Komunitní web pro každé město
Zobrazují se odpovědi 1 až 13 z 13

Má smysl vnější motivace přes média?

 1. Dlouhá léta jsem hledal motivační videa, citáty a další věci, které by mi pomohli dosáhnout svých cílů. Pak mi došlo, že motivace konci někdy po shlédnutí. Zkrátka myšlenka na video "Rocky training montage" konci s videem a pár kliky či machanim na kamarády či lidi v okolí při videu. Motivační videa na propagaci code.org s projektem Zuckerberga a dalšími lidmi konci často u Hellou World. Zkrátka každý obor má své hodiny a ať už jde o svalovou hmotu nebo abstraktní entitu, bojovat o nejlepší pozice musí vycházet ze silné vnitřní motivace. Souhlasíte? A mají podle vás motivační videa a články jiný efekt než pocit chvilkoveho ohromeni a profit pro tvůrce?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Tohle je docela zajímavý téma. Já nikdy nechápal (a stále tomu nerozumím), proč mají motivační stránky (ať už speciální magazíny nebo jen fcb pages) tak vysokou návštěvnost. To vážně někoho nakopne denní čtení motivačních textů? Asi nejsem správná cílovka, ale pro mne to jsou jenom žvásty, který člověku nic nedají.

 4. Nejlepší web na tohle je podle mě http://svetneuspesnych.eu/. Má zhruba stejnou informační hodnotou jako First class a další rádoby motivační weby, ale bere to s humorem. Pochybuji že čtení motivačních citátů opravdu pomůže někomu změnit život nebo zlepšit pracovní morálku a je zbytečné s nimi ztrácet čas.

 5. Sú to scammy a autori to dobre vedia :)

 6. Kdo potřebuje sledovat motivační videa, tak už na uplným dně, prostě totálně v prdeli a doufá v zázrak při sledování idiota který plácá vesměs stále to stejný a většinou má sám holou prdel. https://www.facebook.com/Svet-%C3%BA...91842/?fref=ts (pro zasmání)

  ---------- Příspěvek doplněn 20.02.2017 v 03:09 ----------

  Citace Původně odeslal Mervin.33 Zobrazit příspěvek
  Nejlepší web na tohle je podle mě http://svetneuspesnych.eu/. Má zhruba stejnou informační hodnotou jako First class a další rádoby motivační weby, ale bere to s humorem. Pochybuji že čtení motivačních citátů opravdu pomůže někomu změnit život nebo zlepšit pracovní morálku a je zbytečné s nimi ztrácet čas.
  Tak na jejich fejsu jsem se slušně pobavil :))))

 7. Citace Původně odeslal tomasssss Zobrazit příspěvek
  Tohle je docela zajímavý téma. Já nikdy nechápal (a stále tomu nerozumím), proč mají motivační stránky (ať už speciální magazíny nebo jen fcb pages) tak vysokou návštěvnost. To vážně někoho nakopne denní čtení motivačních textů? Asi nejsem správná cílovka, ale pro mne to jsou jenom žvásty, který člověku nic nedají.
  Odpověď najdeš ve videích, kde lidé ve středních letech skáčou na sedačkách s rukama nad hlavou a tleskají 20ti letému idiotovi, jak je geniální.

 8. verte nebo ne, ale spouste lidi podobne veci realne pomuzou... Vetsinou jsou to ti nejslabsi, taci kteri se citi na dne a jsou zaroven dobre ovlivnitelni. Ze to nebudou lide na webtrhu se da vcelku predpokladat. Uz to, ze se stanete podnikateli, je znamka urcite sily. Ale znam skupiny lidi, co na to slysi a co si z toho tu motivaci opravdu nacerpaji... Me to taky prijde k nicemu... Ale to proste neznamena, ze to jinym nic neda.

 9. Tyhle diskuse nemají smysl. Vždycky se tu sejdou ti, co mají s vnější motivací minimální zkušenost (často i s vnitřní motivací) a myslí si, že jsou lepší, než ti, kteří aktivně vnější motivaci hledají. Je to fakt ohraná písnička a nemá cenu diskutovat s povýšeneckými egoisty. Bavil jsem se s různými úspěšnými tvůrci, kteří na sobě dřou jak mourovatí a všichni mi potvrdili, co už jsem si sám myslel – motivaci je potřeba kultivovat a dobíjet. Nějaký vnitřní drive je nutný také, ale je hlavní je neustále dolévat olej do ohně – třeba právě motivačníma videama, filmama, anebo čímkoli jiným. Každého motivuje něco jiného.

  Mně třeba nakopávají biografie úspěšných lidí, anebo lidí, co si něčím prošli, bojovali a vytrvali. Motivaci jsem věnoval cca polovinu jednoho mého článku: http://logotvurce.cz/prekonani-stagn...neni-vyhoreni/ Považuji ji zkrátka za důležitou. Mimochodem všechnu tu vnitřní motivaci, o které se tu rozjímáte (často slýchám "buď to v sobě prostě máš, anebo ne"), jste se taky nějak "naučili". Nikdo se nenarodil s tím, že chce být nejlepší webdesigner, nejlepší programátor nebo nevím co, a že prostě na sobě bude tvrdě makat. Ne. Během let jste si prostě buďto vyvinuli nějaké komplexy a nyní máte potřebu sobě i ostatním něco dokázat (to mám částečně taky, nepopírám to), anebo vás inspiroval příběh někoho jiného (třeba v úplně jiném oboru) a řekli jste si "wow, jednou chci být taky tak uznávaný / úspěšný", anebo vám někdo blízký promluvil do duše anebo cokoli.

