logo
01.03.2017 17:54
1
Dobrý den,

na internetu je spousta míst, kde můžete koupit nebo prodat bitcoiny. Bohužel takový nákup či prodej obsahuje provizi pro zprostředkovatele, která při obchodování s větším počtem bitcoinů není zanedbatelná.

Má někdo z Vás zkušenosti s osobním prodejem? Představuji si to tak, že se po internetu s někým domluvím, sejdeme se v hospodě. Zájemce o bitcoiny přinese peníze v hotovosti. Oba aktéři budou mít notebook pro odeslání/příjem (a ověření) bitcoinů. Po domluvě na ceně, následném odeslání bitcoinů a ověření příjemcem dojde k předání hotovosti. Může to takhle fungovat nebo je to scifi?

Případně máte tipy, kde je provize pro zprostředkovatele nejmenší při obchodování v korunách?

Děkuji za odpovědi

Co se právě děje na Webtrhu?

01.03.2017 18:04
2
obchodovani v korunach a idealne zadna provize pro nikoho? :) sni dal...

Mas to stejne jak s ostatnimi menami
- bud nakoupis na burze vymenou za jinou menu (v soucasne dobe leti EUR/USD, malojaka jina mena se na burzach objevuje - snad RUR v e-btc)
- nebo nakoupis od nekoho hotovost vymenou za jinou hotovost (ale tam uz se musi potkat nekdo kdo ma hotovst v czk a kdo chce tuhle hotovost a ma BTC, coz neni az tak snadne, btc zas tak dokonalou likviditu nema)
- a nebo nakoupis ve smenarne, kde nekdo nakoupil od jinych a pripadne i za svoje BTC a pak je nad cenou prodava (nad cenou proto, aby vydelal, zivi se nakupovanim a prodavanim a platis mu za to ze to koupi ci proda okamzite, bez reci)

a to je vse... lidi, kteri takhle funguji jsou na localbitcoins.com ... coz je vlasten jen inzertni server a pusobi tam povetsinou treti skupiny - tedy prodejci a nakupci, kteri to jsou schopni udelat hned, ale vemou za to docela slusnou provizi... Druhou skupinu proste nejspis domluvis jen tim ze podas vlastni inzeraty a pockas az se ti nekdo ozve.... no a prvni varianta hold chce abys nekam poslal penize a pretavil je na dolary ci eura abys mohl nakoupit btc ...
01.03.2017 18:55
3
Kupit sa daju v BTC automatoch. Jeden je v Prahe v Paralernom Polise. A rozne hackerspaci organizuju burzy, kde sa da vymenit na mieste, ale aka je tam likvidita netusim.

Nedavno tu tusim jeden z tých vtipnych profilov pisal, ze vacsie mnozstvo sa da vymenit jedine v Berline (z najblizsich).