Web pro horních 10 000 www.koncier.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Kam směřovat dál?

 1. Dobrý večer všem,

  rád bych se podělil o svůj krátký "příběh" a zeptal se na názor a doporučení vás - zkušenějších.

  Je mi 23 a příští rok bych měl dostudovat magisterské studium VŠ(E), od září pak budu pokračovat v MBA studiu. Loni jsem strávil semestr ve Vídni. Obecně cítím, že obzvlášť ta zahraniční zkušenost mi hodně dala a posunula mě.

  Jsou to už 2 roky, co navíc podnikám - založil jsem seznamovací projekt ve formě speed datingu (www.datein.cz) a celou dobu to nějak udržoval v chodu. Nejdřív byly akce jen pro studenty VŠ (super ohlasy, velký úspěch), rozhodl jsem se tedy vyzkoušet i pro další věkové kategorie. Ty se bohužel (i přes nějakou tu online kampaň na Seznamu) nepodařilo naplnit - ačkoliv konkurence má tyhle akce dlouhodobě plné a za vyšší ceny. Jsem ale hrozně rád, že jsem se do toho dal (vždycky jsem chtěl zkusit vlastní podnikání) a nasbíral dost zkušeností. Stálo mě to už dost času, nervů, energie a peněz, ale nepočítám s tím, že by mě to mělo živit - beru to spíš jako příjemný zpestření volnýho času. To bohužel ovlivňuje i to, že se tomu věnuju, jen když mám fakt čas a nemusím řešit školu. Nicméně mi to přináší i radost - poslední úspěch byla akce minulý týden, kdy se podařilo naplnit 5* restauraci/cocktail bar na Václaváku, znovu se super ohlasy.

  Vedle toho mám čerstvě novou práci v Big4, která mě zatím baví a když se štěstí usměje, usadím se tam prozatím i po škole.

  V posledních pár měsících, kdy jsem vedle vyjmenovaného chodil o víkendech ještě do druhý školy, jsem ale neměl skoro žádnej volnej čas. Pořád jsem byl v jednom kole a byl jsem rád, když jsem si večer stihl k jídlu pustit seriál a pak šel hned spát. Něco jako osobní život jsem prostě neměl.

  Díky tomu jsem si uvědomil, že chci něco změnit - mít víc času na sebe a svoje koníčky a nabírat na to všechno energii něčím, co mě baví. Bohužel, najít někoho, kdo by celej projekt udržoval za mě si úplně dovolit nemůžu, zároveň to ale nechci nechat umřít, protože mě to baví a mám k tomu určitou emocionální vazbu.

  Byli jste někdy v podobný situaci, kdy jste nevěděli, kam dřív skočit a na co se dlouhodobě zaměřit, aby vám to přineslo co nejvíc štěstí a pohody? Vím, že je to hodně obecná otázka, ale budu rád za jakejkoliv příspěvek.
  Někdy mám chuť se sbalit a na rok někam vypadnout... :D

  PS: Vím, že jednou chci mít kavárnu nebo restauraci :D

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. To proste nevieš...Kto zamaká v mladosti, odpočíva skôr...nejak to dokonči a uvidíš...
  Každopádne dve školy, job + takýto projekt..klobúk dole... vydrž :)

 4. No, dej si bacha aby to s tebou nezametlo. Takové vytížení nemálo lidem přineslo kromě úspěchu i mrtvičku...

 5. V rovnakej situacii, ze som nevedel kam skor skocit som bol skoro cely zivot. Optimalizuj, deleguj a zvol si priority. Drzim palce!

 6. Není potřeba k MBA nějaká (větší) praxe?

Hostujeme u Server powered by TELE3