Python / Django Developer
Stránka 1 z 4 1234 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 97

Popelnice Evropy, WTF?

 1. Jurečka (ministr zemědělství za stranu Kamvítrtamplášť), dnes zveřejnil výsledky nelevného průzkumu, zvoucího se "Testování kvality výrobků stejných obchodních značek prodávaných v ČR a okolních státech EU". Výsledky studie:
  Testování kvality výrobků stejných obchodních značek prodávaných v ČR a…

  Jurečka skrze Idnes:
  Marian Jurečka on Twitter: "Pro radu ministrů jsem si připravil silné…

  O to, co si občané kupují, se musí starat stát. Tady bohužel příliš dlouho panovalo jakési přesvědčení, že trh všechno zařídí. ..." uzavírá Koberna z Potravinářské komory (https://www.irozhlas.cz/ekonomika-0/...1707110935_ako) Jako WTF!?

  Novinky: Popelnice Evropy potvrzena testy (https://www.novinky.cz/ekonomika/443...alitnejsi.html)

  Seznam zprávy investigativně kontaktoval nejdůležitější češku v EU Jourovou: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/...no=1&source=hp

  Idnes a 1300 komentářů v diskuzi: http://zpravy.idnes.cz/kvalita-zbozi...623_domaci_hro

  Jsem sám, komu to přijde jako snaha zoufalců probudit v lidech nejnižší pudy závisti a vytlouct na tom politické body?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ser na to vole.

  Máme nejlevnější pivo.

 4. Citace Původně odeslal lockeheed Zobrazit příspěvek
  Ser na to vole.
  Tak srat se mi na to zrovna moc nechce, neboť se mi příčí myšlenka, že se mi nějací Kobernové starají o to, co nakupuji.

 5. Mě pohoršuje to, že na základě pofiderního výběru polotovarů (14% masa navíc v rybích prstech kapitána Igla v SRN) a obecně známých průserových věcí (Tulip Luncheonmeat už rozdupal Tuna před rokem v A Dost!), se tady uměle vytváří nějaký problém, který nutně musí být vyřešen "zásahem státu".

 6. Citace Původně odeslal Dolphi Zobrazit příspěvek
  Mě pohoršuje to, že na základě pofiderního výběru polotovarů (14% masa navíc v rybích prstech kapitána Igla v SRN) a obecně známých průserových věcí (Tulip Luncheonmeat už rozdupal Tuna před rokem v A Dost!), se tady uměle vytváří nějaký problém, který nutně musí být vyřešen "zásahem státu".
  Já tomu fandím. Za socialismu byly také normy na Godhaj apod. A ten byl s trochou cibule a octu. Proto je nutné aby stát zasáhl a ideálně aby v další vlně zavedl EET2 , které bude kontrolovat kromě daní i složení potravin!

 7. Citace Původně odeslal Panv12 Zobrazit příspěvek
  Já tomu fandím. Za socialismu byly také normy na Godhaj apod. A ten byl s trochou cibule a octu. Proto je nutné aby stát zasáhl a ideálně aby v další vlně zavedl EET2 , které bude kontrolovat kromě daní i složení potravin!
  A coitus bez EET3 zvládnete?

 8. Citace Původně odeslal Dolphi Zobrazit příspěvek
  A coitus bez EET3 zvládnete?
  Obávám se že nikoliv, myslím že by měl být centrálně plánován...

 9. Mě strašně fascinují hypermarkety, nevím jestli si toho někdo všímá, ale oni mají třeba 10 druhů jednoho zboží, a lidi se tam perou o 1 zdravé zboží, které jim dochází, vidím to furt na Chodově.

  28 druhů sušenek, a 2 druhy pohanky, totálně vyprodané. Žitný chleba vyprodaný v 10 ráno, zbývá 10 úplně stejných druhů chleba, který nikdo nekupuje. Datle vyprodané, ale za to 5 druhů arašídů. A pak že češi nechtějí jíst zdravě...

  Nedávno jsem v jednom hypermarketu sháněl granátové jablko, moc jsem nepochodil...

