360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE

Výsledky hlasování: Co říkáte na kombinaci loga a webu?

Hlasující
14. Nemůžete hlasovat
 • Logo mi k webu nesedí. Web je OK.

  3 21,43%
 • Nelíbí se mi ani logo, ani web.

  0 0%
 • Logo se mi líbí. Web se mi nelíbí.

  1 7,14%
 • Je to celé OK, moc bych to už neměnil(a)

  10 71,43%
Zobrazují se odpovědi 1 až 18 z 18

Kritika blogu o cestě kolem světa

 1. Vážení uživatelé Webtrhu,

  můj kolega Tony se na podzim vydá na cestu kolem světa na plachetnici. Cílem cesty však nebude cesta samotná. Jde o mnohem více... Bude sem posílat ty nejlepší kakaové boby z jednotlivých destinací (zatím plánováno 11 zemí), ze kterých budeme vyrábět čokoládu. Bude to pořádné dobrodružství!

  Není to jen pouhý sen. V Brně již máme za tímto účelem vybudovanou malou čokoládovou manufakturu, ve které vyrábíme čokoládu přímo z bobů. Pokud by někoho zajímal celý příběh čokoládovny, tak zde je třeba článek http://www.vedmag.cz/clanek/brnensky...-cokoladu.html

  Za tímto účelem jsme si nechali vytvořit design webu, který bude fungovat jako určitý blog s články z cest, ale také jako místo, kde budou mít možnost podporovatelé zakoupit (popř. předobjednat) tabulky čokolády z jednotlivých zemí. To má být na tomto blogu unikátní - možnost ochutnat čokoládu od plantážníka, kterého jim Tony osobně představí.

  S žádostí o kritiku se na vás obracíme, jelikož si nyní nejsme úplně jisti, jak design bude na lidi působit - resp. bychom to rádi zjistili, ještě něž ho oficiálně spustíme. S grafikou webu jako celkem jsme spokojeni. Nicméně máme určitý problém s logem. S grafikem jsme zkoušeli několik verzí, ale žádná jiná tam neseděla o nic lépe.

  Do přílohy dáváme:
  - hlavní stránku
  - podstránku s informaci o vybrané destinaci

  Už více lidí nám sdělilo, že na ně logo působí moc infantilně a dětsky. Moc cartoon - prostě jako nějaká dětská hra nebo pohádka. Sice chceme jít odlehčenou a dobrodružnou formou, ale takové asociace bychom si nepřáli.

  Za zmínku totiž stojí, že se bude jednat o velmi kvalitní čokolády. To znamená, že se cca 40 g bude prodávat okolo 90 Kč. Vstupní suroviny budou velmi drahé. A nyní máme trochu obavu, že by exkluzivita čokolád nemusela korespondovat s laděním loga, které bude i na obalech. Prostě by vnímaná hodnota čokolády mohla být srážená tím, že to bude vypadat jako "dětský" produkt.

  • Jak se na to díváte vy?
  • Líbí se vám tento styl?
  • Přijde vám logo až v moc velkém konfliktu s tím, co se bude na webu prodávat?
  • Nebo logo sice působí dětsky, ale nijak to pro vás není na závadu a pro cestovatelské a dobrodružné téma se vám hodí?


  V tuto chvíli je web už skoro naprogramovaný. Takže s jeho designem už extra nehneme. Ale myslíme si, že by případně mohlo dost udělat to, když bychom zpracovali logo trochu více seriózně. Mohl by se z něho vynechat třeba ten bob a ponechal by se jen jako maskot na jiných úrovních webu. A logo by se udělalo nové, serioznější a neutrálnější.

  Už se v tom ale motáme a bez názoru ostatních lidí s nezávislým pohledem na věc se asi nehneme z místa :)

  Budeme se moc těšit na vaše názory a předem za ně moc děkujeme!
  Přiložené miniatury Přiložené miniatury Klikněte na obrázek pro plnou velikost Název: 03 - Bali.jpg Zobrazení: 255 Velikost: 2,40 MB   Klikněte na obrázek pro plnou velikost Název: 01.png Zobrazení: 158 Velikost: 1,40 MB  


 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Kdybyste se mě zeptali, co na světě miluju nejvíc, tak bych řekl jachting a čokoládu (moje žena na Webtrh nechodí, tak si to můžu dovolit napsat... :)
  Takže nejdřív pochvala za skvělou myšlenku!

