Kvalitní e-mailing již od 0,01 Kč | Vyzkoušejte náš cool e-mailing | coolemailing.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Pinterest - neoprávněné přihlášení a žádost o změnu hesla, nejedná se o podvod?

 1. Zdravím, dnes mi přistála v mailu zpráva o nabourání účtu (Indie) z noreply@account.pinterest.com ... spolu s výzvou na změnu hesla. Je to podvod a nebo ne? Abych zase někomu nedal své heslo, nebo si nezaviroval kompl.

  Všimli jsme si, že došlo k přihlášení z nového zařízení nebo umístění, a chceme se ujistit, že jste to opravdu vy.
  Zařízení: Pinterest pro iOS

  Kde: Karnataka, India (Approximate)
  Pokud jste to byli vy:
  Všechno je v pořádku! Nemusíte nic dělat.

  Pokud jste to nebyli vy:
  Někdo zná vaše přihlašovací údaje a použil je pro přístup k vašemu účtu. Chcete-li svůj účet ochránit, vytvořte si nové heslo a zapněte dvojúrovňové ověřování. Také zkontrolujte podezřelé aktivity na všech propojených účtech sociálních sítí (např. Facebook, Google+ nebo Twitter).

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ta výzva odkazovala přes nějaký odkaz? Nebo v ní jen byly tyhle informace? Pokud bez odkazu s nějakým podezřelým přesměrováním, tak v pořádku, prostě si nezávisle na emailu změň heslo na nějaké jiné, silnější.

 4. Přes odkaz a když na něj najdedu, tak tam je spleť znaků ... takže je to podezřelé

 5. Adresa nevypadá podezřele. Pak není co řešit. Jestli chceš změnit heslo a pro jistotu bych to udělal (ikdyž to útočník jen zkouší), tak určitě ne přes odkaz. Zavři prohlížeč, odpoj net, projeď počítač na svinstvo a pak ho zase připoj a heslo si změň ideálně přes jiný prohlížeč třeba.

 6. Prihlas se do Pinterestu a tam si zmen heslo. Rozhodne nepouzivej nejaky odkaz, ktery ti prisel.

  Zaroven muzes dat zkusit zadost o resetovani hesla a uvidis, z jakeho emailu ti od nich prijde tento pozadavek. Samotneho me to zajima. Nezapomen se pak podelit :-)

Hostujeme u Server powered by TELE3