  Ovšem nechápu, na co má hypermarket 3 druhy hladké mouky, samozřejmě všechny z pšenice...

 10. Tak já se divim, že např. rybí prsty vůbec někdo kupuje. To se naposledy dalo jíst před 30lety z Esa. Jak asi chutnají Euroshopper za 10kč :)))

 11. Citace Původně odeslal Dolphi Zobrazit příspěvek
  Mě pohoršuje to, že na základě pofiderního výběru polotovarů (14% masa navíc v rybích prstech kapitána Igla v SRN) a obecně známých průserových věcí (Tulip Luncheonmeat už rozdupal Tuna před rokem v A Dost!), se tady uměle vytváří nějaký problém, který nutně musí být vyřešen "zásahem státu".
  A ty máš možnost volby?
  Protože já bydlím u Prahy a nemůžu si jako fůra chytráků každý týden zajet do Německa a poučovat pak ostatní, jak se nakupuje. Mám tady Albert, Tesco, Lidl. Albert recykluje odpad, Tesco ten odpad rovnou vyrábí. Nejlepší je prý Lidl, ale podle množsví pokut za lhaní o obsahu to tam taky není růžové.
  A nejsem sám, je nás pět, takže spotřeba je taky někde jinde.

 12. Citace Původně odeslal marat Zobrazit příspěvek
  A ty máš možnost volby?
  Jak se to vezme. 1 Penny, 1 COOP, 1 ENAPO. Jedna zelinářka, jedna zdravá výživa, jeden mlíkomat, 2 řeznictví + 1 speciálka na drůbež, dvě prodejny pečiva. TESCO pouze eshop. Do půl hodiny dojezd ke všem známějším SM. LIDL bych třeba rád měl v dochozí vzdálenosti.

  Vždycky by to mohlo být lepší. Ale taková bída, abych musel kupovat pro děcka rybí prsty, zmrzlou pizzu, nebo lančmít v konzervě, tak to fakt není. Chlazenou rybu už nabízí i to Penny. Přijde mi to spíš jako lenost a výmluvy, že u nás není možné nakoupit kvalitní potraviny. Je, akorát se musí člověk snažit trochu.

 13. OMG, a nechceme, aby nám stát i vytíral zadky a já nevím, co ještě.

  Každý den volí každý z nás. Je to volba peněz. Každá utracená mince hlasuje pro výrobce, distributora a prodejce. Je jen a jen na nás, kteří "dostanou nejvíce hlasů" a stanou se hlavním proudem.

 14. Mě to také nevadí. V každém regálu jsou min. 2 výrobky - levný a drahý, kvalitní. Každý si může vybrat, ale vždy bleskovou rychlostí mizí to, co je označené cedulkou akce. Kvalitní výrobky tu jsou, jen o ně není zájem. Nevím, co řeší.

  Je tu ale taková věc: člověk je slabé zvířátko. Když někdo potřebuje poradit, nebo si vybere granule a chce slyšet, jak dobře vybral, tak místo toho, abych mu to potvrdil, mu na rovinu řeknu, jak to je. Postavím vedle sebe dvě značky granulí a srovnám mu to, za co se platí - za maso. Když mu řeknu, že kupuje za 1100Kč granule, které obsahují 4% masa a ostatní jsou jen "sraxxx" živočišného původu jako vazy, šlachy a může koupit za 1200Kč granule s dvoj, troj, nebo čtyř a nebo i více násobkem masa, tak se stejně rozhodne pro ty levnější. Má takovému člověku pomáhat stát, protože není schopný se správně rozhodnout a nebo je to jeho věc a dobře mu tak?

 15. Co to melete o "možnosti volby"? Polovinu potravin vyrábí nebo alespoň dodává suroviny jistý nejmenovaný oligarcha, kde o kvalitě většiny výrobků nemůže být ani řeči.