  Ale to logo se mi nelíbí, vypadá jako Mr. Hankey (kdo si nemůže vzpomenout, tak je to vánoční hovínko ze South Parku) - sorry za takovou asociaci, ale tak to prostě je. Bylo to první, na co jsem si vzpomněl.
  Je to jen takový postřeh, rád bych nabídl i nějaký nápad jak to udělat jinak, ale tohle je mimo můj obor - na to by tu měli být jiní experti.

  ... A tak přece jen: možná mi vadí, jak je ten kakaový bob personifikovaný. Kdyby byl zobrazený prostě jako kakaový bob třeba se zeleným listem, tak by to bylo decentnější. Ale zase rozumím (podle názvu stránky), že bob má být asi nějaký Bob, tak asi proto má oči, ústa a končetiny, že?

 4. Citace Původně odeslal jakopes Zobrazit příspěvek
  Kdybyste se mě zeptali, co na světě miluju nejvíc, tak bych řekl jachting a čokoládu (moje žena na Webtrh nechodí, tak si to můžu dovolit napsat... :)
  Takže nejdřív pochvala za skvělou myšlenku!

  Ale to logo se mi nelíbí, vypadá jako Mr. Hankey (kdo si nemůže vzpomenout, tak je to vánoční hovínko ze South Parku) - sorry za takovou asociaci, ale tak to prostě je. Bylo to první, na co jsem si vzpomněl.
  Je to jen takový postřeh, rád bych nabídl i nějaký nápad jak to udělat jinak, ale tohle je mimo můj obor - na to by tu měli být jiní experti.
  Díky za zpětnou vazbu!

  Ta asociace je ve Vašem případě ještě horší, než jsme vůbec čekali :) Přiznám se, že si vůbec tuto postavičku nepamatuji. Ale po tom, co jsem ji vygoogloval, tak musím uznat, že podobnost by se tam určitě našla.

  Na druhou stranu jsme rádi, že zaujala myšlenka, což je ještě zásadnější. Určitě nás sledujte, pomalu to budeme rozjíždět. Teda až vyřešíme ty asociace :) Ale jak jinak zpracovat kakaový bob nás zatím nepadá. Určitě ji chceme nějak personifikovat, když je to cesta za Bobem.

  Ještě jednou díky, vážíme si Vašeho času a zájmu!

 5. Mě se jak logo tak kompletní design webu a vzájemné propojení líbí. Logo hezka pracuje a dokážu si představit, jak se mění Bob podle toho, kde zrovna hledáte ty nejlepší boby, pro Vaší čokoládu. Myslím, že to má hlavu a patu. Celý koncept se mi líbí, mám rád tuhle originální a ilustrovanou grafiku, je to takové osvěžení v záplavě web. šablon koupených ze zahraničí. :) Líbí se mi, jak se pracuje s Panem Bobem na webu, je to fakt dobrý.

  Nicméně mi na logu něco nesedí, ale to už bych byl moc velký puntičkář. Co se týče toho, že to působí trošku dětsky a infantilně, prosím Vás jak by potom mělo púsobit třeba logo a koncept Zonky, kde se hraje o velké peníze? (Infantilní zebra v tomto sektoru, to jako vážně? A jak jim to funguje. :D) Toto bych tedy neřešil, hlavně když máte skoro hotovo. Jinak, myslíte si, že kdyby se vedoucí projektu Zonky ptali svých budoucích klientů, jestli se jim jejich nový design loga, zebra a kampaně líbí, myslíte, že by tento projekt někdy vznikl? Vy prodáváte sám sebe a svůj produkt. To by Vám potom mohli klienti kecat i do složení čokolády, ceny atd. Udělat průzkum to ano, ale vzít si z něj jen to užitečné. (Čitelnost, zapamatovatelnost, 80% klientů se líbí více barva červená, než-li modrá atd. )

  Je to možná moc "cartoon" proč by premiový produkt nemohl mít originální a kreativní propagaci? (Viz některé známeé drahé značky whisky, vína - premium edice atd.) Právě naopak si myslím, že Vás to poměrně dobře a jasně odliší, ale to jsou pouze mé názory. Co se týče "luxusního" dojmu, toho můžete velmi lehce docílit i co se týče obalu a speciálních tiskových technik a efektů. Lesklé, matné lamino, ražba, metalické barvy atd.

