logo
14.08.2017 22:18
1
Zaplať, nebo padni. Během pár hodin podnikatelé kvůli státu přišli o firmy, jež léta prosperovaly
Z úspěšných firem, které na trhu působily i pětadvacet let, se najednou staly ekonomické trosky. Z jejich majitelů jsou doživotní dlužníci, kteří nemají šanci splatit státu desítky milionů korun, které mu nikdy neukradli.

"Ten den si pamatuji naprosto přesně. V osm hodin ráno mi zavolal finanční úřad a informoval mě, že provádí exekuci. To bylo všechno," popisuje Müller. Vzápětí do jeho firmy a čtyř skladů vtrhli pracovníci finančního úřadu v doprovodu ozbrojených celníků. "Zaměstnance odehnali od strojů a od kasy. Všechen majetek zadrželi a podnik zavřeli," vzpomíná Müller na den, kdy v České republice přestal fungovat podle jeho slov třetí největší prodejce olejů a maziv.

Berní úředníci byli přesvědčeni, že dluží státu 10 milionů korun za daň z přidané hodnoty, kterou nezaplatil při dovozu pohonných hmot z rakouské rafinerie. Daň sice zaplatil obchodník, od kterého Müller naftu koupil, finanční úřad ji však chtěl po něm, protože zboží přijelo do Česka v jeho autech. Přestože se Müller snažil úředníkům vysvětlit, že daň už je zaplacená, a byl dokonce ochotný ji zaplatit znovu, než se vše vysvětlí, firmu před likvidací nezachránil. "To nešlo, nebylo s kým komunikovat," říká.
...
Na podnikatelovu stranu se postavil Krajský soud v Ostravě a letos v březnu i Nejvyšší správní soud. Oba prohlásily zajišťovací příkazy za neoprávněné. Na jeho situaci se tím ale nic nezměnilo. Nejenže mu finanční správa majetek nevrátila, navíc dál pokračuje v jeho rozprodávání za zlomek hodnoty. Poslední dražební vyhlášku na zabavený majetek dostal před několika dny.

Soudce Nejvyššího správního soudu Karel Šimka potvrzuje, že stát opravdu likviduje firmy jenom na základě podezření.
A rozhovor s vrchním radou středočeského finančního úřadu
Berní úředníci veřejně promluvili o zajišťovacích příkazech. Firmu Herst vehnali do exekuce kvůli obavám, že nezaplatí daň

Když mají berní úředníci "obavy", že podnikatel v budoucnu nezaplatí DPH, mohou na něj uvalit takzvaný zajišťovací příkaz. Většinou po něm následuje okamžitá exekuce veškerého firemního majetku, peněz a obstavení účtů. Podle soudců by měli toto opatření používat pouze v krajních případech, když k výběru daně nepostačují jiné způsoby.
...
HN: Vydali jste tedy zajišťovací příkaz na firmu Herst proto, že jste odhalili daňový podvod nebo proto, že si podle vás špatně vyložila své daňové povinnosti, když nepochopila výklad zákona, o kterém nemá jasno ani Nejvyšší správní soud?

Zajišťovací příkaz byl skutečně vydán na základě toho, že si podnikatel zákon z našeho pohledu špatně vyložil. Podle nás neměl nárok na odpočet daně v tuzemsku.

HN: Zajišťovací příkaz má být ale používán jen v nejzazším možném případě, kdy neexistuje jiný způsob, jak daň vybrat. Tady ale daň uhradil někdo jiný. Bylo tedy nutné ho vydávat, když byly následky pro firmu likvidační?

To je tvrzení, které není ničím doložené. Nevím, jestli jsme firmu zlikvidovali. Zákon nám ukládá, abychom vydávali zajišťovací příkaz, když máme obavu, že může být daň obtížně vymahatelná nebo hrozí, že nebude zaplacená. V tomto případě jsme obavu měli.

HN: Jaký je současný průběh řízení?

V současné chvíli už zajišťovací příkaz neexistuje. Byla ukončena daňová kontrola, takže se ze zajišťovacího příkazu staly dodatečné platební výměry. Proti těm se podnikatel odvolal a nyní čekáme na rozhodnutí krajského soudu. Exekuce jeho majetku nepokračuje, protože požádal soud o odkladný účinek a ten mu vyhověl. Nemůže tedy prodat pohonné hmoty ani benzinové stanice.

