Frontend developer externista
Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 67

MT-nábytek.cz na sebe podal návrh na insolvenci

 1. Jeden z největších (nebo největší?) eshopů s nábytkem, brněnský MT-nábytek provozovaný firmou Exiteria a.s., na sebe dnes podal návrh na insolvenci.

  Za problémy dle insolvenčního návrhu stojí nezvládnutý dynamický růst a přechod na nový IS, díky kterému začátkem roku 2016 údajně nemohli cca 2 měsíce expedovat objednávky zákazníkům. Pokud je to skutečně tak, pak je přemohlo to, co před lety takřka neustál Mall.cz.

  Ještě v lednu se ale provozovatelé chlubili meziročním růstem o 200 milionů Kč a překonáním miliardy korun v obratu. V kontextu současného stavu to vyznívá jako divadlo pro potenciální investory, které ale firma nedokázala přilákat.

  Zajímavou informaci k situaci doplnil Ondřej Fryc na Twitteru:

  Ještě před měsícem byl MT nábytek (nyní v insolvenci) prezentován teaserem PwC jako superstar s 120m EBITDA 2016. Tomu říkám #upsanddowns

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Citace Původně odeslal Martin Zobrazit příspěvek
  přechod na nový IS, díky kterému začátkem roku 2016 údajně nemohli cca 2 měsíce expedovat objednávky zákazníkům.
  Ajajaj, máte o tom někdo bližší informace? Nebo post mortem teprve přijde?

 4. Jak se to může stát, nechápu.

 5. Citace Původně odeslal SyntaxError Zobrazit příspěvek
  Jak se to může stát, nechápu.
  tak minus milion a neco na zdravotnim, minus 11 mega kontokorent a nekolik milionu nezaplacenych dodavatelum a nejaky ten milion na nazaplacenem DPH, to je hned. skoro bych rekl, ze to je v trestne pravni rovine statutaru, vzhledem k casove ose neplaceni zavazku

 6. Citace Původně odeslal hnidopich Zobrazit příspěvek
  tak minus milion a neco na zdravotnim, minus 11 mega kontokorent a nekolik milionu nezaplacenych dodavatelum, to je hned
  No to chápu, ale snad přeci ve vedení sedí dostatečně schopní lidé, aby znali reálná čísla, vyděli vývoj, trendy, náklady, zisky...obrat je jedna věc, ale zisk druhá. Z obratu se zaměstnanci a daně nenakrmí. Pokud si to nehlídají, je to špatně.

 7. Nějakou dobu to jde, pak už to dál nejde..:-)
  On je dost velký problém, když máte určitý obrat, který si "naženete" tím, že vyřizujete tisíce objednávek denně.
  Zisk, díky slevám, nízkým cenám, je malý a při jakémkoliv problému (chyba v systému, logistika..) se dostanete snadno do průšvihu.  Citace Původně odeslal SyntaxError Zobrazit příspěvek
  No to chápu, ale snad přeci ve vedení sedí dostatečně schopní lidé, aby znali reálná čísla, vyděli vývoj, trendy, náklady, zisky...obrat je jedna věc, ale zisk druhá. Z obratu se zaměstnanci a daně nenakrmí. Pokud si to nehlídají, je to špatně.

 8. Mám u nich objednaný nábytek do koupelny. Dvakrát přišel meil že si sypou popel na hlavu a že nestihnou termín, už je 14 dní po něm. Peníze dopředu jsem neplatil, takže o ně se bát nemusím

 9. Citace Původně odeslal Michal Mojzis Zobrazit příspěvek
  Zisk, díky slevám, nízkým cenám, je malý a při jakémkoliv problému (chyba v systému, logistika..) se dostanete snadno do průšvihu.
  Z insolvenčního návrhu je naopak celkem hezky vidět, jak zajímavé jsou v tomto oboru marže. Schválně se podívejte, jaké nákupní ceny mají u produktů a za kolik je měli na webu. Samozřejmě souhlasím, že nábytek je náročný na logistiku, ale nemyslím si, že by "nízké ceny", jak píšete, byly hlavní problém.

  Na mě to působí tak, že se firma dostala do velikosti, kdy se prostě musela transformovat (technologicky, procesně i manažersky), aby mohla růst dál. A zde se to nepovedlo.