  Pracuju v Německu, občas v Rakousku. V Německu ceny jednoznačně nižší jak u nás, v Rakousku mírně vyšší, kvalita diametrálně jinde. Ne u gothaje a rybích prstů - u masa, mléčných výrobků, sýrů, zeleniny i pečiva. Ten rozdíl je do očí bijící a je výsledkem toho, že supermarkety nikdo nepokutuje za neustálé lhaní, falešné slevy, klamání zákazníka o kvalitě zboží atd. Všiml si někdo, jak se v průběhu let v mnoha výrobcích snížil podíl masa, zvětšil se obal a zmenšil obsah atd.? Jak se šroubují ceny a jaká náhoda, zdraží to vždy ve všech supermarketech v jeden týden stejně? Vidí někdo v supermarketech lokální nabídku či obrovské "bio" regály jako v Německu?

  Spotřebitel nemá možnost volby, pokud nechce kupovat "bio" a vybrané potraviny za násobně vyšší ceny. Spotřebitel je soustavně obelháván, oblbován a manipulován. Ve městě volbu téměř nemáte, na venkově je to jinak. Jistě, lze objednat kvalitu, ovšem problém je právě to, že v Německu stojí kvalitní výrobek tolik, co u nás ten brutálně ošizený. A u nás stojí kvalitní minimálně o polovinu víc jak v Německu, kde jsou téměř 4x vyšší mzdy! Nepochybně vina spotřebitele, což?

 16. Tak tady ale hodnotíte něco jiného, primárně to přece je o tom, že totožný výrobek je pro ČR trh ojebaný, na rozdíl třeba od Německa. Pokud je pro ČR např. Nutella kvalitativně horší, nepomůže rada nekupuj sračky, protože lepší tu nekoupíš nikde, přece... A když už se náhodou např. Tuna zeptá výrobce, proč to tak je, dostane klasicky markeťáckou odpověď, že výrobce upravuje výrobky dle regionálních chuťových preferencí a podobný bláboly...

 17. Citace Původně odeslal lrs Zobrazit příspěvek
  Tak tady ale hodnotíte něco jiného, primárně to přece je o tom, že totožný výrobek je pro ČR trh ojebaný, na rozdíl třeba od Německa.
  Četl jste výsledky toho srovnání? Tam jsou i výrobky, které jsou v Česku kvalitativně lepší, než v Německu.

 18. basti: Pěkně jsi to shrnul, výstižné. Protože mi připadá, že někteří si tady neuvědomují, že to není jen jednoduchá otázka přístupu "když se ti to nelíbí, tak to nekupuj".

  Já jsem proti přílišným zásahům státu, ale zrovna u problematiky stejná značka-stejný výrobek-jiné složení v různých státech EU by mi to nevadilo.

 19. Citace Původně odeslal -V- Zobrazit příspěvek
  basti: Pěkně jsi to shrnul, výstižné. Protože mi připadá, že někteří si tady neuvědomují, že to není jen jednoduchá otázka přístupu "když se ti to nelíbí, tak to nekupuj".
  Opět - viděl ste alespoň výsledky toho srovnání?

 20. Citace Původně odeslal Dolphi Zobrazit příspěvek
  Četl jste výsledky toho srovnání? Tam jsou i výrobky, které jsou v Česku kvalitativně lepší, než v Německu.
  Ano, umím číst.

 21. Citace Původně odeslal lrs Zobrazit příspěvek
  Ano, umím číst.
  A kde se tam píše o tom, že je Nutella kvalitativně horší?

 22. Kdyz bezel na Streamu porad Jidlo s.r.o, tak vetsina tech reditelu spolecnosti, co potraviny vyrabi, rikala: my si nevymyslime, co budeme sami vyrabet, my na to mame zadani od supermarketu.

  Takze podle me je to opravdu hlavne o tom, ze je po necem poptavka ze strany spotrebitelu. Ano, pak je logicky nabidka.

  A uplne se mi vybavil jeden dil o mrazene pizze, kdy jedna spolecnost (Noweco? mozna...) vyrabela asi 5 ruznych sunkovych pizz. A s cenou samozrejme stoupala kvalita. Ano, pizza z mrazaku mi nebude nikdy chutnat, ale o tom neni. Je to o surovinach v dane potravine.

