Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.

Výsledky hlasování: Jak se vám líbí logo za 315 000 Kč?

Hlasující
42. Nemůžete hlasovat
 • Nelíbí a ta cena musí být vtip

  24 57,14%
 • Líbí ale ne za tu cenu

  3 7,14%
 • Líbí a cenu mohla být klidně vyšší

  15 35,71%
Stránka 1 z 4 1234 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 93

"Ošklivé" logo Liberce za 315 000 Kč aneb za co tolik peněz?

 1. Včera jsem sledoval zpravodajství, kde se objevilo nové logo města Liberce. Logo mě nějak nezaujalo až do momentu, kdy byla zmíněna za jeho vytvoření cena 315 000 Kč.
  Pak jsem se dozvěděl že toto není jediný případ. No asi se dám na tvorbu log a hledání zakázek v státním sektoru. Koneckonců posuďte sami: http://www.blesk.cz/galerie/zpravy-u...i-emoce?foto=1

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Gab poptává: Animační video
  Glik.sk poptává: Hľadame šikovného grafika
  Erika.du poptává: Kreativní grafik
 3. to bys musel mít kámoše na správným místě :)

 4. Taky jsem to včera viděl a probíral s kolegou.. jeho reakce byla "Tyjo.. za to bych nedal ani 200".. já mu odpověděl "Kámo, mě by bylo líto posílat z firemního účtu 200 kč za tohle"

 5. Pošlu sem pár fotek, ať to rovnou vidíme.

  Název: 3299728_.jpg
Zobrazení: 1154
Velikost: 81,3 KB

  Název: 3299718_.jpg
Zobrazení: 1152
Velikost: 40,9 KB

  Název: 3299723_.jpg
Zobrazení: 1175
Velikost: 46,1 KB

  Název: 3299719_.jpg
Zobrazení: 1165
Velikost: 24,6 KB

  Nenechal bych se zmást tím, že to je zdánlivě jednoduchý nápad. Mně to přijde velmi dobré a profesionálně provedené.
  Cena za kompletní vizuální identitu je přiměřená.

 6. Nějak jsem to nestudoval, ale koukám, že jsou asi krátká a delší varianta, že. Ta delší s tím slovem Liberec mi přijde v pohodě. Ta verze s tím L je mimo moje chápání. Cena je adekvátní, na to kdo to dělal.
  Naposledy upravil Martin Kejzlar : 10.03.2017 v 13:03

 7. 315 000 Kč nestálo jen logo, ale kompletní identita města!
  Naposledy upravil hampl.david : 10.03.2017 v 13:06

 8. OSTRAVA!!! za 1,8mil.je taky slušná :-)

 9. Citace Původně odeslal enzo Zobrazit příspěvek
  OSTRAVA!!! za 1,8mil.je taky slušná :-)
  Je pravda že tři vykřičníky jsou za tu cenu "ještě o level výše"..:))

 10. Za ty peníze mohli snad udělat tu stříšku (sorry, ten Ještěd) trochu větší, ne? :-P


  Jinak u mně rulz: " Ostrava ty p**o !!! "

 11. tak malo? (to myslim vazne, neni to sarkasmus) :) ne vazne... vite vy vubec co prace za podobnou veci je? Je videt jak moc lidi tady vubec netusi jak takove logo a cela identita vlasten vznika a kolik clovekohodin za tim je, navic ten napad neni spatny... Minimalismus ve sve krase, ostrava se tremi vykricniky byl taky uspech, rozhodne, tolik pozornosti co to pouta, to byl sakra uspech, u toho liberce to koukam bude podobny...

 12. proc tu neustale dokola resite cenu? vzdy je to jen o dohode dvou stran...


 13. Citace Původně odeslal Shopines Zobrazit příspěvek
  proc tu neustale dokola resite cenu? vzdy je to jen o dohode dvou stran...
  Cena je sice psychologická tj.nelze ji (zvláště v tomto případě) objektivně určit, ale mě osobně nafakturovat za symbol ^ tuto částku nebo ještě částku řádově vyšší za tri symboly !!! k názvu města, tak bych zjevně poslal zpět místo peněz rovnou vykricniků pět...

 14. Aleš Jiříček: Protože nemaj šajnu jak takový logo vzniká. Viděj v tom jenom to, že si otevřou malování, udělaj stříšku a pak jen fontem napíšou Liberec a za 315 tisíc v kabeli.

