Automotive magazín Vehiklo Ventil + Facebook Vehiklo Ventil (8700 likes)
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

EET - dvě činnosti, jedna spadá, druhá ne

 1. Přeme se s kamarádem o tom, jak to funguje.
  Má eshop, kde bere pouze dobírku a platby na účet. Nemá tedy eet. K tomu má řemeslnou činnost, kde EET zatím mít nemusí. Může vystavit doklad v hotovosti bez EET když něco u zákazníka dělá? (na tu řemeslnnou) nebo musí používat EET na KAŽDOU platbu v hotovosti, když má maloobchod, který už v EET je?

  Já tvrdím že musí dělat EET na všechno, on tvrdí, že si může vybírat, že platby za maloobchod musí přes eet projít, ale služby (řemeslná) může stále vystavovat na klasický příjmový doklad bez EET.

  Ví někdo jak to je?
  Díky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. A to má 2 SRO-čka? Nebo je fyzická a vše jede pod jedním ičem?

 4. Řešili jsme také zavedení EET u velkoobchodu, kde prodáváme výrobky vlastní výroby (potravinářství). EET jsem zavádět nemuseli (spadali jsme až do třetí vlny), ale jelikož občas přeprodáváme nějaké obaly a palety, musei jsme EET zavěst. Mohli jsme si vybrat, zda EET zavedeme na vše, nebo jen na faktury, kde bude vyfakturováno přeprodávané zboží.
  Pokud tedy provozujete dvě činnosti a na jednu z nich se EET nevztahuje, nemusíte automaticky EET na ní zavádět.

 5. Ano dvě živnosti na jednom OSVČ.
  Díky za info, tak měl pravdu :-)

 6. Doporučuji to dohledat, někdy sem to zjištoval a záleželo, zda se činnost, která není pro EET tvoří menšinu přijmu a je v nějakém ročním limitu. Tzn. pokud jde menšinová činnost nad tuším 150k/rok, tak se evidovat musí. Ale nechci kecat, dávám jen vodítko pro googlení.

 7. To vím, ale to se týkalo toho, že když ta činnost tvoří menšinu, tak se nemusí evidovat i když jinak ta povinnost je. Napadá mě IKEA. Ta má restauraci, ale ta tvoří třeba 1% jejich obratu, takže by teoreticky
  evidovat nemuseli. (ale jistě ta jejich restaurace přesáhne obrat pro tu podmínku)

  Ale můj dotaz je jinde. Činnost se podle zákona evidovat nemusí. Tak jestli ji nemusím evidovat proto, že dělám jinou činnost podléhající EET. A už se mi dostalo více odpovědí, že ne.

Hostujeme u Server powered by TELE3