13.03.2017 20:04
1
Ahoj,

připravuji se na předělání jednoho mého projektu a chtěl bych se naučit pracovat s GITem v NetBeans. Potřebuji to na evidenci verzí a možnost se vrátit v případě potřeby.

Sháním někoho, kdo rozumí GITu, umí s tím pracovat v NetBeans a je ochoten mi to vysvětlit. Ať už přes Skype sdílenou obrazovku, nebo osobně třeba v Praze nebo Olomouci.

Odměnou bude třeba oběd, nebo pár piv.

Samozřejmě se snažím se to naučit z článků a internetu, ale je to na delší dobu, než se přímo ptát znalého člověka :)
Každopádně za tipy na návody, které vám pomohly budu rád.
Našel jsem tento zdroj (a spoustu dalších): https://git-scm.com/book/en/v2/Git-B...the-Repository
Ale rád bych GIT využíval (alespoň zatím) bez příkazů - jen přes GUI v NetBeans.

Díky za jakoukoli radu ;)
13.03.2017 20:17
2
S čím přesně potřebuješ poradit? Používám GIT na netbeansech normálně k základním operacím nad projektem, tak bych mohl poradit. Budeš k tomu používat nějakou cloud git platformu?
13.03.2017 20:33
3
Někde jsem si přečetl, že na soukromé projekty je dobrý bitbucket, takže tam mám účet, ale jestli je lepší github, tak se tomu nebráním. Ten projekt má být soukromý - abych k němu měl přístup jen já. Neplánuju, minimálně v následujících 2 letech, že na tom bude dělat víc lidí, než jen já.
Potřeboval bych tak nějak všeobecně uvést do verzování, mám pár věcí, které mi jsou nejasné a potřeboval bych je vysvětlit ve větším kontextu.
Asi by mi stačil Skype hovor na 20 minut :)
13.03.2017 20:42
4
Ahoj, bitbucket je lepsi ptz umi soukrome repozitare zadara, kdezto github jen po zaplaceni. Navic ma bitbucket super UI program pro nekonzolove uzivatele. Navod pro zacatecniky je docela dobrej tento.
13.03.2017 21:17
5
Jo, taky používám bitbucket.

Jinak v NB to není nic těžkého, inicializuješ repo nad projektem, uděláš fetch, tam zadáš údaje k bitbucketu, odklikáš to a hned to pofrčí (aspoň co se pamatuju, co jsem to posledně dělal).
13.03.2017 22:52
6
cz.nic vydalo zdarma knihu o gitu, provede tě uceleně základy https://knihy.nic.cz/files/edice/pro_git.pdf