Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Jak na magazín na Wordpressu?

 1. Dobrý den, poradí někdo, kde se dá stáhnout nebo přečíst podrobný a SROZUMITELNÝ návod, jak pracovat s wordpressem, pro naprosté LAIKY?
  Zkoušel jsem to zatím jen nanečisto osahat v té verzi na wordpress.com, jen abych se podíval jak funguje ta administrace. A je to pro mě peklo, připadá mi absolutně nereálné pro mě jako laika cokoliv nastavit nebo přidat...:-)
  Chci na wordpressu magazín, s pěkným vzhledem a na pěkné šabloně, a to poměrně složitější, jehož součástí bude nejen hodně denně aktualizovaného obsahu, ale také třeba affiliate katalog přes xml feedy, různé vyhledávací widgety, apod.
  Je toto pro laika vůbec možné dle nějakého návodu sestavit, dá se do toho bez IT znalostí nějak dostat, nebo je nutné někoho najmout?
  Různé administrace už jsem v životě viděl, mám eshopy, provozuji třeba na shoptetu, kde je vše takové jasné a intuitivní ... a wordpress mi proti tomu přijde jako neřešitelná španělská vesnice.

  Dále se chci zeptat, jestli existuje něco, kde se dá wordpress nastavovat jednoduše jako například na primitivních stránkách typu webnode, takovým tím "drag/drop", kdy to přímo vidíte?

  A poslední - jakým způsobem pak případně hledat někoho, kdo tu šablonu nastaví a zprovozní, a také vysvětlí, jak to potom všechno už sám ovládat (přidávat, přendávat, nastavovat, prostě taková ta běžná provozní správa)? Vím, že když dám poptávku na tvorbu magazínu na wordpressu, ozve se jistě spousty lidí, z nichž ale bude velká část bohužel těch, co sice znají ty základy, ale to je tak vše a nakonec to může být stejně zfušované. Jak z toho vybrat?

  Děkuji, kdo by měl zájem a fakt se vyzná, může klidně napsat i SZ.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Začal bych klidně tady: https://www.wplama.cz/wordpress/navody/

  Ale možná ve tvém případě lepší dát pár tisícovek někomu, kdo už v tom dělal.

 4. Ak vyberáš dodávateľa tak určite sleduj referencie, či sú reálne a nie len skopírované, či sa ti páčia, hodnotenia má každý aj v profile na tomto webe

 5. Rýchlejšia a kvalitnejšia cesta je nájsť človeka, ktorý ti to postaví, a naučí ta ako to spravovať.

 6. Zdravím, přestože je WP poměrně intuitivní a pro základní web není potřeba téměř vůbec znát HTML ani CSS a pouze nahrát šablonu a upravovat obsah, pro Vámi požadované účely to nebude tak jednoduché. V podstatě jsou 3 fáze práce ve WP:

  1. pouze vkládání obsahu do stažené šablony + změny, které se dají nastavit v administraci
  2. vlastní editace HTML a CSS v šabloně
  3. instalace modulů + programování vlastních modulů

  Vzhledem k náročnosti se dostanete minimálně do fáze 2, kdy budete muset zasahovat do kódu - úpravy CSS šablony + konfigurace PHP souborů. Jak praví ostatní, v tomto případě bych raději zaplatil a nechal si web udělat s tím, že mě daný člověk naučí, jak jej spravovat, atd. Ale od začátku bez znalosti WP by to bylo náročné.

 7. Chcete založit magazín tak, jak popisujete v úvodu? Je dobré si ujasnit, zda ve vašem novém magazínu bude vystupovat v pozici:

  Majitele-vydavatele
  Vývojáře-programátora
  Šéfredaktora-redaktora
  pisatele článků
  ?

 8. Začal bych sledováním dění v komunitě, o víkendu zrovna byla konference, která přesně o tomto byla... http://naswp.cz/. V říjnu bude WordCamp Brno a mezitím možná budou nějaké malé meetupy. Obrázek o dodavateli si můžete udělat i otázkou na kolika WordCampech byl.

  Jinak na wordcamp.com je použité rozhraní Calypso, které vypadá dost jinak, než administrace hostovaného WP.

 9. 30.8. bude v Praze http://www.wppivo.cz/

 10. Spravovat magazín je poměrně jednoduche, i ta administrace se dá. Přeci jen většinu věcí nastavuješ jen jednou a na to se dají najít postupu. Něco jiného je nastavení xml feedu. Tam už to stylem drag/drop nepůjde a je nutný znát i nějaký technicky background. Jinak se ti také může stát, že půlka feedu skončí na timeoutu, nespustí se vůbec či tě vykopnou z hostingu že je přetěžuješ. Na tyhle věci je opravdu lepší si někoho najmout.

Hostujeme u Server powered by TELE3