logo
29.06.2016 11:02
1
Chtěl jsem se zeptat jak využíváte Office u vás ve firmě ? Používate klasiku , word a excel a zbytek nevíte k čemu je jako já ? nebo máte vytvořenou nějakou komplexní řešení ze všech programů co tam je a vše jedete v cloudu a je to pro vás přínosem,zvyšuje efektivitu práce atd... ?

Dík za zkušenosti a popřípadně kdo firmu ,, která to celé nastaví .
29.06.2016 11:10
2
powerpoint snad znáš a bez prezentaci se ve větších firmách neobejdeš, outlook také netřeba přeedstavovat, ideálka na správu kontaktů, kalendáře, meetingů a emailů. sharéoint je korporátní oblíbenec atd.
29.06.2016 18:31
3
My MS produkty používáme docela hodně, máme Office 365. Je pro nás užitečný Exchange online, jednoduše se nastaví na většině mobilních zařízení a to včetně kalendáře a úkolů. Sdílené kalendáře nám obecně hodně pomáhají. Také máme pro zákazníky, se kterými máme NDA s vysokými částkami nastavené pozastavení a schválení emailu, když by náhodou šly informace o tomto zákazníkovi na jinou než jeho adresu (někdo třeba může poslat špatnou přílohu). Na Sharepoint jsme si nějak nezvykli, ale na OneDrive mám všechny pracovní dokumenty. V Sharepointu jsme měli workflow na evidenci faktur a jejich předávání účetní firmě, ale postupem času jsme si napsali vlastní systém. Skype for Business se hodí když chci něco na dálku předvádět zákazníkovi, jednoduše se nasdílí plocha a tak. Dříve jsme ho používali i jako hlavní komunikační nástroj, ale zjistili jsme, že je stejně naprostá většina naší komunikace textová a přešli jsme na Slack. Dávali jsme šanci i MS Dynamics CRM, ale pro naší agendu se to příliš nehodilo... Obecně naší agendu - úkoly, zákazníky - řídíme v opensource Redmine. Z kancelářských programů pak hodně využívám Visio na diagramy a schémata. Občas (ale se zvyšující se frekvencí) využíváme PowerBI na vizualizaci dat.

V poslední době jsem také přešel z Trello na MS Planner, kde si plánuji denní agendu. Postupně také opouštím Evernote ve prospěch OneNote.
18.06.2017 21:23
4
Původně odeslal smitka
Skype for Business se hodí když chci něco na dálku předvádět zákazníkovi, jednoduše se nasdílí plocha a tak. Dříve jsme ho používali i jako hlavní komunikační nástroj, ale zjistili jsme, že je stejně naprostá většina naší komunikace textová a přešli jsme na Slack.
zdravím, zajímalo by mne, zda teď po několika měsících od uvedení na trh zvažujete či používáte MS Teams?
19.06.2017 08:50
5
Do teams jsme dávali hodně nadějí, ale nějak nás nepřesvědčil... Zvažovali jsme ho jako náhradu Slacku, který jsme do té doby používali ve free verzi, což nás dost limitovalo. Po cca týdnu zkoušení teams jsme si koupili placený Slack. Na teams mi vadí nemožnost přizvat externí uživatele (ms slibuje, že to bude dostupné tento měsíc) a pak méně přîjemné prostředí (zbytečně moc prázdného místa - na obrazovku se vejde méně obsahu; direct message vypadá jinak než konverzace v kanálu), zdá se to jako maličkost, ale jsou to věci, které brání jednoduché adopci produktu u koncových uživatelů - ti se v takovém produktu musí cítit jako doma, aby ho maximálně využívali - nesmí se stát, aby spolu zaměstanci raději komunikovali přes fb/snapchat.

Ale i přes tyto negativa si myslím, že je teams dobrý nástroj a pokud nechcete platit za slack, který je na chatovací nástroj dost drahý, tak bych se nebál ho začít používat.

Jinak v Office 365 aktuálně aktivně používáme sharepoint ve svém nejjednodušším pojetí - jako knihovnu sdîlených dokumentů místo dropboxu - od podzimu začal spolehlivě fungovat synchronizační klient i na macOS a zmizela z něj hloupá omezení na velikost knihoven a počty souborů. Nově je v office 365 nástroj flow, který umí provádět automatické úkoly a integruje množství různých api (něco jako zapier). Našli jsme si několik užitečných použití.

Naopak z planneru jsem se vrátil zpět k trello, protože v něm často zlobila komunikace a když jsme po delší době bez refreshe napsal novou poznámku, tak ji to neuložilo...
10.07.2017 06:58
6
no ano, Slack není špatný, měl jsem možnost v něm nějakou dobu pracovat. Ale třeba mě osobně vadí ta nepohodlnost integrace navzájem. Ano zatím je Teams taková beta, je dost vidět že to je klon Skype, který neumí všechno, ale do budoucna si myslím že bude velmi dobře použitelný. třeba ta integrace s externisty se mám pocit posunula na září, taky jsou jisté potíže s pozvánkami, ale podle mne to má perspektivu.

Sharepoint - pokud jen ukládáte dokumenty, není pak lepší spíš OneDrive Business? ten přece máte v rámci předplatného ...
10.07.2017 10:26
7
OneDrive je spíše osobní úložiště s možností určité věci nasdílet ostatním, Sharepoint je v základu samostatný systém nezávislý na uživateli a podle mě se pro obecné pracovní dokumenty ve firmě hodí více. Reálně používám kombinaci - svoje dokumenty mám ve OneDrive, a do Sharepointu pak putují dokumenty se vztahem k firmě (smlouvy, reporty, atd.). Zde pak máme různá skupinová oprávnění - všichni mohou ke vzdělávacím materiálům, skoro všichni k reportům pro klienty, vedení a administrativa k fakturám atd.
12.07.2017 09:39
8
OneDrive Business je právě jiný, je právě pro práci skupin, má možnost nastavení práv a chová se velmi podobně jako Sharepoint. tedy taktéž umí skupinová oprávnění. do jisté míry je OneDrive jednodušší, ale má pak různá omezení, narozdíl od Sharepointu neumí workflow, třeba s procesem pro schválení nové verze dokumentu apod.
25.04.2018 17:49
9
Dovolim si pokračovat v tomto příspěvku s dotazem:

Jak řešíte synchronizaci kontaktů mezi MS Outlook (soubor *.pst) a mlobilem s Androidem novějších verzí (např. v7.0)?
Máme přes 1000 kontaktů vč. k nim a je potřeba je udržovat aktuální jak v PC, tak i v mobilu současně.
Do nedávna byla super česká android appka Local Sync, bohužel autor už na vývoj kašle a nové verze androida už ji nepodporuje.

Synchro přes gmail/google je krkolomný a nepřenese se 100% údajů.

Budu rád za každý tip, klidně i placené řešení za rozumnou cenu.

Používáme Outlook v Office 2013 - 2017, nikoliv sra**u Office 365 apod. pro upřesnění :)
31.10.2018 14:44
10
U nás klasika - word, excel a power point. Zbytek ne. firemně používáme google emaily a jako ERP systém Odoo. Office máme klasickou desktopovou variantu.