  Za me to je snaha nahnat bodiky pred volbama a zrovna od llidovcu se tomu fakt nedivim. Globalne vzato, podle me je vyber potraviny dostatecne pestry a stacit fakt cist etiketu (problem, ze uvnitr je neco jineho nez pise etiketa je zase jiny). To ze nekdo najde dva produkty ze sta a rekne, ze tyhle maji v Nemecku lepsi, protoze je tam vic cokolady nebo vic masa me netrapi.

  Co me ale prekvapi, kdyz neco chutna stejne, jsou v tom stejne prisady, cena za baleni je stejna, ale baleni pro CR je mensi. A to opravdu realne existuje, to je pravda.

 23. verim tomu, ze muze byt tlak ze strany supermarketu na to, co maji vyrobci dodavat. Nicmene... pokud v Nemecku stoji vyrobek A 10 Euro a u nas stoji 10 Euro*kurz a Nemecky obchodnik, ktery ma vyrazne vetsi naklady na svuj provoz s touto cenou dokaze fungovat a vydelavat, tak cesky prodejce musi z toho mit vyrazne vice. Tudiz zde nemuze byt pro mne prijatelny argument, ze Cesi chteji mit nizsi cenu, tudiz je treba nekde ubrat.

  Ano, pokud by byl vyrobek u nas levnejsi, pak bych takovy argument akceptoval, ze chceme levne veci, tudiz stejnou kvalitu levne udelat nejde.

  Navic pokud prijde zakaznik do obchodu a je tam vyrobek horsi kvality, logicky nemuze koupit produkt lepsi kvality (ten stejny). Protse pokud mam v obchode Persil co ma slozeni horsi nemuzu svou volbou rici, ze chci ten lepsi. Protoze takovy tam neni.

  Proste je o to tom, ze to nikdo nijak neresi. Udela se nejaky pruzkum a co? Nic. Jde se dal, za chvili se na to zapomene a po case to nekdo zase pripomene.

 24. Pokud ma clovek siroky vyber retezcu/obchodu ve svem okoli, kde si muze nakoupit potraviny, je pochopitelne cela zatez na nem, jestli si vybere to nebo to. Cesi rozhodne nemaji zajem jist nekvalitni veci, byt je to vtloukano mluvcimi znacek a diskutery. Nazorne to vidime na vzestupu lidlu, ktery u zakladnich potravin nabizi kvalitativne lepsi volbu nez jine retezce, byt nedava skoro zadnou volbu vyberu jako ostatni.

  Problem je v tom, kdyz praci prasek se stejnym obalem neni slozenim stejny nez v zahranici. Uprimne, nedivam se na slozeni kolem drogerie, protoze mi to nic nerika a nevyznam se v tom. Pokud si vemu zakladni potravinu napriklad sunku, tak vidime kolik ma procent masa a obsah bilkovin, to naprosto staci k urceni kvality. Bohuzel u celych potravinovych vyrobku i drogerie neni podrobne popsano procentualni zastoupeni vsech slozek, proto cokolada v ruznych regionech muze byt jina, muze mit sice stejnou etiketu se slozenim, ale procentualni obsah slozek se bude lisit.

  Rozdily stejnych vyrobku mohou byt, je jasne ze napriklad lide v egypte a u nas maji odlisne chute, proto aby vyrobce uspel, musi produkt osladit. Ale pokud mi vyrobce prodava "to same" jako sousedovi vedle a ja presne chci to co ma soused a stejne presto existuje kvalitativni rozdil, tak to v poradku neni.

  O tomhle se ale vi, mluvi o tom kazdy. Ale nikdy se to nedostalo do politickeho tematu, byt si osobne myslim, ze tam presne tohle patri. Takze za me, jen houst. At si na tom vykloktana strana dela politicky body...

