Instagram.cz prodej domény
Zobrazují se odpovědi 1 až 26 z 26

Analýza: Alza.cz, Mall.cz a CZC.cz podváděly se slevami během Black Friday

 1. Black Friday po česku — kouzla se slevami (medium.com)

  Máte český e-shop a jdete se svézt na vlně Black Friday? Vezměte dvě procenta produktů s největší slevou, které nabízíte, zlevněte je ješte v průměru o 12 %, pro jistotu u některých uměle navyšte původní cenu a na web si dejte “slevy až 80 %”. Toto je výsledek analýzy cen produktů na Alza.cz, Mall.cz a CZC.cz před a během Black Friday 2017

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. A přesně proto u nás Black Friday láká jen lidi kteří nepřemýšlí a toto si neuvědomí :)

 4. Koukal jsem na to na czc a alze a u spousty produktu kde byla sleva 30% nebo klidne i 50% nebyl vubec problem najit tu samou vec jeste levneji a to bez slev... kvetlo ve me podezreni tak sem dohledal v google cache stary verze tech stranek a samozrejme - cena se praktickynezmenila, pouze domnela.sleva ano... chtel sem to sem hodit, ale pak mebyl cas a chut to dal.resit :) nicmene tohle by normalne melo.byt pokutovatelne, je to fakt uz prehnany chovani

 5. To není záležitost Black Friday, ale obvyklej stav akčních cen.
  Původní cena (přeškrtnutá) u akčního zboží je obvykla zobrazena jakožto původní cena při uvedení na trh. Je tedy možný běžně vidět loňskej model telefonu s původní cenou 10000 Kč, zlevněnou na 6000 Kč, přitom ve stejném obchodě stojí letošní model s běžnou cenou 8000 Kč. Tzn. neakční cena loňskýho modelu je větší, než neakční cena letošního modelu.

  Nicméně dobré nabídky, kde ke slevě skutečně došlo, se najít daly. Samozřejmě ne se slevou typu 50% - to v elektronice nejde. Ale 10, 15% dolů je taky fajn.

 6. Lidi chtějí slevy. Nechtějí dobrý poměr cen a výkonu. Proto je jim obchodníci dávají. Dnes se snad vše nakupuje ve "slevě".

 7. Tak jako Alza ma black FRIDAY od 16.11 .. To ledacos napovida.
  Black Friday | Alza.cz

  Brutální slevy od 16. 11. 2017 do 3. 12. 2017.

 8. Vtipná je například situace u CZC.
  Včera měli v nabídce sluchátka za akční cenu 799 - přeškrtnutá 2299. Dokonce je stále vidět jejich nabídka - https://www.czc.cz/samsung-bluetooth...18898a/produkt
  Přičemž mají úplně ty stejný sluchátka běžně v prodeji na jiné stránce - https://www.czc.cz/samsung-bluetooth...218898/produkt
  Nyní 999 (včera u nich taky bylo 799), přičemž přeškrtnutá je u nich 2805 Kč - tedy jiná, než je u úplně stejnýho produktu na jiné stránce.

  Ty přeškrtnutý ceny se prostě cucají z prstu.

 9. Další překvapivé zprávy: Voda je mokrá! :)

  Nepochopím, že ze sebe lidi pořád nechají dělat blbce. Osobně se pohybuju v konkurenčním odvětví, kde jsou navíc ceny dost zničené cenovou válkou, takže u 90+ procent produktů absolutně není prostor na reálné slevy v řádech desítek procent. Přesto ale většina konkurence hrdě hlásala slevy 50-80 % (a ceny samozřejmě stejné nebo +- 5 % oproti zbytku roku) :)

 10. Klasika, já se spíš divim, proč za tohle nelítaj milionový pokuty, když to každej ví.

 11. Ale tohle je přesně případ pro ČOIku, pokud se nepletu... klamání zákazníka jak vyšité.

 12. Ja som si dávnejšie kúpil elektricky terč na šipky za 24,99€ /bez zľavy/ pár dni na to zdražel na 59,99€ a hneď ako začal čierny piatok dali na to "akciu" 50% a nova cena bola 29,9€ ja som sa na tom iba dobre zasmial a chcel som sa zasmiať ešte viac tak som im napísal email a ich odpoveď bola že ich cenotvorba sa odvija od VO cien :D Je tomu už asi 5 rokov no je to bežne aj dnes asi si začnem robiť screeny a budem sa vysmievať ľudom čo kupuju len preto že "veď je na to super zľava"

 13. Klasika, v našich končinách Black Friday neexistuje, je to stejný marketingový tahák jako slovo "SLEVA", teda pardon teď je trendy "AKCE". :) Pokud chcete skutečný Black Friday, zajeďte si na dovolenou do USA. Tam si ho užijete se vším všudy, teda pokud ho přežijete.