  Otázkou je, jestli bude serioznější logo zapadat do konceptu webu? Ale za zkoušku samozřejmě nic nedáte. Tedy jenom peníze. :)

  Pokud se zde bavíme o luxusním stylu v této podobě. (Ale to je zase trochu samozřejmě jiná cesta a směr.)
  https://cz.pinterest.com/pin/190066046752044522/

  PS: Už vím co mi na tom lehce nesedlo, viz příspěvek od jakopes. Zelený list je určitě dobrý nápad, hlavně i co se týče symboliky čerstvosti a kvality bobů i to je to co mi tam možná chybí.
  PSI: Trošku mi to připomnělo i toto velmi známe logo:
  http://megasladkosti.cz/114/mm-arasidove-150g.jpg
  PSII: Teoreticky kdyby se Bob více rozpracoval, mělo by to fungovat.
  Naposledy upravil Izmirus : 14.06.2016 v 18:56

 6. Připadá mi dost dětské...ale asi, myslím, že u tohoto typu webu zase tak moc na logu záležet nebude. spíš se těčim na články :-)

  ps: ani nevim, co to je? krtek? bobek?

 7. Citace Původně odeslal Izmirus Zobrazit příspěvek
  Mě se jak logo tak kompletní design webu a vzájemné propojení líbí. Logo hezka pracuje a dokážu si představit, jak se mění Bob podle toho, kde zrovna hledáte ty nejlepší boby, pro Vaší čokoládu. Myslím, že to má hlavu a patu. Celý koncept se mi líbí, mám rád tuhle originální a ilustrovanou grafiku, je to takové osvěžení v záplavě web. šablon koupených ze zahraničí. :) Líbí se mi, jak se pracuje s Panem Bobem na webu, je to fakt dobrý.

  Nicméně mi na logu něco nesedí, ale to už bych byl moc velký puntičkář. Co se týče toho, že to působí trošku dětsky a infantilně, prosím Vás jak by potom mělo púsobit třeba logo a koncept Zonky, kde se hraje o velké peníze? (Infantilní zebra v tomto sektoru, too jako vážně? A jak jim to funguje. :D) Toto bych tedy neřešil, hlavně když máte skoro hotovo. Jinak, myslíte si, že kdyby se vedoucí projektu Zonky ptali svých budoucích klientů, jestli se jim jejich nový design loga, zebra a kampaně líbí, myslíte, že by tento projekt někdy vznikl? Vy prodáváte sám sebe a svůj produkt. To by Vám potom mohli klienti kecat i do složení čokolády, ceny atd. Udělat průzkum to ano, ale vzít si z něj jen to užitečné. (Čitelnost, zapamatovatelnost, 80% klientů se líbí více barva červená, než-li modrá atd. )

  Je to možná moc "cartoon" proč by premiový produkt nemohl mít originální a kreativní propagaci? (Viz některé známeé drahé značky whisky, vína - premium edice atd.) Právě naopak si myslím, že Vás to poměrně dobře a jasně odliší, ale to jsou pouze mé názory. Co se týče "luxusního" dojmu, toho můžete velmi lehce docílit i co se týče obalu a speciálních tiskových technik a efektů. Lesklé, matné lamino, ražba, metalické barvy atd.

  Otázkou je, jestli bude serioznější logo zapadat do konceptu webu? Ale za zkoušku samozřejmě nic nedáte. Tedy jenom peníze. :)

  Pokud se zde bavíme o luxusním stylu v této podobě. (Ale to je zase trochu samozřejmě jiná cesta a směr.)
  https://cz.pinterest.com/pin/190066046752044522/
  Děkujeme za velmi konkrétní a věcné názory. A vlastně i za chválu :)

  Máte pravdu, být až moc velkými detailisty by ve finále možná mohlo být horší, než nějaká případná asociace, ze které máme strach. Určitě si nemůžeme dovolit projekt zdržovat kvůli úplným detailům. Spíš si chceme raději ověřit, zda tam neexistuje nějaký opravdu velký "blok", který by lidi vyloženě odrazoval. Sešlo se totiž více reakci na tu "infantilitu" za sebou, takže jsme se už trošku vyděsili.