 25. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  Radek O.: ta vyssi cena by sla vysvetlit i naprosto jinym trznim prostredim, vidite nejak vic do hloubky? Ja ne, proto se ptam :) Jinak s tim ze to nikdo neresi souhlasim, ale resit to ma zakaznik, kdyz takove potraviny nechce... Nevidim jediny realny duvod na tlak ve forme nejakych restriktivnich zakonu uz i treba proto, ze ten trh ty kvalitni veci ma, jen je kupuje malo lidi (coz nechapu, prece ten rozdil je vetsinou naprosto diametralni)
  Moznosti zakazniku jsou omezeny a hlavne memuzete po kazdem chtit, aby se vyznal v kde cem. Asi se shodneme, ze potraviny kupovat musime a jde o to, jakou mame moznost volby. Pokud pujdu do obchodu a ono je jedno do jakeho, tak sortiment je dany a pokud je tam sice 10 moznosti, ale jsou stejne, tak proste nemuze vyberem urcit mou preferenci, protoze v podstate volbu nemam. Navic ja nejsem schopen vubec poznat, zda v prasku na prani je mnozstvi ucinne latky jako nekde v zahranici, to je uz uplne scifi. A pokud mi ten prasek vypere, tak beru, ze je dobry a v poradku a kupuji jej. Nicmene za stejne penize za kopcem mam prasek, ktery vyprere stejne s mensim mnozstvim, protez je ucinnejsi a ja pak usetrim, ale prijit na to nemam jak.
  Samozrejme pokud uvidim rybi prsty, kde bude 10 % ryby a zbytek nevim co, tak to nekoupim tak jako tak. Ale opet, pokud mam za kopcem to stejne, za stejne penize a je tam toho masa vice, tak je opet neco spatne.

  Ja do hloubky nevidim, ale vidim treba to, ze ceny nekterych vyrobku jsou velmi podobne nekdy uplne stejne. Obcas nakoupim v AT a nakoupim tam casto to, co u nas. Je to maly obchod, zadny velky hypermarket a ma ceny jako u nas. Ale AT slozeni. Proste z pohledu nakladu vidim vyhodu pro nas, z pohledu kupni sily a mnozstvi zakazniku vidim vyhodu na druhe strane.

  Za mne je logicke, ze obchodnici i vyrobci zkousi co je ten ktery trh a zakaznik schopen jeste prijmout. Hresi na to, ze to lidi neresi, neporovnavaji a i kdyz by prisli na to, ze je nejaky retezec hodne nekvalitni, nebudou jej ignorovat, ale budou tam chodit dal. Sankce jim za dvoji typy vyrobku nehrozi, takze proc to nedelat. Pri tech objemech prodeju je kazdy cent na kuse velka suma.

 26. Když už porovnáváme ceny potravin v německu a u nás, je také potřeba zmínit jinou sazbu DPH.

 27. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  Resim co kupuji, kupuji jen kvalitni potraviny a ver mi, ze me to stoji jen o malo casu a penez vic nez jit do kaufu a koupit vsechny ty sracky o kterych je tu rec... Proc to tak nedela kazdy? Vis proc? Protoze lidem je uplne jedno co zerou, hlavne ze to stoji malo a je toho hodne... A podle toho vypada trh, tak jednoduche to je. Tady se proste nema uzakonovat co kdo smi a nesmi prodavat, prece je na lidech co si koupi a co ne... Pripada ti jako problem ze vsichni porad kupuji tyhle veci? Tak jdi a vzdelej lidi aby to nedelali... Ale tahle spravna cesta je mnohem slozitejsi, chapu, proto budeme radsi delat restrikce, jako by jich uz nebylo dost...
  Vidíš to poněkud zjednodušeně. Normální snad je nepodvádět - nesvádějme prodej šizených sraček na zákazníka, který je systematicky oblbován, obelháván a klamán. Drtivá většina výrobků by se nikdy neprodala, kdyby se poctivě uvádělo složení, označovalo zboží atd. Existují celé knihy na téma manipulace zákazníka (honosně nazývané psychologie prodeje a podobné žvásty), tak tu nedělejme z lidí idioty. Ten systém se roky piluje tak, aby byl zákazník klamán a manipulován ke koupi šizených sraček s velkou marží nebo naopak předražených výrobků s "puncem kvality".