HN: Jak dlouho trvalo Odvolacímu finančnímu ředitelství posouzení odvolání pana Hercoka proti platebním výměrům?

Platební výměry jsme vydali po daňové kontrole, která byla ukončena v červnu 2014. Proti těm se podnikatel odvolal, o jeho odvolání bylo rozhodnutu v říjnu 2016. Není žádná zákonem stanovená lhůta, dokdy musí Odvolací finanční ředitelství rozhodnout.

HN: Panu Hercokovi jste zabavili cisternu, která nebyla stará ani rok. Podle jeho slov měla hodnotu 4,5 milionu korun. Vy jste ji prodali asi za milion korun, čímž se mu nesnížil dluh ani o její tržní cenu. Pohonné hmoty nijak nestárnou, přesto se také draží za třetinu ceny. Proč tomu tak je?

Jak postupovat při prodeji majetku, je dané zákonem. Je jasně stanoveno, jak určit vyvolávací cenu. Za kolik se zboží prodá, určuje poptávka. Do dražby se může přihlásit kdokoli kromě dlužníka.
To se nedá označit jinak než nechutná a destruktivní úřednická svévole.

Co se právě děje na Webtrhu?

14.08.2017 23:47
2
Ano, vieme https://webtrh.cz/384317-mafie-opet-akci
15.08.2017 06:59
3
Původně odeslal Martin Schlemmer
To se nedá označit jinak než nechutná a destruktivní úřednická svévole.
Když mají berní úředníci "obavy"

Tato věta je vždy nejzásadnější, protože obavy mohou mít vždy, kdy se jim zamane a i kdyby se "spletli", tak jsou nepostižitelní. Tedy na rozdíl od běžného občana, potažmo podnikatelů.
15.08.2017 07:33
4
Kdo že to řídí stát jako firmu?
ANO zloděj Babiš .... To on krade firmy vydíráním: Agro Jevišovice, Kostelecké apod..
15.08.2017 09:38
5
Původně odeslal colbi
Kdo že to řídí stát jako firmu?
ANO zloděj Babiš .... To on krade firmy vydíráním: Agro Jevišovice, Kostelecké apod..
nezastávám se Babiše, ale Rada je přinejmenším stejný, né-li větší "ptáček", jako Babiš
15.08.2017 10:50
6
Já si nedovedu představit, že by se todle stalo mě...Bych asi stanoval každý den před FÚ dokud to nedořeší a plival bych na ně kdekoliv bych šel...

Edit: A proč v těchto krajních připadech, kdy může dojit k likvidaci firmy, tak nemá u soudu "přednostní" právo, aby se připad dořešil co nejrychleji?
15.08.2017 12:22
7
Původně odeslal node
Díky, nevšiml jsem si.
15.08.2017 13:59
8
Původně odeslal colbi
Kdo že to řídí stát jako firmu?
ANO zloděj Babiš .... To on krade firmy vydíráním: Agro Jevišovice, Kostelecké apod..
Majitel Agro Jevisovice byl zadluzeny az po usi :)

---------- Příspěvek doplněn 15.08.2017 v 14:08 ----------

Původně odeslal Martin Schlemmer
Ne ze se mi to libi, ale vsimne te si ze vetsina zajistovacich prikazu je v oboru dovozu phm a podobne.

Pokud nekdo dovazi phm z rakouska a neoveri si u specialisty zda tam nema byt rakouske dph, ceske dph nebo zadne dph tak je to pak spise problem toho dovozce ze neplati za kvalitniho danoveho poradce, ja i kdyz dane delam 20 let bych to jako zakazku nevzal nejsem specialista na tento druh operaci.

