IT-TechCZ s.r.o. | Cloud, VoIP ústředny, vývoj webů a informačních systémů, elektronických systémů, IT poradenství
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Změna velikosti obrázků, aby se nezměnila kvalita

 1. Dobrý večer,

  prosím o radu jak zmenšit / zvětšit obrázek, aby se nezměnila kvalita. Mám gimp ale vždy když to změním, tak kvalita je špatná.

  Dělat změny v jpg nebo png?

  Děkuji za každou radu nebo návod :)

  Pěkný večer,

  T.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Osobně na veškerou práci s grafikou používám Adobe Photoshop. Jpg nebo png, to je docela jedno, záleží jaké má obrázek rozlišení v pixelech, pokud to je nějaká malá mrcha, tak při zvětšení bude nekvalitní pokaždé.

 4. Sice nemám osobní zkušenosti s Gimpem, též používám Photoshop, Fireworks a další nástroje od Adobe, ale není tam třeba možnost před uložením obrázku upravit jeho kompresi? Třeba procentuálně? Jinak na rychlejší úpravy fotek ještě používám Zoner Photo Studio, kde právě tyhle možnosti úprav jsou

 5. Jakmile je to bitmapa tak s tím nic neuděláš. I s velkou kompresí dojde ke snížení kvality. Vektory můžeš natahovat jak chceš.

 6. JPG vs PNG opravdu jedno není. PNG je bezztrátový formát a barvy jsou vždy takové, jaké mají být. JPG je ztrátový formát a ikdyž nastavíš 100% kvalitu, spousta barev zmizí a objeví se v obraze "artefakty". Když tedy otevřeš JPG, provedeš úpravy a zas uložíš jako JPG, kvalita je o hodně nižší, než byla na začátku. U PNG tohle neplatí.

  Každopádně při zmenšování by se kvalita nikdy měnit neměla, sice se vyhážou nějaké pixely, ale spíš se často zdají obrázky ostřejší (záleží na nastavení interpolace, to ani nevím, jestli GIMP dovolí nastavit). Co se týče zvětšování, tak tam se kvalita sníží vždy, jelikož se musí nové pixely dopočítávat a to nikdy není dokonalé. Photoshop má super algoritmy, takže ten je na zvětšování ideální. U ostatních programů by mělo platit to starodávní pravidlo, že když zvětšuješ krokově po 10 % velikosti, dosáhneš zpravidla nejlepších výsledků.

  Jinak na rychlé zmenšování doporučuji FastStone, používám ho tak každou chvíli, když se mi nechce otevírat Photoshop. Na zvětšování ho můžeš použít taky.

 7. Díky všem za odpovědi.

  Dejme tomu že chci změnit png (1736 x 800) na 1200 x 800, tak je špatenka a vypadá to hrozně.
  Řeším tento rozměr na firmy.cz, kde musí byt 1200 x 800.

 8. Citace Původně odeslal task Zobrazit příspěvek
  Díky všem za odpovědi.

  Dejme tomu že chci změnit png (1736 x 800) na 1200 x 800, tak je špatenka a vypadá to hrozně.
  Řeším tento rozměr na firmy.cz, kde musí byt 1200 x 800.

  Pozor, ale ty si pletes zasadni postupy. Ty nedelas pomernou zmenu, ale chces proste ubrat ctvrtinu na vysku. To je jasne, ze pak bude obsah fotky zdeformovany.

  Kdyz chces zmensit fotku, tak musis pomerove obe strany, jinak se ti zdeformuje. Kdyz chces jen ubrat rozmer, tak to proste orizni.

 9. Tak tak, to není zmenšení, ale ořez. Prostě musíš oříznout těch 536 pixelů v šířce, případně to celé zmenšit na YYY x 800 v proporcích a okraje buďto doretušovat (někdy jde naklonovat pozadí, které kolem krajů je) anebo tam plácnout nějakou barvu.

  Na to klasické oříznutí taky použij třebas ten FastStone. Zapneš, zmáčkneš X, vlevo dole si nastavíš ten finální rozměr a pak už jen posouváš okénko, který výřez chceš.

 10. Ja odporúčam zbaviť sa neergonomického paškvilu menom gimp.

Hostujeme u Server powered by TELE3