  Mnoho log je dokonce tvořeno jen fontem, i tak to ale dává smysl.

  Každopádně mně osobně se zas tak nelíbí, ale to je zkrátka věc názoru. Ta stříška jako symbolika ještědu ok, ale lépe by na mě působilo lepší zakomponování do textu. Takhle na začátku to na mě zkrátka působí divně a ne jako součást. Taky nevím jestli úplně dobře trefili barvu.

 15. Dvě profesionální kritiky obsahují víc informací o tom, jak probíhalo výběrové řízení (slepé hodnocení odbornou porotou):
  Kladná
  Liberec už vybral novou vizuální identitu / logo / Font
  Podle nás jde o kvalitní moderní řešení, stylizace Ještědu je elegantní, maximálně jednoduchá a čistá, aplikace vizuálního stylu profesionální. Ještě by nás ale zajímalo, zda bude vizuální styl aplikován i jako sdílená identita na další městské organizace typu dopravní podnik nebo městská policie.
  Negativní
  Má být ^Liberec pyšný na své nové logo? – Ondřej Musil
  Názor na samotné logo si každý musí udělat sám. Mně se zatím nelíbí. Především kvůli tomu, že samotné v mých očích neobstojí a funguje pouze s doplňkovým vizuálem. Tam je znát autorova zkušenost a implementace loga nebo jeho fragmentu na materiálech funguje dobře. Ale je to zaměnitelné s mnoha jinými věcmi, které chtějí být barevné, roztančené a hravé. Pohled na to, co jsou současné trendy, se může velmi různit a v mých očích není toto logo moc trendy.

  Důležitější je to, že jediné co dělá nové logo logem, je decentní stříška před nápisem Liberec. Bez něj jde jen o standardní a nijak neupravený font. Problém pak nastává ve chvíli, kdy v použití na různých vizuálech a barevných pozadích, které sám autor připravil, není ona stříška vidět.
  Web autora
  Ondřej Zámiš

 16. Ono to chce se na to chvilku dívat, pozorovat, vnímat a pak teprve si udělat názor. Na první pohled si člověk řekne, no to je hrůza, ale po delším pozorování si potom řekne, ale jo. I když mě osobně tento moderní styl vizuálu pro město moc nesedí. Jsem konzerva a u města mi víc sedí používání městského znaku v nějakém kontextu než tahle moderna.

 17. Je to prostě Diakritické znaménko a font arial. Vůbec se mi to nelíbí..... i kdyby proste slo jen ostříšku a font tak to šlo prostě udělat líp.....

 18. Já osobně jsem pod stříškou poznal ještěd až po přečtení článku. Ještěd má úplně jinou siluetu, která je na první pohled dobře rozeznatelná, trošku mě tedy mrzí že to autor takhle "zabil". Je to něco jako udělat u loga autobazaru čtvereček a pak vysvětlovat lidem, že je to přeci piktogram auta zepředu.

  Dokážu si ale představit že to mohlo dopadnout i hůře. Na co jsem ale trošku alergický sou kecy typu:

  Sám autor loga k němu říká, že chtěl maximálně jednoduchou formou vyjádřit, že Liberec je významnou moderní metropolí, která staví na bohaté historii a zároveň hledí do budoucnosti. „Toto vše je symbolizováno velkým extraboldovaným L. Vedle něj se v dáli tyčí ikona celého kraje, jejíž věhlas je však světový – Ještěd – typický tvar je opět maximálně zjednodušen na šipku,“ říká o návrhu Zámiš.

  Asi nejsem cílovka, protože já vidím bohužel jen písmeno L a bez vysvětlení autora bych sám ani na jednu z těch věcí které "zamýšlel" nepřišel.

 19. A už jste viděli logo Pardubického kraje?Název: pardubicky-kraj.jpg
Zobrazení: 1042
Velikost: 25,6 KB

 20. No osobně, to zrovna mě trklo hned, že ta stříška má představovat Ještěd

 21. Cena je nepodstatná.
  Logo lze posuzovat ze dvou rovin: profesní a osobní (a i tak to vždy bude u obou případů - ať chcete nebo ne - subjektivní) a osobně u nás v dvoučlenném týmu grafiků/designérů nelíbí dostává dva hlasy. Profesně nehodnotíme, nefandíme extrémnímu minimalismu.

