Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Jakou databázi grafiky - používáte Freepik?

 1. Zdravím,
  prosím poradíte, kde vzít nějakou hezkou grafiku? Klidně i placenou. Znáte někdo nebo používáte freepik? Je to dobrý? :-) Mně se to docela líbí...
  Díky moc za tipy
  Martina

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pokud nejsi příliš náročná a nepotřebuješ nic pro profi použití, Freepik je docela v pohodě, dají se tam najít hezké věci, ale výběr ze zkušenosti nic moc. Výhodou je, že je to zdarma.
  Jinak z těch placených, na fotky a ilustrace asi nejlíp Shutterstock, nebo pokud člověk používá Adobe produkty, mám velmi dobrou zkušenost s Adobe Stock, nicméně u těchto služeb už jsou to celkem pálky. Na ikony stojí za zmínku také Flaticon:)

 4. Kouknu, díky :-) Ještě k tomu freepiku, já tedy pochopila, že zdarma je to jenom v případě, kdy je u toho obrázku uvedeno, že pochází právě odtud. Popravdě si moc nedokážu představit, kam bych to třeba do nějakého loga napsala... tak jako "hraje se na to"? Nechci nějak kradařit :-)

 5. Ano, proto jsem psal, že pro profi použití to není vhodné. Aby to bylo free, musíš uvádět autora, přesně jak píšeš, což si také nedokážu představit. Jinak je tam cena asi 250/měsíc případně 2250/rok, což není nijak hrozné (hlavně v porovnání například s Shutterstockem nebo Adobe Stock). Každopádně pro komerční věcií Freepik nevyužívám:)

 6. Pixabay je fajn. Při použití pro komerční účely není třeba uvádět zdroj.

 7. Citace Původně odeslal Freesmeki Zobrazit příspěvek
  Ano, proto jsem psal, že pro profi použití to není vhodné. Aby to bylo free, musíš uvádět autora, přesně jak píšeš, což si také nedokážu představit. Jinak je tam cena asi 250/měsíc případně 2250/rok, což není nijak hrozné (hlavně v porovnání například s Shutterstockem nebo Adobe Stock). Každopádně pro komerční věcií Freepik nevyužívám:)
  Jsem si právě říkala, že ta cena není nijak hrozná, že bych i do toho šla... Tak kouknu ještě na ty ostatní.

  ---------- Příspěvek doplněn 16.09.2016 v 22:36 ----------

  Citace Původně odeslal harry16 Zobrazit příspěvek
  Pixabay je fajn. Při použití pro komerční účely není třeba uvádět zdroj.
  Díky, podívám se.

 8. Tak zrovna Freepiku a vlastně všem serverům s free grafikou bych se obloukem vyhnul - jsou to z velké části kradené ilustrace z placených fotobank. Nebo si opravdu myslíte, že někdo stráví X hodin kreslením ilustrace, pak ji prodává v placených fotobankách a ještě ji nahraje do těch free, aby si ji tam každý mohl stáhnout zdarma???

  Pokud chcete grafiku s čistým původem, budete muset použít placenou fotobanku (Freepik i když nabízí placenou verzi je pořád postaven na jiných free fotobankách a jeho obsah opravdu není čistého původu - i dnes tam během chvilky najdu několik svých ukradených vektorů).

  Jestli vám jde o cenu, mrkněte se třeba na VecorFresh, psal jsem o něm na svém webu http://ilustrator.cz/vectorfresh-vek...ustrace-levne/

 9. Zdravím,
  Freepik.com mě zaujal. Některé fotky jsou docela celkem využitelné. Přemýšlím, že si koupím Premium viz. https://www.freepik.com/premium Co mě trochu zaráží je celkem nízká cena. Cca 10 E za měsíc (jednorázově) když si mohu denně stáhnout až 100 fotografií. To je defacto 100 krát 30 = 3000 fotografií za cenu 10E/jednorázově za měsíc. Pokud tu jejich cenovou politiku chápu správně. Když to srovnám s fotolia, nebo shutterstock, tak je to úplně cenově někde jinde...

  Ve fóru viz. výše se píše, že je freepik postaven na free fotobankách a i placený obsah, není vždy čistého původu. Příspěvek je starý více než 2 roky...Jak je to dnes?
  Máte někdo s touto fotobankou nějaké zkušenosti? Nerad bych měl zbytečně problémy s licencemi...

  díky za názory.

Hostujeme u Server powered by TELE3