Automotive magazín Vehiklo Ventil + Facebook Vehiklo Ventil (8700 likes)
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Máme umístit filtr produktů nahoru nad produkty, nebo do levého sloupce?

 1. Ahoj,

  řešil někdo umístění filtru produktů.
  Má někdo otestováno zda je lepší filtr umístit horizontálně nad listing produktů nebo spíše do levého sloupce?

  Asi to bude hodně individuální dle počtu kategorií ve filtru, my tam budeme mít 2-3 (značka,barva..)

  Díky za rady

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Rox poptává: Koupím obrázky na shutterstock
  Prochazkovael nabízí: Letáky na míru i online grafika aj.
  Lukáš Suja poptává: Grafický design-logo
 3. A proč si to neotestujete sami na svých návštěvnících? A/B test na tohle by neměl být problém ne? + použít smartlook pro lepší pochopení uživatelských akcí.

 4. Zalezi od dizajnu stranky a vybuvoanej klientele. Naprikald alza to uplne posrala s tym ze ho presunula z hora na stranu, uz tam ani moc nechodim :D

 5. Já šel jednoznačně proti proudu. Není to sice příliš vhodné, zvlášť když si zákazníci zvyknou u ostatních velkých eshopů na opak, ale mě u těch filtrů na straně irituje scrolování a to hodně. K ABčku jsem se ještě nedostal, protože v následujících 2 letech jsou k otestování jiné prvky, ale pokud si myslíte, že je to tak důležité, tak to otestujte. Já to vzal jen podle sebe, což bývá chyba a je pravda, že když jsem si přehrával videa smartlookem, tak jsem zjistil, že stejně filtry nepoužívá tolik lidí, kolik bych si představoval. Někdo se dostane z organiky rovnou na produkt, někdo použije vyhledávač, někdo tam jde přes srovnávače na produkt, někdo přes dyn. retargeting na produkt a ti co jdou do kategorií ... vlastně i PPC mám přes PPC hit hodně cílené na produkty. Prostě bych tipoval, že to bude o něčem jiném. Když jsem zjistil, jak to je, věnuji se jiným věcem.

 6. Obecně se dá říct pouze že pokud máte malé množství filtrů, bohatě stačí je dát nad výpis produktů, pokud naopak velké množství, je třeba zvolit buď mezi řešení okamžitého zobrazení v levém sloupci, nebo rozbalovací nabídky nad produkty.

  Ve vašem případě mohou stačit jednotlivé rozbalovací selecty (samozřejmě nastylované, ne základní) nad zbožím, nebude třeba kvůli tomu vyhradit levý sloupec, díky tomu může přibýt víc místa na výpis zboží.

 7. Citace Původně odeslal node Zobrazit příspěvek
  Naprikald alza to uplne posrala s tym ze ho presunula z hora na stranu, uz tam ani moc nechodim :D
  Lol.

 8. Kombinace.

Hostujeme u Server powered by TELE3