Respirátory KN95/FFP 2 a roušky
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Příjmy před získáním živnostenského oprávnění

  1. Zdravím všechny! díky, že čtete můj příspěvek/dotaz.
    Chtěl bych se poradit, zda mohu mít příjmy (z řemeslné činnostu) vzniklé do 15 dní před ohlášením nové živnosti a získáním ŽL. Mám přitom stávající ještě volnou živnost. Jde o to, zda to bude brát finančák jako neoprávněné podnikání a jestli za to hrazí sankce.

    Díky moc za radu. Rosťa

  2. Co se právě děje na Webtrhu?
  3. Nebude, ale pokud danite pausalem musite pouzit 40 procentni pausal, pokuta Vam hrozi ze zivn. Uradu

  4. Pokud v těch 15-ti dnech budeš mít příjmy související s budoucí řemeslnou činností pouze do výše 30k CZK, nemusíš nikde nic uvádět. V případě, že limit 30k překročíš, bude se jednat o příležitostné příjmy (§10), které v daňovém přiznání uvedeš samostatně jako ostatní příjmy a to včetně prokazatelných nákladů na jejich dosažení. V obou případech ale platí, že se musí jednat o příležitostnou činnost, tzn. ne činnost soustavnou.

  5. pánové děkuji Vám za cenné názory.

    sice jsem si příspěvky přečetl již minulý týden, ale dnes jsem měl příležitost mluvit s daňovým poradcem.
    Jakákoli faktura (v mém případě >30tis.Kč) vystavená před vystavením živnostenského oprávnění je předmětem neoprávněného podnikání a tedy postihu ze strany ŽÚ.
    Pokud však k vystavení faktury již došlo, je možné tento příjem podložit zálohovou fakturací, která není účetním ani daňovým dokladem a zúčtování provést po až nabytí živnostenského oprávnění.
    Hezký den všem!

  6. Citace Původně odeslal langosh Zobrazit příspěvek
    Pokud v těch 15-ti dnech budeš mít příjmy související s budoucí řemeslnou činností pouze do výše 30k CZK, nemusíš nikde nic uvádět. V případě, že limit 30k překročíš, bude se jednat o příležitostné příjmy (§10), které v daňovém přiznání uvedeš samostatně jako ostatní příjmy a to včetně prokazatelných nákladů na jejich dosažení. V obou případech ale platí, že se musí jednat o příležitostnou činnost, tzn. ne činnost soustavnou.
    pokud se jedná o opakovanou činnost, tak to už není příležitostný příjem a opakovaně je 2x :)

  7. V prvním dotazu si neuvedl, že chceš někomu vystavovat daňový doklad. Jen že budeš mít příjmy ;-). A legální příjmy mít můžeš, pokud budou splňovat to, co jsem napsal výše. Fakturu na zboží / službu, které by evidentně spadaly do jiné živnosti než aktuálně máš, vystavit nemůžeš. Nic ti ale nebrání sepsat např.kupní smlouvu.

    Neznám právní definici pro "opakovanou činnost" a "soustavnou činnost" popř.v čem se liší, ale jednou z podmínek neoprávněného podnikání je provozovat činnost splňující definici podnikání bez příslušného živnostenského oprávnění, přičemž v definici podnikání je uvedeno právě slovo "soustavně" ;-). Když tedy sepíšeš 2 kupní smlouvy na stejné zboží / službu, pochybuju, že by to bylo vyhodnoceno jako neoprávněné podnikání z důvodu "soustavnosti". Nejsem ale daňový poradce..

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3