  Abych řekl pravdu, tak mám na svědomí tento styl já. Tony chtěl jít serióznější cestou. Nicméně já jsem vycházel z myšlenky, že i relativně známé značky vsadily na roztomilost:
  https://www.youtube.com/watch?v=Zn9vKiSkX-k
  https://www.youtube.com/watch?v=seei7dkU9Us

  A myslím, že to funguje. Hlavně to úplně nezapadne v reklamních blocích.

  Boba bychom se určitě úplně vzdát nechtěli. Jakmile bude Tony v nějaké zemi, tak podle toho bude laděna třeba i FB stránka, kde bude Bob tematicky přetvořený (v typickém oblečení apod.). Navíc jsme si říkali, že bychom mohli, pokud by se projekt líbil, udělat Boba jako plyšáka s baťůžkem, ve kterém by měl čokoládu. To by sice bylo dětské, ale v tomto ohledu proč ne, byl by to třeba hezký dárek.

  On to právě byl určitý záměr od začátku - udělat to dobře zapamatovatelné. Sice by se pro tuto oblast hodil nějaký více rustikální styl, ale to často moc se zapamatovatelností a jednoduchostí nejde dohromady.

  Takže nyní se budeme muset stejně zabývat tím, co Vám "v něm nejspíš nesedí" :) A je před námi případná výzva - docílit luxusnějšího dojmu pomocí obalu i při stávajícím logu.

  Takže ještě jednou děkujeme! A hlavně já, jelikož jste trošku potvrdil můj pohled na věc, protože se na to dívám tak trochu podobně :) I když pořád nevedu :D

 8. Citace Původně odeslal BENQ Zobrazit příspěvek
  Připadá mi dost dětské...ale asi, myslím, že u tohoto typu webu zase tak moc na logu záležet nebude. spíš se těčim na články :-)

  ps: ani nevim, co to je? krtek? bobek?
  Je to kakaový bob.

  Chudák grafik se s jeho ztvárněním dost pral. Ono je to těžké udělat to jednoduše, ale i tak, aby mu to bylo podobné :) Do přílohy Vám dávám pro představu, jak takové boby vypadají. Je to skoro nemožné udělat, aby každý řekl: "Jo, jasně, to je kakaový bob" :)

  Název: boby.jpg
Zobrazení: 325
Velikost: 37,2 KB

  Jinak pokud jste zvědavý, tak brzo začneme plnit obsahem i naši Facebook stránku, tak bude novinek asi nejvíce.

  Každopádně děkujeme za reakci!

 9. Citace Původně odeslal Izmirus Zobrazit příspěvek
  PS: Už vím co mi na tom lehce nesedlo, viz příspěvek od jakopes. Zelený list je určitě dobrý nápad, hlavně i co se týče symboliky čerstvosti a kvality bobů i to je to co mi tam možná chybí.
  PSI: Trošku mi to připomnělo i toto velmi známe logo:
  http://megasladkosti.cz/114/mm-arasidove-150g.jpg
  PSII: Teoreticky kdyby se Bob více rozpracoval, mělo by to fungovat.
  Díky za "PSka". Máte pravdu, M&M'S nám to připomnělo hned také. Bohužel těch způsobů zpracování tam při tomto tvaru moc víc není. Je to prostě oválek :) To rozpracování - nad tím jsme přemýšleli také a zkoušelo se to. Vždy však utrpěla jednoduchost.

  Ono je to takové klasické "americké" a opravdu trochu pohádkové zpracování. Když to chcete personifikovat, prostě tomu nasadíte bíle rukavičky ala Mickey Mouse - kde si, podle mého názoru, vzali inspiraci i M&M'S :)

 10. apple_pie: tak to doufám, že logo nestálo hodně peněz a že tvůj grafik nespáchá po mé kritice harakiri. (nerad bych měl na svědomí další celosvětovou tragedii po masakru v Orlandu). ale sorry, vypadá to fuckt jak hovňous

 11. čistě můj názor. Otevřu stránku vidím nápis v logu cesta za bob(k)em a vedle toho to hovínko....očekávám jako pejskař nějakou soutěž o nej hovínko nebo bobek....:-D Případně úklidové služby v parku....cesta za bobem je hodně lehce zaměnitelná za bobkem...to se mi stalo....a když tam vidím hovínko......co jiného čekat? možná by to hovínko šlo nahradit i jinak.... https://www.google.cz/search?q=logo+...w=1366&bih=658

 12. Myslím že by bylo lepší u loga vycházet z kakaovníku nebo tam dát real obrázek bobů, jinak to bude vždycky směřovat k hovnu. Každopádně i ten název "cesta za bobem" není ideální.