I kdyz zasadni problem je i v tom, ze nechat se napalit je dnes velice lehke, vypravet o tom moze Gazprom ( Vemex) zaplatil za dodavatel 400 mil. A Eon
15.08.2017 14:45
9
Já si taky myslím, že se to týká jen oborů s vysokým rizikem karuselových podvodů - tedy zejména PHM. A "čistý" je v tomhle oboru opravdu málokdo, ty peníze překupníků se tam tvoří v 90% případů vážně skoro výhradně z těch kolotočů.
Jdou po tomhle, což je odjakživa obrovský problém. Takže bych to nedémonizoval, s tím bych počkal, pokud to zasáhne i podnikatele v "normálních" oborech.
15.08.2017 16:57
10
Původně odeslal hnidopich
nezastávám se Babiše, ale Rada je přinejmenším stejný, né-li větší "ptáček", jako Babiš
Jenže Jevišovice byl spolek majitelů pozemků lidí z vesnice
16.08.2017 10:01
11
Původně odeslal colbi
Jenže Jevišovice byl spolek majitelů pozemků lidí z vesnice
Agro Jevišovice byla akciová společnost (žádný spolek majitelů lidí z vesnice), která byla díky megalomanským nápadům (podnikání na Ukrajině, krokodýlí farma atd.) svého ředitele zadlužená až po střechu, dokud nepřišla krize a banky nechtěli peníze zpátky, tak bylo vše v pořádku, ale jakmile chtěli banky úvěry kapitalizovat, tak byl najednou problém
a dohledej si účetní závěrky Kosteleckých uzenin, problémy se s nimi táhly již od devadesátých let, žádná prosperující společnost to rozhodně nebyla, spíše naopak
předimenzovaná výroba, která byla určená pro export do zemí do bývalého RVHP po rozpadu těchto trhů pouze generovala ztráty, protože najednou nebylo kam prodávat v množství, které by bylo pro takovou výrobu rentabilní, osobně si myslím, že kdyby nedošlo k fůzi s jinými masokombináty a nástupu synergií z výroby, už by žádné Kostelecké uzeniny nebyli,
podívej třeba na masokombinát Schneider z Plzně, byla to fabrika, která byla jako nová vybudovaná v devadesátých letech a stejně jí letos zavírají, neustála konkurenční tlak, oni to tyhle potravinářské provozy nemají vůbec jednoduché, díky obchodním řetězcům jsou marže minimální a investice do vybavení vysoké, takže není divu, že se čas od času nějaký zavře protože je dlouhodobě ztrátový a nebo ho převezme konkurence, která má provozů více a dokáže ho synergiemi dovést k zisku, nic víc se s tím dělat nedá

ono je to velké lákadlo, když může někdo svůj neúspěch na někoho hodit a očistit tak své jméno, zvlášť když se do tak pěkně nabízí, ale fakta jsou jedna věc a to co napíše nebo řekne nějaký reportér, který si raději fakta neověřuje, protože už by to pak nebyla taková senzace, to je věc druhá

Co udělám pokud se budu chtít jako reportér zviditelnit? Budu psát o Babišovi a čím větší senzace bez ohledu na fakta, tím větší úspěch.


doporučuji si některé informace ověřit, než je veřejně vypustíš
16.08.2017 15:56
12
Internetová televize Stream
https://www.stream.cz/zvlastni-vyset...konec-se-zabil

Bratranec dělal pod Radou a dělal pod Babišem.
Jak to Babiš "koupil" ihned prodal nová auta! a navezl staré šroty. Řidič měl defekt a víš kdo to platil, řidič! To jsou fakta, to je Babišovo podnikání
18.08.2017 08:37
13
Původně odeslal colbi
Internetová televize Stream
Internetová televize Stream

Bratranec dělal pod Radou a dělal pod Babišem.
Jak to Babiš "koupil" ihned prodal nová auta! a navezl staré šroty. Řidič měl defekt a víš kdo to platil, řidič! To jsou fakta, to je Babišovo podnikání

tak tohle bych já osobně udělal taky, kdybych koupil zadluženou firmu, určitě bych je tam nenechal jezdit v nových autech a platit za ně leasingy, raději bych tam starší již splacené, abych snížil co nejrychleji náklady
to s tím defektem nedokážu posoudit a ty také ne, je to jako "jedna paní povídala", ale můžeš o tom natočit dokument na Stream, tam hledají senzace a je jedno jak to bylo, hlavně když je to senzační a pak můžeš říkat, je to pravda, protože to bylo na Steamu a nebo na Primě a Nově :-D
18.08.2017 10:46
14
Původně odeslal bormino
tak tohle bych já osobně udělal taky, kdybych koupil zadluženou firmu, určitě bych je tam nenechal jezdit v nových autech a platit za ně leasingy, raději bych tam starší již splacené, abych snížil co nejrychleji náklady
to s tím defektem nedokážu posoudit a ty také ne, je to jako "jedna paní povídala", ale můžeš o tom natočit dokument na Stream, tam hledají senzace a je jedno jak to bylo, hlavně když je to senzační a pak můžeš říkat, je to pravda, protože to bylo na Steamu a nebo na Primě a Nově :-D
tak obhájce Babiše nepřesvědčí nic ... a to ty jsi
A bratranec to říkal, mě jak to tam funguje ... takže žádné "jedná paní povídla"

Tak náklady snížit tím že tam navezu šroty, co mají větší spotřebu a vyšší provozní náklady :) to je logika ...
A jak víc že ty auta byla leasing?