  Připomnělo mi to jedno pekařství v CL, které má už 4 roky "AKCI" a "SLEVU" na pečivo 80 %. Já je žeru, reklama prostě funguje. :D Nepodceňoval bych davový efekt a předvánoční šílenství, lidi vypnou, nepřemýšlí, nechají se strhnout a hlavně nepočítají.

  Jsou to laciné triky, ale fungují perfektně.

 14. Citace Původně odeslal Izmirus Zobrazit příspěvek
  Klasika, v našich končinách Black Friday neexistuje, je to stejný marketingový tahák jako slovo "SLEVA", teda pardon teď je trendy "AKCE". :) Pokud chcete skutečný Black Friday, zajeďte si na dovolenou do USA. Tam si ho užijete se vším všudy, teda pokud ho přežijete.
  ja bych to USA zase tak neprecenoval. Delaji to tam uplne stejne jako se to dela u nas. Ano, par klasickych retailu udela opravdu ony vyprodeje, ale v ecommerce je to stejne divadlo, jako kdekoli jinde na svete.

 15. Taky jsem se koukal na ceny a přišlo mi to divné jakoby se nic nezměnilo a jen přidali přeškrtnutou "původní" cenu. Nečekal jsem, že udělají další prasárnu po tom iPhone X. :D

 16. A těch je ale hodně...

  Citace Původně odeslal Dominik94 Zobrazit příspěvek
  A přesně proto u nás Black Friday láká jen lidi kteří nepřemýšlí a toto si neuvědomí :)

 17. Citace Původně odeslal musil.david Zobrazit příspěvek
  Ale tohle je přesně případ pro ČOIku, pokud se nepletu... klamání zákazníka jak vyšité.
  Ti budou raději pěkně v teplicku kontrolovat obchodní podmínky na eshopech.

 18. Dodal bych: na kontaktních eshopech

  Citace Původně odeslal Ivo71 Zobrazit příspěvek
  Ti budou raději pěkně v teplicku kontrolovat obchodní podmínky na eshopech.

 19. To je dobře ne ? :) Tím líp pro nás.

  Citace Původně odeslal trx2010 Zobrazit příspěvek
  A těch je ale hodně...

 20. Spíš pro vás. Vím že je to moje blbost, ale já tuhle taktiku vymyšlených slev neprovozuji.

  Citace Původně odeslal Dominik94 Zobrazit příspěvek
  To je dobře ne ? :) Tím líp pro nás.

 21. Na ihned.cz už jsou vyjádření všech tří eshopů. Ušetřím vám čas: Alza se vymlouvá na lidské pochybení a Mall spolu s CZC na (ideálně načasovanou) aktualizaci maloobchodních cen.

 22. A minulej rok to bylo čím? Trapas, kterej se jich bohužel nijak nedotkne a můžou si jen mnout ruce nad rekordní tržbou.

 23. před BFD jsem vezl kamion bot CCC z Prahy na Moravu z jednoho nejmenovaného logistického parku. Nahrnuli mi to do auta ladem skladem, prostě co se neprodávalo, však ti křupani si to se slevou rozeberou, tak asi tak. Jsou to akce pro hnupy, alespoň na Vychode

 24. na zapade to neni o moc lepsi https://www.youtube.com/watch?v=jW2kBmkAk9I

 25. Citace Původně odeslal musil.david Zobrazit příspěvek
  Ale tohle je přesně případ pro ČOIku, pokud se nepletu... klamání zákazníka jak vyšité.
  Tak ČOI s tím problém údajně nemá, asi moc zaneprázdněná hledáním chybějících čárek v OP u malých eshopů.

 26. Keď má niekto toľko prachov, že mu nestojí za 200€ jedna minúta na heureke, tak budiž... nech sa alze darí... je mi to úplne fuk...práve naopak, prajem im veľa profitu :)

 27. Tohle není případ pro ČOI, protože škrtací ceny jsou skutečné ceny při uvedení výrobků na trh. Nesmí být vycucané z prstu, pak-li že tam dají skutečnou, doložitelnou historickou cenovku => sleva je legislativně reálná =>vše je čisté jako lilie.
  Kdo čeká v elektronice slevy v řádech desítek procent je blázen. Marže se u většiny elektroniky pohybuje někdy v řádech jednotek procent (výjimečně 10-20%). Možné to je dnes snad jen u malé bílé. Pokud se sleva přibližuje skutečnosti, jedná se o zpětné bonusy od výrobce. Na druhou stranu i nás znalé lákalo podívat se...co kdyby..Je to prostě dobře zpracovaný marketing, a kdo to nezná...

Hostujeme u Server powered by TELE3