  Vycházel bych z vašeho produktu, který budete prodávat - a tím je čokoláda. Proto bych i v názvu měl něco jako "Cesta za nejlepší čokoládou". Kakaový bob vlastně nikoho moc zajímat nemusí. Máte už hotový design pro obaly vaší čokolády? Možná právě tam bych začal při tvorbě loga.

 13. Citace Původně odeslal Peter Lacek Zobrazit příspěvek
  čistě můj názor. Otevřu stránku vidím nápis v logu cesta za bob(k)em a vedle toho to hovínko....očekávám jako pejskař nějakou soutěž o nej hovínko nebo bobek....:-D Případně úklidové služby v parku....cesta za bobem je hodně lehce zaměnitelná za bobkem...to se mi stalo....a když tam vidím hovínko......co jiného čekat? možná by to hovínko šlo nahradit i jinak.... https://www.google.cz/search?q=logo+...w=1366&bih=658
  Já myslím, že jakákoliv hnědý útvar ve spojení se slovem "bob" tuto asociaci vyvolá. Takže tomu se asi úplně nevyhneme.

  Obrázky na Google jsou kakaové plody, což je rozdíl - to je vyloženě nositel jednotlivých bobů, což není úplně přesné pro náš záměr. Ale taky jsme přemýšleli, že bychom tam ten plod umístili. No ještě to bude oříšek :)

  ---------- Příspěvek doplněn 14.06.2016 v 23:30 ----------

  Citace Původně odeslal Jiří Šubr Zobrazit příspěvek
  Myslím že by bylo lepší u loga vycházet z kakaovníku nebo tam dát real obrázek bobů, jinak to bude vždycky směřovat k hovnu. Každopádně i ten název "cesta za bobem" není ideální.

  Vycházel bych z vašeho produktu, který budete prodávat - a tím je čokoláda. Proto bych i v názvu měl něco jako "Cesta za nejlepší čokoládou". Kakaový bob vlastně nikoho moc zajímat nemusí. Máte už hotový design pro obaly vaší čokolády? Možná právě tam bych začal při tvorbě loga.
  Díky za nápady. Nicméně zde odpovím v bodech, proč by to úplně nešlo :)

  - logo potřebujeme ve vektorovém formátu, takže tam nemůžeme dát boby jako obrázek. A kakaovník je celkem členitá rostlina. To by se do loga též nevešlo. A navíc ho naprostá většina lidí nepozná.
  - název je vymyšlený tak, aby ho lidé dokázali napsat jako doménu. Cestazanejlepsicokoladou.cz - to by nedali :) Navíc to ani obsahově neodpovídá tomu, co Tony bude dělat. On za čokoládou nejede. On jede za surovinou. Takto by to vyvolávalo dojem, že jede někam ochutnávat čokoládu a bude o tom psát blog. Ale čokoláda bude vznikat zde v ČR... Ze zaslaných bobů, za kterými podnikne cestu.

  Díky za Váš čas!

 14. apple_pie: A jakou plánujete domenu? Cestazabobem.cz ? To je totiž ještě horší než s tou čokoládou.

  Je pravda, že nevím co plánujete psát za články a jakým stylem to má být vedeno. Kdo bude stránky sledovat? Někdo kdo rád cestuje, nebo někdo kdo chce ochutnat nejlepší čokoládu a vědět z čeho přesně je? Mnohem líp mi zní něco ve stylu "čokoládové dobrodružství". Protože samotné slovo "bob" má mnoho významů, tudíž se musí pojmenovat "kakaový bob". A s tím se ne moc dobře pracuje.

  Feedback jste dostali a myslím že ohlasy na to logo by i veřejnost měla stejná. Každopádně kakaový bob jinak vypadat moc nemůže, takže buď to zrušíte a vymyslíte logo v jiném stylu, nebo ten bob dáte úplně do pryč a chytnete se čokolády, s čímž se dá už lépe pracovat.

