Eshopiste.cz - Tržiště zavedených e-shopů nabízených k prodeji i investici
Zobrazují se odpovědi 1 až 3 z 3

Jak je to s příležitostným příjmem?

 1. Někde jsem narazil na článek, že příležitostný příjem do 30 000 Kč není nutné danit. Takže když budu zítra pomáhat jeden den se stavební prací, prodám produkt který nepotřebuji s marži nebo napíši článek, tak to asi definici splňuje. Ovšem existuje nějaká frekvence, kdy už tato definice neplatí? Jde mi o to jestli je tím limitem příjem 30 000 Kč za rok nebo od kdy je bráně něco jako soustavna činnost za účelem dosažení zisku?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Askaru poptává: Dodělání WEBu na klíč
  Menyhart prodává: Predaj 70 *SK Domén (20x LL)
  Ielo99 prodává: Prodej domény PujckovyGuru.cz
 3. První předpoklad je, že na danou činnost nemáte živnostenský list a nejedná se o autorské honoráře. Tyto příjmy ze závislé činnosti a za autorské honoráře se musí danit vždy. Pokud jednorázově někomu pomůžete na stavbě, umyjete okna, popřípadě někomu pronajmete pozemek nebo něco jiného - jedná se o příležitostný příjem. A jestli se ptáte na četnost? Standardně jen jednou. Pokud tedy několikrát do roka si budete přividělávat na stavbách, tak se již nejedná o příležitostný příjem. To samé u toho pronájmu atd. jakmile je to podruhé, potřetí už se nejedná o příležitostný příjem. Taktéž pozor u toho nákupu/prodej. Jestli si například koupíte televizi, kterou následně prodáte a shodou náhod na prodeji vyděláte, tak se jedná o příležitostný příjem. Jestli však v rámci své živnosti nebo i jako nepodnikající FO koupíte několik věcí a ty prodáte za účelem zisku, tak zde se o příležitostný příjem nejedná a dokonce už se může jednat i o živnost.

 4. Nevidel bych to omezeni nutne na "pouze jednou", příležitostný prostě znamená, že se najde nahodne prilezitost a ty ji vezmes... Nikdo nebude resit jestli to bylo jendou nebo dvakrat do roka a myslim si ze by pro FU byl opravdu problem te popotahovat za to ze si byl na stavbe dvakrat a ne jen jednou... Nicmene jak vidis, jeto omezene opravdu hodne, v podstate to ustanoveni existuje jen proto, aby kazdy neustale nemusel resit kazdou jendotlivou malickost, lze tady pouzit selsky rozum ve smyslu "kdyz to nedelam bezne a dlouhodobe a nebo to pripadne nedelam za ucelem zisku (vydelal jsem spis nahodou, stestim), nejspis to spada do toho 30k limitu"

  coz je jeden z duvodu proc do toho nemuze spadat vydelavani z reklam na adsense (jak tady porad jeste obcas vidavam v diskusich), protoze tam to delame dlouhodobe za ucelem zisku, naprosto jednoznacne

Hostujeme u Server powered by TELE3