To jak funguje stát pod Babišm vidíme poslední 2roky, kdy jen háže klacky pod nohy podnikání, zvyšuje náklady, šmíruje, lže a podvádí
On se tou lží do toho čím dál víc zamotává, a sám sebe udá že vlastně podváděl a kradl :)
18.08.2017 20:23
15
opravdu myslíte, že Babiš řeší věci jako nákupy firemních aut? On to dělá spíše nějak takhle:
19.08.2017 12:44
16
Původně odeslal cargopro
opravdu myslíte, že Babiš řeší věci jako nákupy firemních aut? On to dělá spíše nějak takhle:
já si to určitě nemyslím, od toho má lidi, myslím, že je rád, že sleduje nějaké výsledovky a to je tak všechno co může stihnout, přeci jen cca 260 firem co je pod Agrofertem se prakticky jinak než přes čísla asi ohlídat nedá
proto naprosto souhlasím s tímto videem ;-)
20.08.2017 11:15
17
Jsi sem take odpurce Babise vseho moc ale skodi.Chce se mi velebnosti blejt ja myslel ze toto je podnikatelskej portal i kdyz vetsina uzivatelu si na podnikatele hraje.Delat tady ale politicke kampane to je velebnosti hnus.K uvodnimu prispevku Martina .Kamarade tak za prve zadnou velkou firmu by nepolozila exekuce na 10 mega .Za druhe pokud pan mel penize na znovu zaplaceni dane exekuci by dostal na ucet.A za treti pokud dan opravdu zaplatil musel mit k tomu urcite papiry ktere mel ukazat a financak by musel z celnikama odejit A To nejdulezitejsi pokud mel penize a chtel znovu dan nzaplatit tak pokud by to udelal i z nakladama na exekuci exekuce by musela bejt ihned pozastavena
20.08.2017 13:16
18
Původně odeslal kuchtik82
Jsi sem take odpurce Babise vseho moc ale skodi.Chce se mi velebnosti blejt ja myslel ze toto je podnikatelskej portal i kdyz vetsina uzivatelu si na podnikatele hraje.Delat tady ale politicke kampane to je velebnosti hnus.K uvodnimu prispevku Martina .Kamarade tak za prve zadnou velkou firmu by nepolozila exekuce na 10 mega .Za druhe pokud pan mel penize na znovu zaplaceni dane exekuci by dostal na ucet.A za treti pokud dan opravdu zaplatil musel mit k tomu urcite papiry ktere mel ukazat a financak by musel z celnikama odejit A To nejdulezitejsi pokud mel penize a chtel znovu dan nzaplatit tak pokud by to udelal i z nakladama na exekuci exekuce by musela bejt ihned pozastavena
ty jsi fakt kuchtík, prej 10 mega je nepoloží?! Většina firem nemá vlastní peníze, těch 10 mega točí ve fixních nákladech, takže díky exekučce nezaplatí třeba včas energie nebo dokonce platy. Běž raději něco uvařit:)
21.08.2017 19:01
19
Původně odeslal cargopro
ty jsi fakt kuchtík, prej 10 mega je nepoloží?! Většina firem nemá vlastní peníze, těch 10 mega točí ve fixních nákladech, takže díky exekučce nezaplatí třeba včas energie nebo dokonce platy. Běž raději něco uvařit:)
Hele ty atrapo podnikatele cetl si vubec ten prispevek pochibuji ze treti nejvetsi firma v oboru nebude mit 10 mega a navic sasku hlavne se tam pise ze borec rekl finacnaku ze jim klidne hned 10 mega znovu zaplati nez sebto vysvetli
21.08.2017 19:04
20
Původně odeslal kuchtik82
Hele ty atrapo podnikatele cetl si vubec ten prispevek pochibuji ze treti nejvetsi firma v oboru nebude mit 10 mega a navic sasku hlavne se tam pise ze borec rekl finacnaku ze jim klidne hned 10 mega znovu zaplati nez sebto vysvetli
Takže FÚ nešlo o 10M ale o to položit firmu :) dík, tím jsi nám to vysvětlil jak Babiš řídí stát
23.08.2017 09:13
21
Původně odeslal kuchtik82
Hele ty atrapo podnikatele cetl si vubec ten prispevek pochibuji ze treti nejvetsi firma v oboru nebude mit 10 mega a navic sasku hlavne se tam pise ze borec rekl finacnaku ze jim klidne hned 10 mega znovu zaplati nez sebto vysvetli
nebo chtel ukrást 10 mega a zkrátka to nevyšlo, tak že to vrátí a bude se to vysvětlovat, typicky česká vychcanost, nic v tom kuchtíku nehledej. Jseš tak naivní a myslíš, že i ti větší obchodníci s PHM nefixlují? Dokud bude tak vysoké daňové zatížení, budou hledat cestičky i ti tzv.poctiví.
23.08.2017 09:23
22
Původně odeslal cargopro
nebo chtel ukrást 10 mega a zkrátka to nevyšlo, tak že to vrátí a bude se to vysvětlovat, typicky česká vychcanost, nic v tom kuchtíku nehledej. Jseš tak naivní a myslíš, že i ti větší obchodníci s PHM nefixlují? Dokud bude tak vysoké daňové zatížení, budou hledat cestičky i ti tzv.poctiví.
Ty vole si sedite na vedeni ja toho podnikatele nebranim ja tu celou dobu pisu ze tennclanej je naprodta blbost jento jenomnzase antibabisovska kampan je to proste blbost jak vrata treti nejvetsi firma v oboru zkrachuje diky 10 milionove exekuci takova blbost a vits co je na tom nejlepsi ze podnikatel mel na ucte 10 mega a chtel to znova zaplatit.........prosim kdyz uz sintu hrajete na podnikatele naucte se aspon cist a chapat jednoduche veci

