02.11.2016 09:52
1
Ahoj,

Kvůli MOSSu neprodáváme na Slovensku (virtuální zboží - klíče ke hrám).

Máte někdo na toho nějaké automatizované řešení, které MOSS řeší?

Nepustíte/nepůjčíte toto řešení za nějakou kačku?

Díky za názory a rady.
02.11.2016 10:53
2
Co myslíte tím řešením? Prodávám moduly pro PrestaShop a MOSS řeším od loňského ledna. Jednoduše mám na faktuře více daňových sazeb a sumární přehled všech prodejů podle sazeb každé země EU. Ten dělám jednou za 3 měsíce a pak to podle toho vyplním na daňovém portálu do přiznání.

Není to sice žádná zábava, ale už ani neřeším, jesli vyplňuju 3 nebo 4 hlášení (DPH, souhrnné hlášení, kontrolní hlášení a teď ještě MOSS).
02.11.2016 11:18
3
A my na to kasleme, prodavame to jako koncovemu zakaznikovi a odvadime DPH MOSS dle sazby statu za klienty, protoze je to pakarna a lidi nechapou co po nich chceme s reverse charge navic neresime pripadne nedoplatky za nekoho. Odvody a vse spravuje ucetni.
02.11.2016 18:02
4
Původně odeslal CoopS
Kvůli MOSSu neprodáváme na Slovensku (virtuální zboží - klíče ke hrám).
moss je dobrovolne

V rámci zjednodušení plnění povinností k DPH je proto pro poskytovatele vybraných služeb zaveden zvláštní režim jednoho správního místa. Tento režim se rovněž označuje jako tzv. Mini One Stop Shop (dále jen „MOSS“).

Osoba povinná k dani, která tento režim chce využívat, se nemusí při poskytování vybrané služby registrovat k DPH v každém jednotlivém členském státě, kam byla vybraná služba poskytnuta, ale své povinnosti k DPH plní prostřednictvím pouze jednoho členského státu. Daňová správa tohoto členského státu pak následně provádí výběr, evidenci a odvod vybrané daně do dotčených členských států. Registrace do toho režimu je zcela dobrovolná.
02.11.2016 18:21
5
Jasně, že je dobrovolné, ale MOSS je právě to zjednodušení. Opakem je registrace k DPH v cizině, včetně podávání přiznání tam.