jsem se zbavil toho pocitu paranoi.

 7. Citace Původně odeslal smrtka Zobrazit příspěvek
  PS. myslet si, ze na google mi bude nekdo z techniku prohrabavat postu je spis na Chocholouska nez na vlastni mail server
  Googl ma na prohledavani roboty ;-)

 8. Ano, jde o to, že google si ty lidi profiluje na základě svých služeb. Něco takového už z minulosti známe. Dělali to ale lidé a jejich výkon byl mizerný. Přesto to dokázalo některým značně zkomplikovat žití.
  Až nám tady USA nainstalují jediný správný režim a budou nás kádrovat na základě dat z google, mohlo by mít význam, že jsi probíral svou nenávist k rozpínavé politice USA skrze vlastní mail server,. Lidi co milují USA, nebo jejich oponent má schránku na googlu to tedy vůbec řešit nemusí.

  Já doufám, že nás včas od amerického imperialismu zachrání Putin, takže jim moje data z googlu budou k prdu.
  Pokud by se tak nestalo, aspoň čas, než nastane ta zrůdná doba strávím lépe, než správou mailserveru.

 9. Obavam se, ze se tomu nevyhnes - data sbiraji vsichni a nejakej google mail bude to posledni, co me bude trapit az prijde doba, kdy prijdes k doktorovi, ten podle vypisu z kreditky (cash uz nebude) zjisti, ze za nemoc si muzes sam tim, co kupujes/jis a od toho se bude odvijet financni spoluucast na lecbe :)

 10. smrtka : tak v tomto já pozoruji opačný trend. Viz GDPR atd. A ta spoluúčast na léčbě by byla vítaná. Viz kuřáci, feťáci, alkoholici, žrouti odpadků z mouky a glutamátů, apod. Ale je to absolutní zásah do soukromí. To by museli zase nějak vymyslet, aby si to lidi nechali dělat dobrovolně,.

  Viz třeba smartphony, kdy si lidi sami platí za tu ztrátu soukromí. To je úžasně perverzní :-)

 11. Vždycky když mi někdo řekne, že je Google nebezpečný a šmíruje maily s NSA, tak se tomu jen směju. Technik v Sillicon Valley opravdu nemá nic jiného na starosti než sledovat, kolik kdo ve firmě bere. Na druhou stranu, pro vašeho admina ve firmě či dodavatele tyto informace mají opravdu zajímavý potenciál, a protože dělám admina, tak prostě vím, že se to děje a admini informace zneužívají.

  Jen pro vtip, v mé bývalé práci rozhovor s kolegou: "Hele, kolik si myslíš, že bere tamten, podle mě má tak kilčo...", kolega: "ne, to má víc", já: "jak to víš?", kolega: "víš jak máme přístup na ten účetní server" :)))

  Pak jsem z firmy odešel, a po roce jsem potkal jiného kolegu, diskuze se stočilo. No vlastně všichni admini ve firmě věděli platy v celé firmě.

  Ale jo, v Google určitě nejsou vaše data v bezpečí, NSA nad nimi šmíruje, dejte radši seznam všech vašich smluv nějakému českému dodavateli, to je bezpečnější ;-)

  Navíc, možná u pošty je to postižitelné jako "porušené listovního tajemství", ale u třeba dokumentů na síťovém disku budete těžko argumentovat "neoprávněným přístupem", když ten admin má oprávněný přístup. Asi by se nějakej zákon našel, ale prostě vy se to nedovíte, takže tak.

 12. ale on s tím kdysi Larry Page přišel oficiálně, že bude analyzovat klíčová slova na Googlemailu a cílit reklamu a tehdy mu to bylo zakázáno. Je to jako když přijde vedoucí za ředitelem a řekne mu že chce dávat na nástěnku nedostatky ve výrobě, a ředitel mu řekne, hele na nástěnku to veřejně nedávej ale choď mi tajně hlásit lidi co ty chyby dělají.
  Jen naivka si může myslet, že s dnešním výpočetním výkonem systémů se neanalyzuje všechno co vyletí do éteru, včetně telefoních hovorů. Kdysi se nechávali na mapách bílé místa, dnes vám vjede auto 3D skenerem až na dvůr a myslet si že to je jen pro Streetview ? Naivní.

 13. 1. Pokud děláš profiNet v nějaké firmě, tak jedině Exchange
  2. Pokud firma nemá prachy na exchange, tak Kerio connect
  3. Pokud rád bastlíš, tak postfix
  4. Pokud se ti s tím nechce mrcasit a nemáš prachy, tak bez od nějakýho providera hostingu.

 14. Citace Původně odeslal RadekCZ Zobrazit příspěvek
  1. Pokud děláš profiNet v nějaké firmě, tak jedině Exchange
  2. Pokud firma nemá prachy na exchange, tak Kerio connect
  3. Pokud rád bastlíš, tak postfix
  4. Pokud se ti s tím nechce mrcasit a nemáš prachy, tak bez od nějakýho providera hostingu.
  Pokud kvalitni mail server s Exchangem, tak pred nej dat Linux napr s Postfixem.

Hostujeme u Server powered by TELE3