  Bydlím v Brně, sehnat tu kvalitní potraviny za normální cenu je na hranici nemožnosti a v případě masa či zeleniny, sýrů atd. to znamená minimálně 2 hodiny kolečko po městě po vybraných obchodech a samozřejmě mastnou cenu. Na Vysočině je dokážu koupit za polovinu (maso, mléko, domácí sýry), popřípadě dokonce za méně než pětinu (brambory).

  Ne že by Němci neměli šizenou nabídku, taky tam ledacos mají, ale nákup není procházka minovým polem, kdy bych musel velmi pečlivě z 30 výrobků vybrat ten jediný neošizený. Nemusím u ověřeného výrobku studovat etiketu, jestli výrobce od minule "nevylepšil" recepturu, jak se u nás často děje. A nemusím za opravdu kvalitní potravinu připlatit 100-200-300 % k ceně v "běžné" kvalitě, ale spíš tak 20-30 %.

 28. Pokud ma nemec chleba z mouky a cech ma na vyber mezi chlebem z popela a chlebem s mensim obsahem popela, tak to neni moznost volby.
  Proc musi vyrobci hracek dodrzovat urcite normy a vyrobci detskych jidel maji jenom jednu...nesmi to byt jedovaty....respektive prudce jedovaty.
  Proc detske piskoty maji jen 40% mouky a ty lepsi maji obsah 45%? Zbytek je nestravitelne plnivo.
  Vzdyt je to k zbliti.

  Kdyz bolsevici v Bruselu rekli A a maslo musi byt z mleka, tak at reknou i B , ze to mleko nema byt chemicky ztuzena, odstredena bila voda.

 29. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  marat: tak to prece neni, kvalitni potraviny dostupne jsou, zadny chlepa s mensimm obsahem popela se nekona, dostupne je to prakticky vsude (jen jak jsem rekl, treba s vyssim usilim)... Otazka je jakou zvolit cestu abychom tady zase neudelali milion restrikci, ktere zabijou jakekoliv mensi vyrobce, kteri jsou zrovna ti, co delaji to vysoce kvalitni, jako je nasim dobrym zvykem...
  kvalitni potraviny jsou dostupne relativne snadno jen ve velkych mestech a jak zde pise kolea uz i v Brne, coz je 2. nejvetsi mesto je problem nakupovat kvalitni veci aniz clovek ztrati hodiny jezdenim po meste. O tom, jaka je dostupnost na mensich mestech ci vesnicich nema smysl ani psat, tam neni dostupnost zadna. Neresim to, ze clovek neco chova/pestuje doma.

  Navic se v tom normalni clovek nemuze vyznat. Vyrobce meni slozeni a nemeni obaly. Meni objemy/hmotnosti a nemeni obaly. To je neustaly boj s tim, co zase bude jinak a uhlidat to ani nejde.

  Je to stejne jakoby Skoda pro nas trh delala horsi auta, funkcni, ale... dala by horsi plechy, ocel, antikorozni ochranu, elektriku a elektroniku vice na limitu kvality apod. a stalo by to stejne, vypadalo by to stejne a ano, v nejakem technickem listu by to info bylo.

  Ja nerikam, ze spotrebitel ma byt tupa ovce co nemysli, ale proste nelze po kazdem vyzadovat aby byl odbornik na vsechno.

 30. Je zajimave, ze u nekterych lidi se vzdy v okoli a okoli znamych kupi zrovna ty pripady, ktere obhajuje ;)

 31. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  Jsem z maleho mesta, kvalitni potraviny tam dostupne jsou, kolikrat i vic nez ve velkem meste (hlavne proto, ze je ve velkem meste vsude hodina cesty)... Ale asi jsem z jineho kraje...
  Souhlasím. Základní potraviny lze sehnat ve slušné kvalitě všude - maso, mléčné výrobky, vejce, těstoviny, rýže, luštěniny, ovoce, zelenina, základní uzeniny (šunka) - tam se nedá na čem ojebat. Zvláštní, že v průzkumu nebyla kromě bílého jogurtu jiná základní potravina. Kdo je pak ochoten utrácet za polotovary, ten ať si to složení hlídá, jeho boj.

Stránka 1 z 4 1234 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3