Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Jak poznám, že je něco patentované?

 1. Zdravím, narazil jsem na zahraniční eshop spodního prádla, které se mi líbí a chtěl bych ho také prodávat. Po kontaktování majitele obchodu mi bylo sděleno, že jsou jediný kdo to prodává a vyrábí a chtějí, aby to tak zůstalo. Takže mi to neprodají na další prodej.
  Nechal jsem si vytvořit vlastní verzi jejich výrobku, dle mého názoru i lepší/kvalitnější. Ale design je naprosto stejný.

  No a teď nastává otázka, jestli to mohu bez problému prodávat, třeba jen na jiném trhu, ale stále v Evropě jako oni. Případně, jak zjistím jestli a kde je jejich výrobek/design patentovaný.
  Co jsem pátral po internetu, tak kromě Číňanů nikdo jejich výrobek nekopíruje.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. No může to mít ochranu průmyslovým vzorem, nebo ochrannou známkou. Můžete se mrknout do databází, nebo si objednat rešerši. Pokud to chráněné v nějakém státě mají, tak to pochopitelně tam nemůžete prodávat, ale průmyslověprávní ochrana je pouze teritoriální, to zpravidla znamená, že mají-li to chráněné jen v Německu, tak to můžete v ČR prodávat.

 4. Díky moc. Mohl by si mi prosím poradit, kde konkrétně to hledat, případně u koho si tu rešerši nechat udělat? Vůbec v tom nemám přehled.

 5. Zkuste informační linku ÚPV.

 6. Online databáze http://upv.cz/cs.html, rešerši lze objednat u jakéhokoliv patentového zástupce.

  ---------- Příspěvek doplněn 11.11.2016 v 06:15 ----------

  nebo i přímo u UPV - http://upv.cz/cs/sluzby-uradu/inform...y/reserse.html

 7. Ještě jeden detail: ne v každé zemi jsou tak posedlí papírováním, jako v ČR, takže tam např. mnohem silněji zakládá ochranu už to, že dotyčný začal něco pod nějakým jménem prodávat a vůbec k tomu nepotřebuje mít ochrannou známku.

Hostujeme u Server powered by TELE3