Koronavirus.eu - 242 000 návštěv za 18 dní
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Prodej použitého hardware - jak se řeší případná reklamace?

 1. Ahoj,

  jsem plátce dph, výdaje paušál. Před rokem jsem koupil kus nový kus hardware v ceně do 10 000 kč - na faktuře nejsou mé identifikační údaje, je tam jen "drobný prodej". Dph jsem si odečetl. Je stále v záruce.

  Teď ho už nepotřebuji, chtěl bych ho prodat. Předpokládejme, že ho prodám třeba na aukru za o něco nižší cenu než byla pořizovací, vystavím k tomu i fakturu s dph, to pak odvedu státu a hotovo, že?

  Jek je to dále se zárukou? Pokud bude kupující reklamovat, bude reklamovat u mě, nebo u původního obchodu? Protože na faktuře z původního obchodu nejsou mé údaje, skoro bych si tipnul, že bych mu mohl dodat fakturu ode mě i tu původní a reklamaci si může řešit sám v původním obchodě, nebo je to nesmysl?

  Kdyby na původní faktuře byly mé údaje, musel by kupující řešit reklamaci vždy se mnou?

  Záruku stačí poskytnout v takové dílce, jaká zbývá i u původního obchodu? Co v případě že by kupující byl nepodnikající osoba? Nemusím v tom případě poskytnout třeba dva roky záruky?

  Díky za odpovědi

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Nějak tomu nerozumím. Hardware jsi pořídil jako podnikatel? Tedy na IČO? Pokud na IČO, tak tam máš zkrácenou záruku a musí na faktuře tvoje údaje být, ne? Pokud jsi nepořídil jako předmět podnikání, tak jak jsi si odečetl DPH? Jde to vůbec? Pokud to prodáváš a vydáváš k tomu fakturu, tak ano, reklamaci budeš řešit ty, respektive přes tebe. Záruka bazarového zboží může z tvojí strany být snížena maximálně o 12 měsíců, tedy rok.

  Něco málo najdeš i tady: https://www.dtest.cz/clanek-4198/pra...p-pouzite-veci

 4. Hardware jsem koupil jako podnikatel, na IČ. Mé údaje tam nejsou a mám za to že to nevadí, protože do 10 000 kč je to vlastně jen "zjednodušený daňový doklad", je to tak?

  Můžu takto koupenou věc třeba nejdříve nějak "převést" do mého osobního vlastnictví - mně jako nepodnikateli? Počítám, že pak zase odvedu dph, jasně.

  Můžu pak toto někde prodat já jako nepodnikatel s tím že k tomu dodám původní fakturu z obchodu? Kupující by asi neměl mít žádný problém s tím když to bude reklamovat sám přímo v původním obchodě.

 5. Ano převést můžete, z pohledu DPH se jedná o dodání zboží a odvedete DPH.

  Pokud na původní faktuře není jméno, tak asi problém při případné reklamaci mít nebude.
  Nicméně z právního pohledu se záruka nevztahuje na věc samotnou, ale jedná se o práva a povinnosti smluvních stran (prodávajícího a prvního kupujícího) - diskuse např. zde: https://webtrh.cz/285614-prevod-zaruky-noveho-majitele

 6. Jak to převedení papírově vypadá? Vystavím fakturu sám sobě jako já podnikatel mně nepodnikateli? Částku určím podle toho, na kolik zboží odhaduji že budu schopný prodat?

 7. Papírově tzv. Doklad o použití. Ano, částku bych volil jako odhad tržní ceny.

 8. Děkuji, toto asi bude co hledám :)

Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3