 10. Citace Původně odeslal SyntaxError Zobrazit příspěvek
  No to chápu, ale snad přeci ve vedení sedí dostatečně schopní lidé, aby znali reálná čísla, vyděli vývoj, trendy, náklady, zisky...obrat je jedna věc, ale zisk druhá. Z obratu se zaměstnanci a daně nenakrmí. Pokud si to nehlídají, je to špatně.
  uz ten milion na nezaplacenem zdravotnim cosi signalizuje, nehlede na to, ze je to trestny cin

 11. To asi nebude náhoda..

 12. Taková je teď ta nafouknutá bublina v e-commerce. Tisíce různých shopů, investice investorů kam se člověk podívá, vysoký standard služeb, k tomu samé slevy a jede se jen na obrat..na zisk se tak nehledí a tak to může podle mě dopadnout.

 13. kdo normalni kupuje nabytek na internetu?

 14. Asi se tri majitele nedohodli + nezvladli rust

  Tak to radsi vytunelovali ;) rozdelili cash...

 15. PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN
  Vážení zákazníci,

  omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

  Děkujeme za pochopení.

 16. Citace Původně odeslal tallpa Zobrazit příspěvek
  kdo normalni kupuje nabytek na internetu?
  To myslíš vážně? Každý druhý je u tebe nenormální?
  Nábytek lidé stále častěji kupují přes internet | Marketing & Media

 17. No z osobní zkušenosti si myslím, že skončili spíše proto, že prodávali opravdu nekvalitní věci od dodavatelů, které vůbec neměli prověřené, vracelo se jim to na reklamace od zákazníků a dodavatelé jim na to hodili bobek. Někde bych ještě vyštrachal 2 roky staré fotky polské skříně, co nám přišla...katastrofa.

 18. Jen po zběžném proběhnutí dokumentů to je exekuce na 30 mil od FÚ, několik zdravotních pojišťoven přes 5 mil, mzdy zaměstanců 3 mil, kontokorent 11 mil, shell cz cca 10 mil, externí dodavatel IT 2 mil, dodavatel přívěsů za kamiony 10 mil, další větší věci a tisíce "malých" pohledávek.

  Něco se do žádosti napsat muselo a pohádka o špatném IS se docela hodí do krámu..

  A nejlepší je, že i přes exekuci od FÚ na 30 mil kvůli DPH a dalším daním firma Exiteria není nespolehlivý plátce DPH, aspoň podle registru mfcr.

 19. Tohle je výsledek byznysu postavený na slevovém a rychloobratkovém modelu.

  Ještě pár let a dál by se tady provozovat eshop bez ničitelů slev. Jenže teď zase Babiš.

 20. Popis kvality z jiné diskuze:


  Asi před čtvrt rokem jsem si seděla na rukou, abych zde nenapsala černý článek o tomto obchodě. Ale tohle je hozená rukavice.
  Koupili jsme u nich patrovou postel pro děti. Dodání trvalo místo 6ti týdnů 8.
  Krom toho že totálně neseděla barva (dřeva), byla tam prkna s tak černými a vyžranými suky, že neplnila svůj účel (laťka o průřezu 4x4cm měla na sobě černou díru přes 3/4 své tloušťky a tedy by ji vejpůl zlomilo i malé dítě), některé části, ze kterých se montovalo byly poškozené (nikoliv přepravou, chybějící odštěpky dřeva se nenašly a odštípnutá místa byla zalakována, tedy se to stalo při výrobě), nosnost postele je opravdu jen 70 kg. Když si dospělý člověk sedne, aby dal dítěti pusu na dobrou noc tak rošt praskne. Ač je postel standartní rozměr 200x90, námi zakoupený nový rošt tam nesedí.
  Neodpovídaly rozměry - na fotce byla postel upravená tak, že to vypadalo, že si spodní dítě může v posteli sednout - tak to ani náhodou, v sedě by se tam nedostalo ani dvouleté dítě. Takže školáček leží a 30cm od ksichtu má horní postel.

  Ale nepíše tam nic o reklamaci. Lidi toho snesou hodně, zvlášť když je to levný. :)

 21. marat: no to se divím, nějaké zkušenosti s prodejem nábytku máme a zákaznici jsou právě naopak schopni posílat a měnit kvůli kdejaké kravině. Trošku se na jejich monitoru liší odstín a už to míří zpátky.