  Jinak design si myslím je v pohodě, ale ten bob vyvolává špatnou asociaci. Chcete prodávat jídlo a na stránkách máte tohle, to si odporuje snad ve všem.

 15. Citace Původně odeslal Jiří Šubr Zobrazit příspěvek
  apple_pie: A jakou plánujete domenu? Cestazabobem.cz ? To je totiž ještě horší než s tou čokoládou.

  Je pravda, že nevím co plánujete psát za články a jakým stylem to má být vedeno. Kdo bude stránky sledovat? Někdo kdo rád cestuje, nebo někdo kdo chce ochutnat nejlepší čokoládu a vědět z čeho přesně je? Mnohem líp mi zní něco ve stylu "čokoládové dobrodružství". Protože samotné slovo "bob" má mnoho významů, tudíž se musí pojmenovat "kakaový bob". A s tím se ne moc dobře pracuje.

  Feedback jste dostali a myslím že ohlasy na to logo by i veřejnost měla stejná. Každopádně kakaový bob jinak vypadat moc nemůže, takže buď to zrušíte a vymyslíte logo v jiném stylu, nebo ten bob dáte úplně do pryč a chytnete se čokolády, s čímž se dá už lépe pracovat.

  Jinak design si myslím je v pohodě, ale ten bob vyvolává špatnou asociaci. Chcete prodávat jídlo a na stránkách máte tohle, to si odporuje snad ve všem.
  Ano, přesně tuto doménu plánujeme. Ale název projektu už je něco, s čím nyní už nehneme. Už jsou i natočená nějaká promo videa, udělány rozhovory... A všude to tam už figuruje. To už je fixní záležitost. Takže jediná možnost změn je na úrovni loga samotného.

  Takže dle ohlasů tedy budeme pracovat s myšlenkou vynechání Boba z loga a ponechat ho jen jako maskota napříč stránkami. Nutno však dodat, že většina lidí by měla na web přicházet již se znalostí toho, co na webu bude a budou vědět, že se vydáváme za kakaovými boby. To znamená, že většina příchozích se nebude snad lekat a myslet si, že jde o obchod s fekáliemi :)

  Za feedback moc děkujeme. Je to pro nás důležité a s informacemi budeme dále pracovat tak, aby se projekt lidem líbil a mohli se s námi naše dobrodružství nerušeně vydat!

  Díky!

 16. podle mě by stačilo jen Boba trochu zesvětlit třeba do béžové :-D

 17. Citace Původně odeslal BENQ Zobrazit příspěvek
  podle mě by stačilo jen Boba trochu zesvětlit třeba do béžové :-D
  Víte co? To není vůbec špatný nápad! Ona totiž bude hodně dělat i ta barva. Když by se to více přiblížilo tomu skutečnému bobu, možná by ty asociace trošku zmizely :) Zkusíme to...

  Díky!

 18. Logo i web se mi líběj, stylově na sebe navazují, což je fajn. Jen bych zesvětlil hnědou barvu toho bobu, ty černé rysy a obrys se tím tak nějak slévají, chce to větší kontrast – ale zas ne o moc, stačí fakt jen o trochu zesvětlit a bude to ideální. :) Každopádně zajímavý projekt, držím palce.

 19. Citace Původně odeslal lVlorf3us Zobrazit příspěvek
  Logo i web se mi líběj, stylově na sebe navazují, což je fajn. Jen bych zesvětlil hnědou barvu toho bobu, ty černé rysy a obrys se tím tak nějak slévají, chce to větší kontrast – ale zas ne o moc, stačí fakt jen o trochu zesvětlit a bude to ideální. :) Každopádně zajímavý projekt, držím palce.
  Děkuji Tomáši!

  Už na tom pracujeme. Logo zesvětlíme a třeba tam bude i méně těch špatných asociací.

  Nyní vlastně máme pozitivní reakci od dvou nejlepších designérů z www.topdesigner.cz (kde jsme mimochodem plánovali spustit soutěž na logo, ale zatím tedy odkládáme) - takže se můžeme i trochu uklidnit :) Ale na druhou stranu bereme zcela vážně reakce ostatních zapojených, takže ještě budeme vymýšlet, jak logo ještě nějak "zneutrálnit".

  Moc díky všem. A kdyby měl ještě někdo nějaký názor, tak ho samozřejmě s vděkem uvítáme.

Hostujeme u Server powered by TELE3