 22. Citace Původně odeslal HonzaD Zobrazit příspěvek
  No osobně, to zrovna mě trklo hned, že ta stříška má představovat Ještěd
  Pokud víš že se jedná o Liberec, tak ano, protože už předpokládáš že bude Ještěd zakomponován a tak si ho tam vlastně najdeš. Pokud ale někde uvidíš poprvé pouze ^L, pochybuju že tě hned trkne že je to přeci logo Liberce s Ještědem. Přitom Ještěd se dá piktogramem znázornit tak, že ho poznáš i bez vysvětlování či doplňujícího textu. Přijde mi to tedy trošku jako promarněná příležitost.

 23. Citace Původně odeslal Toliceek Zobrazit příspěvek
  Pokud víš že se jedná o Liberec, tak ano, protože už předpokládáš že bude Ještěd zakomponován a tak si ho tam vlastně najdeš. Pokud ale někde uvidíš poprvé pouze ^L, pochybuju že tě hned trkne že je to přeci logo Liberce s Ještědem. Přitom Ještěd se dá piktogramem znázornit tak, že ho poznáš i bez vysvětlování či doplňujícího textu. Přijde mi to tedy trošku jako promarněná příležitost.
  Souhlasím, že to samotné ^L bez patřičného kontextu je nicneříkající. Toto je jeden z důvodů proč si myslím, jak jsem psal už výš, že pro město mi tento styl moc nesedí. Nicméně předpokládám, že vizuální prvky budou používány zpravidla tam, kde z povahy věci bude zřejmé, že se jedná o město Liberec.

 24. http://www.jalovec.cz/logo-valmez-je...ekomu-se-libi/ ;-)

  Až budu velký, budu grafikem pro státní zakázky. :)))

 25. jestli se někomu logo líbí nebo ne je subjektivní věc a to nechci hodnotit. Jak píše Aleš, ta cena není za nápad za logo, ale za veškeré materiály, manuály, tiskové sestavy, připravené hlavičk do emailů/dokumentů/smluv, na propagační materiály atd. atd. a obecně podklady k tomu. Běžně se s tím nesetkáte, ale dobře zpracovaná identita sama o sobě stojí stovky tisíc bez ohledu na to, jak samotné logo vypadá, to bývá jen věc nápadu nebo vkusu.

 26. Citace Původně odeslal Velky amater Zobrazit příspěvek
  Včera jsem sledoval zpravodajství, kde se objevilo nové logo města Liberce. Logo mě nějak nezaujalo až do momentu, kdy byla zmíněna za jeho vytvoření cena 315 000 Kč.
  Pak jsem se dozvěděl že toto není jediný případ. No asi se dám na tvorbu log a hledání zakázek v státním sektoru. Koneckonců posuďte sami: http://www.blesk.cz/galerie/zpravy-u...i-emoce?foto=1
  Proč nejdřív trochu nestuduješ než zase něco vypustíš z klávesnice? S takovou poneseš ten svůj nick do konce života ...
  Tak jo, dej se na tvorbu log a udělej třeba nové pro Webtrh :D

 27. Jestli znáte Skypicker (dnes Kiwi.com) tak jejich logo, které používali neš se přejmenovali na Kiwi.com stálo 1200 Kč

 28. trestik: víš ale o tom, že porovnáváš logo proti celé vizuální identitě? Nečti jen nadpis a raději se podívej co bylo součástí té zakázky

 29. Citace Původně odeslal Zbyněk Šubert Zobrazit příspěvek
  dej se na tvorbu log a udělej třeba nové pro Webtrh :D
  Název: webtrh.png
Zobrazení: 1032
Velikost: 45,9 KB

 30. TomášX: Ona je to bohužel i trošku chyba médií. Člověk neznalý problematiky lehce nabude dojmu, že se jedná opravu jen o logo. Viz hned druhá věta v článku na idnesu.

  Za červený nápis s malou stříškou vlevo nad písmenem L a návodem k použití zaplatila radnice 315 tisíc korun bez DPH.
  Zdroj: http://liberec.idnes.cz/nove-logo-me...ec-zpravy_jape

Stránka 1 z 4 1234 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3