Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

CMS pro jednoduchý blog

 1. Ahoj,

  hledám CMS pro jednoduchý blog. Co by měl umět?

  - jednoduše vložit nový článek i s fotkou (ideálně i možnost okomentovat článek nebo dát příspěvku like/unlike)
  - výpis článků s náhledovou fotkou + stránkování
  - pěkné URL adresy
  - bonusem by byla možnost vložit ke každému článku vlastní description

  Nepotřebuji kategorizaci ani žádné jiné funkce, proto mi WordPress (na který zatím vše cpu), přijde zbytečně "robustní". Jde mi především o snadnou obsluhu (instalaci, vkládání nových příspěvků - klidně v HTML) a rychlé načítání webu.

  Pokud o něčem víte (nebo jste třeba schopni mi to za rozumnou cenu naprogramovat), dejte mi prosím vědět. Díky.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?


 3. Já bych Wordpress nezahazoval, je tak robustní, jak si ho nastavíš. Když už ho jednou máš instalovaný, tak už můžeš klidně postovat rychlým formulářem z dashboardu.

  Je nutné si uvědomit, že CMS jsou tisíce, každý den vznikají a zanikají, ale některé jsou tu pořád a máš jistotu, že pár let ještě budou, nejhorší, co se ti může stát mít dobrý blog a zjistit, že tvůj CMS se už neaktualizuje nebo že zrovna po roce potřebuješ nějakou funkčnost, kterou neumí.

  Když jsem chtěl rychle publikovat bez nutnosti zřizovat a nastavovat hosting, tak jsem použil http://blogger.com . Je zdarma, hostovaný u Google, můžeš jich mít kolik chceš a dokonce i šablona se dá upravit. Ale stejně bych zůstal na WP.

 4. Já na takovéhle malé weby používám jednoduchý Sunlight CMS - http://sunlight.shira.cz/

 5. Taky bych zůstal u WordPressu - zvlášť, když už ho umíš. Ušetříš si tím bambilion času a pokud nenatrefíš na nějakou nešťastnou šablonu tak to bude i přijatelně rychlé. A kdyby ne, tak nasadíš cache.

 6. Děkuji moc za reakce. Některá navrhovaná CMS o víkendu vyzkouším. Ten WP ještě zvažuji, stejně tak i řešení "na míru".

 7. Mně se moc líbí Grav – je jednoduchý a má poměrně velkou komunitu

 8. Nemáte někdo zkušenosti s Boltem?

 9. Přízpůsobené CMS přímo pro Blog :)

  DIVISIONARY CMS | Divisionary Group

 10. WordPress se dá rozšířit tak jak chceš. V základu toho moc nemá a nemyslím si, že by byl robustní nebo pomalý. Záleží na jakém hostingu to máš, jak je nakonfigurovaný, jak používáš cache. Pokud máš opravdu jednoduchý web s minimem funkcí dá se dosáhnout i čas načítání 200 - 300 ms. Což si nemyslím, že by bylo pomalé :-). Také pokud budeš chtít přidat novou funkci nebo něco co se ti zdá, že teď nevyužiješ, tak stačí párkrát kliknout a máš to tam. V těch ostatních CMS to už taková sranda nebude. Zůstal bych na WP a nic nevymejšlel :-D

  Jinak už jen ty komentáře budou vyžadovat nějakou dobrou captchu nebo filtrování např. akismet. Jinak tam bude tuna spamu.

Hostujeme u Server powered by TELE3