logo
21.09.2016 22:40
1
Titulek je asi poněkud krkolomný, tak se omlouvám. Řeším menší technický oříšek a nepodařilo se mi zatím najít pokud možno korektní řešení.

Oč jde: potřebuji připravit data pro tisk knihy. Háček je v tom, že jde o první knihu, kterou nebudu celou sázet tak jako obvykle, ale musím udělat jen pár úvodních stránek (tiráž atd.) a tyto stránky přidat k již hotovému zbytku. Ten „zbytek“ znamená, že mám pdf soubor s textem „vysázeným“ ve Wordu (případně i ten zdrojový word soubor), ale knihu nemohu z různých důvodů celou přesázet v InDesignu, tedy musím použít to co jsem dostal. Naštěstí nutno dodat, že je to udělané poměrně dobře, ten kdo to dělal, odvedl dobrou práci.

Já teď ale řeším, jakým způsobem z tohoto materiálu udělat data pro tiskárnu. První co mě napadá, jen naimportovat nějakým způsobem zdrojový text do InDesignu (tak aby zůstal vysázený jako v tom zdrojovém souboru, ale přizpůsobil se požadovanému formátu), kde přidám své stránky a pak už snadno udělám data tak jak vždycky. Jak to ale udělat, abych nemusel vkládat každou stránku zvlášť (kniha jich má více než 600)? Aby to nebylo úplně jednoduché, tak ve wordu je to sázeno na A5, kniha má mít rozměry 150x230.
Nebo by bylo řešením to spojit v Acrobatu? Dostanu z něj pak korektní výstup (včetně ořezek)?
Máte s tím někdo zkušenost? Případně nějaký tip?
22.09.2016 08:27
2
Predpokladam, ze knihu mate v PDF (po exportu z Wordu).
Akrobat (nie Reader) v pohode zvladne vlozit par listov na urcene miesto - normalne otvorite PDFka, zobrazite nadhlady a tie sa daju presuvat.
Ak je PDF na A5, tak ho zvacte. V tlacirni urcite maju akrobat aj plugin na vyradenie a zvacsenie.
22.09.2016 08:54
3
Vkládání stránek v Acrobatu Pro v pohodě, to mám vyzkoušené, horší to bude s výstupem do PostScriptu pro Distiller. Volby Postscriptu mám zašedlé, tedy nemohu je upravovat.
Řekněme, že bych tuto část nechal na tiskárně a dodal jí pouze zdrojové pdf. Pořád tu bude ten problém s formátem. Mohl bych to také nechat na tiskárně, ale raději mám tyto věci pod kontrolou, tedy vím do dodám za data. Pokud chci ale příliš, tak asi bude jediné řešení to nechat na tiskárně že?
23.09.2016 12:48
4
Do InDesignu se dá dokument wordu naimportovat s mapováním stylů, pokud zdrojový dokument používá styly správně. Není to ale stoprocentní, takže je potřeba celý nový dokument projít a opravit co je potřeba.

Mělo by ale stačit vytisknout dokument do PDF přímo z Wordu a nové stránky vložit přes Acrobat. Moderní RIPy jsou již schopny takové soubory zpracovat korektně. Neznám tiskárnu, která by vyžadovala přímo PS soubor místo PDF.
23.09.2016 21:12
5
To jsem se asi špatně vyjádřil. Do tiskárny samozřejmě běžně zasílám data v pdf. Každopádně, problém jsem vyřešil domluvou s tiskárnou. Dodám jim obyč pdf bez ořezek, bez distilace a o zbytek se postarají sami.