  Kdybyste ale byli celý život odříznutí od společnosti a měli byste tam nějaký samostatný kancl, kde byste si bez interakce s ostatními odpracovali to, co je potřeba a vedle toho se soustředili čistě na svůj osobní / byznysový růst a nikdo vás nijak neovlivňoval, tak pochybuji, že byste na tom byli stejně, jako teď. Motivace by byla někde u bodu mrazu. Nehledě na to, že hodně lidí je namotivováno čistě penězma (ať už protože chce být bohatý, anebo protože musí nějak přežít, takže nemá jinou možnost než makat a makat)..

  Zkrátka vnitřní motivace je jen převlečená (byť třeba hodně dávná) vnější motivace, ať už si to chcete namlouvat nebo ne. Jak říkám, i ti umělci, co od malička kreslí anebo něco tvoří a baví je to, tak s tou motivací nějak aktivně pracují, protože chápou, že samotné "baví mě to" nestačí. Zvláště v dnešní době, kdy nás všichni kolem odrazují od toho dělat, co nás baví a ptají se nás "kdy už začneš dělat normální práci?" je motivace potřeba jako sůl.

  Ale je mi jasné, že zdejší povýšenci si toto vezmou osobně a nebudou se namáhat nad tím zamýšlet. :) Vlastně to píšu úplně zbytečně. Stejně jako nemá cenu se bavit o osobním rozvoji s těmi, co to považují za trapárnu, což jinými slovy znamená, že se považují za dokonalé. Je to blbost. Motivace s osobním rozvojem úzce souvisí a třeba v podcastech od Tima Ferrisse se řeší motivace / inspirace / osobní rozvoj často. A to s lidmi typu Arnie Schwarzenegger, Kevin Costner, Laird Hamilton apod., ne s žádnými "nejslabšími, kteří se cítí na dně a jsou zároveň dobře ovlivnitelní", jak píše vážený pán Aleš nademnou.

  Btw zrovna FirstClass mi také hodně pomohl.. Vůbec nechápu, jak může někdo položit otázku "To vážně někoho nakopne denní čtení motivačních textů?" Neasi.. přemýšlej.. asi tě to nakopne víc, než čtení textů o politice anebo diskuse na novinkách.. To je jak se ptát "to vážně někomu zvedne náladu, když se na něj někdo usměje?" anebo "to vážně někoho pobaví dobrý vtip?" ... Jak říkám, nemá cenu řešit. :-X

 10. lVlorf3us: Ty se necháváš motivovat schopnými a úspěšnými lidmi. Ale tady se mluví o těch 20ti letých rychlokvaškách, co nedokázali vůbec nic a chtějí poučovat jiné....

 11. Tak jasný, i tací se najdou, ale jinak je hodně mladých nadšenců, co právě načetli desítky knih těch úspěšných, zhlédli jejich kurzy / rozhovory a pochytili zajímavé myšlenky, které nyní sdílí dále. Takže oni sice úspěšní nejsou, ale hodnota toho, co říkají, je nezasažená. A to je podle mě kámen úrazu, jelikož spousta lidí kouká jen na formu a ne na obsah. Jinak se dá inspirace / motivace najít v čemkoli, když člověk nekriticky pozoruje, neustále nehodnotí, ale jen načerpává a učí se z každé blbosti, která ho potká.

 12. Citace Původně odeslal lVlorf3us Zobrazit příspěvek
  Vůbec nechápu, jak může někdo položit otázku "To vážně někoho nakopne denní čtení motivačních textů?" Neasi.. přemýšlej.. asi tě to nakopne víc, než čtení textů o politice anebo diskuse na novinkách.. To je jak se ptát "to vážně někomu zvedne náladu, když se na něj někdo usměje?" anebo "to vážně někoho pobaví dobrý vtip?" ... Jak říkám, nemá cenu řešit. :-X
  Rád ti rozšířím obzory, se mnou skutečně čtení motivačních věcí nic nedělá. A myslím, že nejsem jediný.

 13. Rozšiřovat obzory mi nemusíš. Já vím, že tací lidé existují, protože jsem byl jeden z nich. Stejně jako jsem byl až do předloni ten, komu smrděl osobní rozvoj. Ze zkušenosti ti můžu říct, že to je čistě o tom, že tomu prostě nejsi otevřený, jsi skeptický, anebo se ti nechce přemýšlet nad metaforama, anebo sleduješ špatné zdroje. Jinak je to, jak jsem psal, jako s tím vtipem – dobrý vtip tě prostě rozesměje, stejně jako dobrá motivační řeč tě namotivuje. Co třeba řeč od Steva Jobse na Stanfordu, která pravidelně koluje netem, ta s tebou také nehnula? Pokud ne, tak jak říkám, asi tomu zatím nejsi otevřený, anebo ani nechceš být, protože si myslíš, že by to bylo pod tvou úroveň nechat si "kecat do života" od někoho jiného. Faktem je, že už od narození si necháváš do života kecat od někoho jiného, takže pointou je nacházet v tom, co ti je řečeno, věci, které ti pomohou a ostatní odfiltrovat.

Hostujeme u Server powered by TELE3