 22. Já trochu pročetl tu diskuzi a skoro každý příspěvek je typu "barva trochu jiná, ale jsme spokojeni", "postel divně smrdí, ale jinak dobrý". Ono asi záleží zase na té cílovce.

 23. Ja jsem spolupracoval se dvemi spolecnostmi prodavajici nabytek a v obou pripadech byly marze hodne slusne, ovsem rozhodne se nejednalo o levny nabytek. Ta prvni spolecnost uz taky nefunguje, pred casem se to myslim prodavalo tady na WebTrhu. Tam byl problem, ze zakaznikum se nechtelo na objednane produkty cekat tak dlouho, jak dlouho trvala jejich doprava do CR (z dosti vzdalenych zahranicnich destinaci). Takze clovek bud musel mit obrovske penize a nakupovat hodne na sklad - pricemz predem samozrejme bylo tezke odhadnout co presne se bude prodavat - nebo proste nahodit cekaci lhuty X tydnu, coz se zase nelibilo zakaznikum. Navzdory tem velkym marzim nic moc business a bylo docela snadne dostat se do financnich problemu.

 24. Super počtení ta insolvence.

  V úvodním PDF insolvenčního návrhu uvádějí, majetek v pohledávkách 415 mil Kč, dobytné pohledávky, vyjma pohledávek ze dceřiných společností.
  A v seznamu majetku jsou pohledávky vůči dceřiné společnosti mt-nabytek s.r.o ve výši skoro 400 mil Kč.

  Takže firma nemá vlastně nic, jen dluhy ve výši asi 100 mil Kč..

 25. Tohle jsem predikoval již před týdnem. Právě před týdnem jsem se bavil s majitelkou nábytku a probírali jsme jejich výkazy na justici ... a říkáme si, tohle musí ze dne na den bouchnout a je to tu.

  Co jsem ale nechápal je jedna věc, kde ty prachy utopili. Protože marži a průměrnou objednávku měli fakt dobrou ... v našem oboru bychom si o tom mohli nechat zdát.

 26. Já jsem z nich kdysi doloval jeden díl po záruce na nábytek, co se porouchal - pojezdová lišta. Trvalo to asi půl roku a několik urgencí, než mi díl sehnali, pravda nakonec přišel zcela zdarma, i když to bylo rok po záruce.

  Jinak nábytek hezký, ale kvalita velmi mizerná.

 27. A proč si myslíte, že to tak skončilo?

 28. mám pohled z jiné strany, takový selský:) vozím podobným a jiným tuny nábytku a elektra, jede se jen na objemy a spoléhá se, že je náklady nedoženou, chtějí dopravu za naftu a platí skladníkům minimálky..no skladníkům ...ukrajincům. Potěš nás koště do budoucna, to se musí sesypat?!

 29. Dneska jsem o tom kolikrát přemýšlel. Levneelektro a mt-nabytek neměli zlé weby a asi o marketingu také ledacos věděli a k čemu jim to bylo. Až mi tu někdo bude tvrdit, že bez redesignu webu, zeleného tlačítka koupit, nebo mobilní verze nelze žít ... jednu věc si z toho vezmu - opět se vrátit trochu do reality a soustředit se na to podstatné. Myslím, že většina z nás co tady diskutujeme to nedělá vyloženě blbě a že jsme omezeni rozpočty? Jedině dobře.

 30. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Dneska jsem o tom kolikrát přemýšlel. Levneelektro a mt-nabytek neměli zlé weby a asi o marketingu také ledacos věděli a k čemu jim to bylo. Až mi tu někdo bude tvrdit, že bez redesignu webu, zeleného tlačítka koupit, nebo mobilní verze nelze žít ... jednu věc si z toho vezmu - opět se vrátit trochu do reality a soustředit se na to podstatné. Myslím, že většina z nás co tady diskutujeme to nedělá vyloženě blbě a že jsme omezeni rozpočty? Jedině dobře.
  dovolím si takové malé přirovnání, když pustím 20 tun na kolech z kopce bez brzd, tak za chvíli budu předjíždět osobáky, ale jednou přijde zatáčka, tam se ve 120km/h převrátím, kdežto osobák si to "ošéfuje", tak asi tak fungují dnešní korporáty, kterým to z kopce docela sviští.

 31. Mě se do paměti zapsalo levnéelektro, kde jsem objednal kuchyňské spotřebiče za 100tis. a zaplatil předem. Všechno dodali a za dva měsíce byli v insolvenci.

Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3