logo
13.11.2016 12:12
1
Ahoj, zní to sice trochu divně, ale všude čtu jen úspěchy, né neúspěchy. Je mi jasné, že neúspěchy se nikdo nechlubí, ale: Mám ambice napsat knížku, která bude defakto o podnikavém českém člověku, který se pořád snažil s něčím podnikat. A celá knížka bude vlastně o tom, jak byl do něčeho nadšený a jak mu to zase nevyšlo...vím že to zní dost nudně, takto napsané, ale ve skutečnosti to je lepší :D No a na závěr se teda už po desátém pokusu něčeho chytí a zbohatne. Zatím jsem napsala první kapitolu, což byla vlastně má zkušenost, s prodejem rukodělných šperků. Bohužel ale, život nevymyslíš, tak nevím, co dalšího by ten člověk mohl "zkusit". Nemám, naštěstí, ale v tomto případě bohužel, moc zkušeností s "bezva byznysem", který byl v konečném důsledku jen černou dírou na peníze. Vím, že tady hodně lidí podniká, prosím, podělte se..o tom, jak jste byli v něčem neskutečně naivní, jak jste se sekli v počtech, odhadu či lidech a prodělali gatě. Můžete se podělit zde do vlákna, nebo mi to napsat na email barbora0007@centrum.cz. Nebo kdo by věděl o nějaké inspiraci co se týká neúspěšného podnikání, budu ráda za jakoukoliv stopu. Barbora
13.11.2016 12:23
2
Napiš kniho o naivitě napsat knihu o něčem co vlastně nevíš a nevíš co vlastně napsat. Naivita o psaní knihy.
13.11.2016 12:36
3
:-))))
13.11.2016 13:07
4
Původně odeslal salab
Napiš kniho o naivitě napsat knihu o něčem co vlastně nevíš a nevíš co vlastně napsat. Naivita o psaní knihy.
Vím, co tím chceš říci. Nicméně, knížky nevznikají pouze tak, že někdo něco zažil a napíše o tom knížku, ale často i tak, že se někdo inspiruje příběhem či příběhy z okolí a píše. Jedna věc je mít talent na psaní, druhá věc je mít o čem psát. Obojí nechodí často ruku v ruce. Příkladem buď třeba velmi známé Žítkovské Bohyně - když je autorka začínala psát, jediné, co o tom věděla, je že existuje nějaká Žítková. Celý příběh vznikl inspirací příběhy jiných. A napadá mně i spousta jiných, známých a méně známých knih, kde autor zpracoval cizí zkušenosti. Vím dobře, o čem chci psát, i jak to chci psát, jen nemám ty zkušenosti, toť vše.
13.11.2016 14:29
5
Původně odeslal dzufek
a na závěr se teda už po desátém pokusu něčeho chytí a zbohatne
jeden clovek 10 pokusu
10 lidi jeden pokus
to je v podstate stejne

a proc se mu to nepovedlo?

- nesnasel byrokracii
- chybel mu kapital
- nerozumel tomu co dela
atd
13.11.2016 14:40
6
Hned první odkaz http://www.fuckupnights.cz/, snad je to, to co hledáte.
13.11.2016 15:15
7
v podstatě každá kniha o úspěšném podnikateli, umělci nebo vynálezci rekapituluje jeho počáteční neúspěchy, je to úplně standartní postup téměř u všech. Napřed začni číst a pak se rozhodni. Myslím, že toto téma je zrovna nošení dříví do lesa. Zkus si zjistit třeba kdo byl Steve Jobs nebo Tomáš Baťa a kolik toho o každém úspěšném již bylo napsáno.
13.11.2016 17:49
8
Kdyz jsme u teto oblasti, porad se mluvi o tom, jak se stal z nekoho velky podnikatel s desitkami zamestnancu a co ho trapilo na zacatku a jake mel jeho zacatek strasti. To je vsechno hezke, ale...

Je nas hodne. Podnikatelu, kteri maji proste svuj maly byznys a netouzi ho rozsirovat do podoby firmy s nekolika zamestnanci. Maji kancelar doma, vcelku slusny prijem a to jim staci. A prave u tehle lidi bych rad znal jejich chyby. A jsou takove knihy ci jine materialy? Nevim o nich.

Vidim to u sebe. Kolikrat uz jsem si nabil hubu. Treba kdyz jsem spolupracoval s urcitou osobou a byl jsem v roli dodavatele z treti strany. O te jsem pozdeji zjistil, ze chce sice strasne moc podnikat, tvrdi jak by nevydrzel zamestnany, ale ze sveho neriskne ani korunu a vyplaci finance az tehdy, kdy jemu zaplati klient, pro ktereho byl projekt urcen. Krasna zkusenost.

Vtipne, ale smutne... A tohle bych chtel nekde najit. Vzdycky me totiz prekvapi neco noveho...
13.11.2016 18:11
9
...no, mně to přijde spíš jak špatné zadání na diplomovou práci než dobrý námět na knížku. "a na závěr se teda už po desátém pokusu něčeho chytí a zbohatne" sci-fi nebo fantasy žánr?

"Jedna věc je mít talent na psaní, druhá věc je mít o čem psát. Obojí nechodí často ruku v ruce" - takže nemáš ani jedno? nebo? :) budeš to 9x zkoušet a na podesáté třeba napíšeš dobrou knížku?

Podnikání přeci není o tom, že chci podnikat, tak si něco vyberu, zkusím to a když to nevyjde, tak zkusím něco jiného...
13.11.2016 20:26
10
Pokud bude celá knížka ukňouraná, tak to nikoho zajímat nebude. Za běžného provozu člověk zažívá spousty dílčích neúspěchů a řeší stále spoustu průšvihů. Já jsem si o nich začal také psát, abych si připomenul, co jsem kdy udělal za boty a už je neopakoval. Nejvíc mě vždycky udivuje, že se spousta z nich zdá naprosto banálních, ale když se člověk poohlédne rok, dva dozadu a teď to všechno posčítá ... jsou to pálky :-)
13.11.2016 20:56
11
Nevím nakolik zajímavé by bylo číst neúspěchy ostatních lidí....možná, když se sám zamyslím nad tím, jak to bylo u mě, tak by se z toho dalo udělat něco jako podnikatelská tragikomedie s prvky ponaučení a humoru...z toho mi vychází, že ano čtivé by to za jistých okolností být mohlo. Nicméně můj konkrétní příběh by vydal tak na hodinu povídání nebo dvě a půl psaní a to jsem s tím seknul ještě celkem brzo. Nedokážu si představit, kdo by chtěl trávit svůj čas tímhle.
14.11.2016 10:44
12
...ještě mne napadlo, že ti klidně dám svůj příběh, jak jsem si prošel pár profesemi a po pár neúspěších dělám to, co chci, ale má to jeden háček ... nezbohatl jsem, ale normálně se tím živím jako řada dalších. Jak je psáno výše, prošel si tím skoro každý, kdo začal dělat něco od nuly a spíš by šlo sepsat nějakou příručku, ale těch je už mraky. Takže si myslím, že je lepší udělat z toho úplnou fikci a nebo si vzít někoho úspěšného a popsat jeho začátky jak psal Cargopro :)