Eshopiste.cz - Tržiště zavedených e-shopů nabízených k prodeji i investici
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Portál s online filmy - právní stránka věci

 1. Ahoj,

  nejsem po právní stránce v této oblasti moc vzdělaný. Zajímalo by mě, jakým způsobem se řeší zakládání portálu s online filmy. Pochopil jsem, že když filmy jedou na jiném než mém serveru a já se pouze na tento server odkazuji, neměl by být problém. Opravdu je to takto jednoduché?

  Co se může stát v případě, když by člověk založil vlastní server, kam by nahrával filmy sám a následně je publikoval na webu? Pravděpodobně pokuta apod... Jde to udělat i legální cestou? - koupit si na každý jednotlivý film práva a vysílat ho následně na internetu bez jakýchkoli budoucích problémů? A případně, kde se tato práva dají koupit?

  Díky za jakýkoli komentář, popř. odkaz kde si můžu o tomto tématu přečíst více, roverjedla...

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. mno, základ je, že na tom nesmíš vydělávat (i reklama vadí), zagoogli si kolem pirátské strany a nejich filmů online. Zatím jejich argumentace prochází soudy.

  Ano, můžeš si na film koupit licenci a pak ho nabízet zdarma na netu, jen taková licence tě výjde na astronomické částky (stovky m až miliardy pokud ti jí někdo na Áčkové filmy prodá). Zakoupením filmu na dvd v obchodě nedostáváš licenci na jeho další šírení...

 4. Základ je mít hosting v offshore s offshore doménou. Následně si filmy můžeš nahrát na nějaký video hosting s tím, že si dáš embed na web.

  Reklamy se tam dají dát, jen to není adsense.

  Celkem jednoduché, ale nákladné na čas a investici.

  ---------- Příspěvek doplněn 17.02.2017 v 19:29 ----------

  Nebo udělej konkurenci prehrajto.cz .

 5. to je sice hezká rada, ale porušuje tím práva majitelů filmů a může ho to stát hodně peněz a případně vězení, na to chce také při podobných radách upozornit.

 6. V ČR vcelku nic nehrozí.

  OSA - nemá v ČR právníckou složku, kdysi prohrala soud a měla zaplatit 300 tisíc kč, místo toho se zrušila ; taktéž nemá plnou moc k zástupování všech děl

  Protipirátská unie - další vtip ; nyní prohrala soud s Pirátskou stranou o provozování sledujuserialy.cz , protože na výzvu strany o doložení plné moci, k zástupování práv, unie nebyla schopná doložit plné moci.

 7. to nic nemění na tom, že ty práva porušuje a riziku se vystavuje. Nevím jak ty, ale já nekradu ani když se nikdo nedívá...

 8. Nikomu neříkám, aby toto provozoval.

  V prvním příspěvku jsem odpovídal na otázku, opravdu je to takto jednoduché?

  Druhý příspěvek je ndoplnění tvého příspěvku ohledně stavu práva k této činnosti.

 9. Pokud bude šikovnej tak to může být naprosto bezpečný. Samozřejmě je to nelegální , ale to už je jiný příběh.

 10. V ČR je to ok :)
  Samozřejmě filmy nesmí být na tvém hostingu/serveru.

 11. Na práva nebudeš mít peníze, respektive ti to online vysílání určitě nezaplatí. Co se týče sdílení odkazů, morálně to není ok, ale co se týče zákonu, to je tak na hraně. Otázkou je co můžeš nabídnout oproti již existujícím serverům jako sledujfilmy apod. od pirátské strany.

Hostujeme u Server powered by TELE3