Redaktoři pro novou sekci Webtrhu - magazín o podnikání, IT a marketingu
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Nejlepší způsob, jak nasadit webové stránky do produkce?

 1. Otázka pro vývojáře: Best way for deploying website?

  Existuje mnoho způsobů, jak dostat web do produkce, a určitě k tomu přistupuje každý jinak. Samozřejmě vím, že to hodně záleží na projektu, ale pojďme se pobavit o tom, jak to děláte vy a proč zrovna takhle? Jaký způsob používáte pro "malý web" a naopak, jakým způsobem na to jdete při větším projektu? Jak to řešíte v týmu? Jak si nejvíce usnadnit celý proces?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  MalinQa poptává: Wordpress - zadani
  Anavi poptává: Www a aplikacia
  Antonín Bureš poptává: HTML kodér na dlouhodobou spolupráci
 3. Chce to řídící středisko s analytikou z celého světa, tak, jak to dělá apple https://youtu.be/w-WJZq9E7L8?t=1m8s

 4. Docela se mi osvědčila služba http://buddy.works, je to v podstatě CI dělané i pro malé projekty.

  Můj stack pro malé projekty typicky funguje tak, že mám PHP projekt, používám balíčkovací systém Composer a verzuji v GITu. Typicky to hostuju na sdíleném hostingu, kam je přístup jen přes FTP.

  Buddy poslouchá na změny v master větvi (mám buď dev větev nebo feature větve, které do mastera merguji když jsou hotové) a když je změna, tak si celý master naklonuje k sobě a provede potřebné věci, jako instalaci assetů, kompilaci scss, minifikaci obrázků, samozřejmě instalaci vendoru přes Composer atd.

  Pak to nahraje na FTP (buď celé nebo jen to, co se změnilo), udělá migrace na DB když třeba a smaže cache.

  Lepší, než to ručně dělat přes FTP.

 5. Novy projekt ma klasicky behem vyroby nejakou info landing page. Ta bezi stale a na jinem serveru probiha vyvoj a pristupujeme tam pres subdomenu. A pak jen menime DNSka a interni presmerovani a udela se to v noci. Takze web je odladeny, odzkouseny a je jistota funkcnosti.

  A kdyz se neco pak updatuje, udela se to uplne stejne. Subdomeny a jiny server to zkratka jisti :)

 6. Já na nasazení na produkci přes FTP používám https://github.com/dg/ftp-deployment

 7. Nejčastěji pomocí Capistrano: https://lynt.cz/blog/capistrano-3-au...nette-aplikaci. Pro větší projekty dělám většinou i deployment celé infrastruktury, kde používám Ansible.

 8. Capistrano a je to :-) ... David Grudl napsal taktéž nějaký script pro produkci přes FTP, dá se to také použít, pokud máte obyčejný hosting. Na větší projekt už se ale hodí právě Capistrano. Není to jenom o nahození PHP ale i kopilaci šablony, migracích, projetí testů atd.

 9. Citace Původně odeslal tomas86 Zobrazit příspěvek
  Capistrano a je to :-) ... David Grudl napsal taktéž nějaký script pro produkci přes FTP, dá se to také použít, pokud máte obyčejný hosting. Na větší projekt už se ale hodí právě Capistrano. Není to jenom o nahození PHP ale i kopilaci šablony, migracích, projetí testů atd.
  To jak na to odkazuju ve svém předešlém příspěvku je právě to od Davida Grudla.

Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3