---------- Příspěvek doplněn 23.08.2017 v 09:33 ----------

Jelokos sou tady jedinci s iq houpajiciho kone musim reagovat.Asi takhle pribeh to je naprosty blabol tak obrovskounfirmu nikdy nepolozi exekuce na 10 mega.Nejlepsi na tehle pohadce je vsaknto ze firma klidne mohla dan znovu zaplatit a majitel jinzaplatit chtel tudis firma ty penize musela mit tedynkdyby doslonknexekuci tak dajnexekuci na ucet a zadne komando do firmy nevleze.Sou dve moznosti bud to je pohadka nebo pribeh o podvodnikovy znacne prekroucen.KAZDOPADNE je to antibabisovska kampan
23.08.2017 09:38
23
Původně odeslal kuchtik82
Ty vole si sedite na vedeni ja toho podnikatele nebranim ja tu celou dobu pisu ze tennclanej je naprodta blbost jento jenomnzase antibabisovska kampan je to proste blbost jak vrata treti nejvetsi firma v oboru zkrachuje diky 10 milionove exekuci takova blbost a vits co je na tom nejlepsi ze podnikatel mel na ucte 10 mega a chtel to znova zaplatit.........prosim kdyz uz sintu hrajete na podnikatele naucte se aspon cist a chapat jednoduche veci

---------- Příspěvek doplněn 23.08.2017 v 09:33 ----------

Jelokos sou tady jedinci s iq houpajiciho kone musim reagovat.Asi takhle pribeh to je naprosty blabol tak obrovskounfirmu nikdy nepolozi exekuce na 10 mega.Nejlepsi na tehle pohadce je vsaknto ze firma klidne mohla dan znovu zaplatit a majitel jinzaplatit chtel tudis firma ty penize musela mit tedynkdyby doslonknexekuci tak dajnexekuci na ucet a zadne komando do firmy nevleze.Sou dve moznosti bud to je pohadka nebo pribeh o podvodnikovy znacne prekroucen.KAZDOPADNE je to antibabisovska kampan
Jasne ucelovka to je

"Soudce Nejvyššího správního soudu Karel Šimka potvrzuje, že stát opravdu likviduje firmy jenom na základě podezření."
23.08.2017 10:43
24
no hlavně nikdo tady opravdu neví jak to skutečně bylo. Nebo máte přístup do systému jak této firmy tak FÚ? Já se nezastávám ani jednoho z nich, spíš obecně platí že v Česku je vše mezi nebem a zemí:)
25.08.2017 14:17
25
HN: Finanční správa nelegálně zlikvidovala firmu překážející Babišovu Agrofertu…
28.08.2017 13:47
26
zrovna FAU s.r.o. zázračně prosperovala od 90 let díky PHM, měla jednu pumpu ve Velkých Hošticích !!! Měla problémy s kvalitou paliva a majitel topil peníze přes Havířovský hokej - nyní v likvidaci, tam si Babiš zgustnul, když se zkřížili jejich cesty. Nebudu soudit jestli tam šlo o podvody s DPH, se spotřební daní, optimalizace dańového základu přes sportovní kluby svázané s majitelem atd atd. Ale že se u toho Babiš nechal nahrát (odposlechnout) i při svém stb vzdělání, svědčí, že je v podstatě hodně hloupý, nebo si myslí, že je nedoknutelný.
10.09.2017 11:10
27
Jak posílal Zdeněk Jurák ve vedlejší diskusi, FÚ zveřejnil podrobné vysvětlení a dokumentaci ke kauze společnosti FAU
Souhrnné vyjádření Finanční správy ke „kauze FAU“ - Tiskové zprávy 2017…

Šlo tam o karuselový podvod na DPH a bylo velké podezření, že firma uprostřed řetězu zmizí bez zaplacení.
Je to tam pěkně vysvětlené i s ilustrativními obrázky.
11.09.2017 11:00
28
Původně odeslal Martin Schlemmer
Jak posílal Zdeněk Jurák ve vedlejší diskusi, FÚ zveřejnil podrobné vysvětlení a dokumentaci ke kauze společnosti FAU
Souhrnné vyjádření Finanční správy ke „kauze FAU“ - Tiskové zprávy 2017…

Šlo tam o karuselový podvod na DPH a bylo velké podezření, že firma uprostřed řetězu zmizí bez zaplacení.
Je to tam pěkně vysvětlené i s ilustrativními obrázky.
takže oprava, FAU neměla jednu čerpačku, ale tři ve třech vesnicích, ale měla sklad paliv, kde fyzicky přijížděli a odjížděli vagony, ale možná že jen papírově. Prý se vysmekli kdysi z lehkých topných olejů a taky dostali nějaké pokuty za nekvalitní palivo.

---------- Příspěvek doplněn 11.09.2017 v 22:18 ----------

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1...7452801240026/
asi od 6 minuty schéma, kde je stručně zobrazen mechanismus zlodějny, každý ať si to posoudí sám. Tady Babíš trefil hřebíček na hlavičku. Na konci reportáře je ovšem výrok soudce, který považuji za chybný. " ....Ty firmy by se měly do rozhodnutí nechat dožít". ***Takže jako zloděj v bytě by se neměl ihned zatknout, ale nechat ho dokrást:)...ne pardon, nechat ho lup předisponovat jinam...
22.09.2017 13:22
29
Soud zrušil zajišťovací příkazy na 340 milionů proti opavské firmě FAU. Celníci podle něj neměli důvod je vydat
"Samotné zjištění, že budoucí daň převyšuje aktuální finanční disponibilní prostředky daňového subjektu, není samo o sobě důvodem pro tak masivní zajištění, jako jsou zajišťovací příkazy, po nichž bezprostředně následuje exekuce," řekl při odůvodnění rozsudku soudce Jiří Gottwald. Pokud podle něj existuje možnost, že firma bude v nějaké rozumné době schopna potřebné prostředky vygenerovat, není na místě rozsáhlé odčerpání jejích zdrojů, které ochromí její činnost, podle soudce přichází v úvahu nějaké mírnější opatření.

Celní správa však podle soudu rozhodla rovnou o vydávání zajišťovacích příkazů, byť jde prakticky o nejzazší možné řešení. "Soud má za to, že především v těch rozhodnutích zcela absentuje jakákoli úvaha, proč nestačilo jiné opatření, které daňové předpisy daňovým orgánům dávají. Proto byla napadená rozhodnutí zrušena, a to včetně těch zajišťovacích příkazů," řekl Gottwald.
22.09.2017 16:18
30
Tohle už můžou napravit jen Svobodní nebo Piráti. Jinak fakt nevím.